Příští oběti

Příští oběti https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/29515/bmid_pristi-obeti-QA0-29515.jpg 4 474 77

Noční telefonát na tísňovou linku byl náhle přerušen. Šlo o omyl? Anebo se v odlehlé rekreační chatě stal zločin, který už nemohl být nahlášen? Policistka Brynn McKenzieová není sice zrovna ve službě, ale profesionální čest jí velí, aby se pokusila přijít věci na kloub. Za dveřmi chaty na ni čeká scéna jako z hororu. Dvě zkrvavené mrtvoly a k smrti vyděšená dívka, která Brynn oznámí, že vrazi jsou ještě stále v domě. Pokud chtějí přežít, musí okamžitě utéct. Ne, nemají dost času na to, aby se vrátily pro služební pistoli a telefon, kterým by se daly přivolat posily. Každá promarněná vteřina může být osudná, a tak se Brynn s Michelle vydávají na zběsilý úprk do temného hvozdu, který by jim za normálních okolností naháněl strach, ale nyní v něm doufají nalézt bezpečí… V patách mají dva profesionální zabijáky, kteří se v lese sice také nevyznají, ale mají zbraň a velmi dobrý důvod, proč ty dvě ženské zabít: jsou totiž jediné, kdo by je mohl usvědčit z dvojnásobné vraždy.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Domino

The Bodies Left Behind , 2008

BlackBlade
14.11.2016 2 z 5

Pozor SPOILER !!!

Kniha sice plná zvratů, ale také plná úplných nesmyslů. Nevím, zda byl autor někdy v noci v lese, ale hledat někoho "jen tak" na základě úvah a několikrát ty dvě mařky najít je naprostý nesmysl!!!
Do doby, než Brynn zamíří na tu stezku v národní rezervaci, je to OK, ale pak??? Házet sušenky po zemi a tím značit cestu? Ve volném terénu? To by nebylo vidět ani ve dne.
A poté, co Michelle uteče z domu od Brynn, mi přišlo, že autor nějak neví, jak příběh ukončit. Prostě dost velká slátanina, autor napsal lepší kousky (Sběratel kostí, Ďáblova slza atd).

konicekbily
02.10.2016 4 z 5

Thriller plný zvratů, obratů, lsti a vynalézavých postav obou stran příběhu. Je až neuvěřitelné, kolik děje dokáže autor vtěsnat do jediné noci. Nesmrtelná hrdinka vše překoná a nakonec i vyřeší.

Ladiva
08.05.2016 4 z 5

Dej knihy začína ako thriller, v druhej polovici sa zmení na detektívku. Pointa je prekvapivá, ale zdala sa mi prekombinovaná.

rengers
12.11.2015 4 z 5

Velmi čtivá kniha, rozhodně se nudit nebudete, akorát se mi hlavní hrdinka jevila jako James Bond 007, nesmrtelná a bojující do posledního dechu, se schopnostmi ostříleného zálesáka a proto dávám o jednu hvězdičku méně.

davas
29.09.2015 4 z 5

kniha se četla dobře,příběh měl spád a konec měl klasický zvrat ...jak už tady bylo níže napsáno,není to nejlepší kniha autora,ale ani nejhorší ...hodnotím to za 4 hvězdy ..

TaLu
09.08.2015 4 z 5

Nevěřila bych, že pobíhání po lese může být tak strhujícím čtením. Popravdě právě tuto část knihy jsem si užívala nejvíce, i když i stránky poté přinesly další napětí a překvapivá rozuzlení. Některé souvislosti jsem tušila a dopředu odhadla, ale celá kniha má svižný spád a dobře se čte. Doporučuji.

Laf
31.07.2015 4 z 5

Úžasně strhující od začátku do konce. Skvěle všechno popsané do detailů, díky nimž může čtenář získat dokonalou představu o ději.

Market = )
01.06.2015 3 z 5

Kdybych mohla dát 3,5, dala bych 3,5. Knížka mě bavila, bohužel jak ani běžně nemám neustálý Deaverovy zvraty moc ráda, tady mi nesedly vůbec. Asi jsem spíš "sériový" typ, kde mám charakter alespoň opakujících se postav snad jistý :-D. Jak si kde kdo stěžoval na závěrečnou část - bavila mě i ta (ale zase ty "netušené objevy"...). Příště se ale zase na chvíli vrátím k Lincolnovi :-).

radus
19.05.2015 4 z 5

Nikdy bych neřekla, že jedna honička v lese se dá popsat tolika slovy, a přitom zajímavě a napínavě :-) Bavilo mě to, Deaver opět nezklamal.

soukroma
12.04.2015 4 z 5

Honička v neschůdném terénu a v lese Wisconsinu byla fajn, i když mi to hned připomnělo hned tři jiné autory a jejich knihy, které mohu vřele doporučit - Thomas Perry a jeho Jane Whitefieldová (tady je hlavní hrdinka znalá přírodního prostředí a poradí si s ním za účelem úniku před zdatnými pronásledovateli); C.J.Box a jeho revírník ve Wyomingu (kde je skoro pořád "out of reach"); Brian Harper a jeho Vražedné pronásledování (s neohroženou mladou policistkou, která prohlédne nástrahy a lži protivníka a sama zachraňuje rukojmí). Zbytek knihy byl až příliš zbytečně zašmodrchávaný na úkor dobrého počtení.
Poznámka na závěr: ráda bych si poslechla něčí vysvětlení, jak se z originálního titulu Bodies Left Behind mohou stát Příští oběti...

čef
24.03.2015 5 z 5

Nadprůměrná kniha i na poměry autora mnoha skvělých příběhů. Opět velmi přesvědčivý a psychologicky propracovaný thriller s mnoha neotřelými momenty o neústupném boji dobra proti zlu a o vynalézavém obhajování vlastních zájmů. Rovněž oceňuji nečernobílé charaktery všech postav. Jednoduše kniha, kterou by možná bylo dobré mít ve vlastní knihovně.

Rabjohns
13.02.2015 5 z 5

OBSAHUJE SPOILER V této knížce Deaver využívá všechny oblíbené postupy- hra o to kdo je o krok dál a vzájemné odhalování, několikeré otočení postav dobrá-zlá a naopak. Potud to je vše super. Jen mi přišlo,že po části v lese se autorovi nepodařilo udržet tempo. A tak nějak jsem si přál,aby Hart přežil. A dalo mi trochu přemýšlení,než jsem pochopil,koho rukou zemřel...

danipos
22.12.2014 3 z 5

Je to dobře napsané, má to spád, přečetla jsem celkem rychle, ale .... takové nějaké nemastné, neslané - neurazí, nenadchne. Od Deavera jsem četla mnohem lepší, za mě bohužel tato jen 3*.

lanusinka
16.05.2014 4 z 5

Není to jeho nejhorší kniha, ale ani nejlepší. Hlavní hrdinka není zas až tak moc sympatická a spolu s manželem jsou tak nějak divně podaní, že jim ty jejich emoce prostě nevěřím...

čuřil
16.04.2014 3 z 5

Dávám za tři hvězdy. Už jsem od Deavera četl podle mně lepší knížky. Takže bohužel jen za 3.

Magrata Mauritz
15.03.2014 3 z 5

Četla se dobře, jen od pana Deavera čekám něco víc, než jen aby se to dobře četlo. Nebylo to nudné, jen nezvykle jednoduché.

kikina28
27.01.2014 5 z 5

Další vyprávěcí umění Jefferyho Deavera. Super knížka, i když mě chvílemi hlavní hrdinka dost štvala. Tím, jak všechno uměla, všechno věděla a všude byla.Noa ke konci naletí jak malá školačka.

Evik30
15.08.2013 3 z 5

Knížka mě docela zaujala. I když některé knížky od Deavera nemusím, tuhle jsem si přečetla s chutí. Až ke konci knihy se přišlo na pravého pachatele do kterého by to nikdo neřekl. Musím uznat že tahle kniha se povedla!

Neri
05.08.2013 5 z 5

Přidávám se k názoru evasamankova, pro mě zatím spolu s Katedrálou hrůzy nejpůsobivější kniha J. Deavera, čtivá, napínavá od začátku do konce, i po dvou letech od jejího přečtení si celý děj dobře pamatuji.

hardrock
28.07.2013 4 z 5

Viaceri tu pisu, ze kniha je prekombinovana, ale to sa v podstate od tohto autora ocakava. Deavera citam rad, ale medzi jednotlivymi romanmi si robim pauzy prave kvoli jeho sablone. Deaver totiz ako vie byt strhujuco putavy, tak aj neskutocne nudny, pretoze neustale zameny postav a zmeny ich status quo sa vedia rychlo prejest. Takze Deaver urcite ano, ale len raz za cas.

Tato kniha nevybocuje z Deaverovho ramca a tym je jeho dej predvidatelny - suboj mozgov, citatel caka zmenu a ta pride, atd atd... Nahanacka v lese vsak bola uchvatna, zaver knihy bol tiez fajn.