Příšerné příběhy z Černé lodi

Příšerné příběhy z Černé lodi https://www.databazeknih.cz/img/books/95_/95573/priserne-pribehy-z-cerne-lodi-95573.jpg 4 247 51

Příšerné příběhy série

Po Příšerných příbězích strýce Montaguea se ke čtenářům dostává další náklad děsivého čtiva. Tentokrát je vypravěčem strašidelných historek mladý námořník, který se uprostřed bouřlivé noci objeví v málo navštěvované krčmě. Jeho vyprávění jsou povětšinou zasazena do uzavřeného prostoru lodi, kde se hrůza šíří rychleji a nelze před ní uniknout. Setkáváme se s přízraky, piráty i mořskými netvory; dojde však i na zjevení mnohem strašlivější, než o jakých se zdává v nejhorších snech. Kdo je vlastně onen námořník, který umíněně trvá na tom, že všechny jeho historky se skutečně odehrály? V závěru je tato záhada rozluštěna, a nejen tato: ale čtenář by byl možná raději, kdyby se některé věci dozvědět nemusel… zdroj: www.legie.info... celý text

Horory Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo

Tales of Terror from the Black Ship , 2008

LadyCharlene
02.05.2018 5 z 5

Strašidelné povídky o námořnících. Některé mají otevřený nejasný konec, jiné jsou jasné od začátku. Celkem mě překvapil konec hlavního příběhu dvou sourozenců. Povídky měly poeovské kouzlo, zvlášť pak povídka Čert. Nejvíc se mi líbila Příroda, Tetování bylo také povedené, Piroska, člověk by takové vyústění nečekal. Černá loď byla taky super, u Bahna jsem se opravdu trošku bála. Přesto se mi Vánoční příběhy líbily více.

Zmitko.m
26.02.2018 5 z 5

Strašidelné povídky byly velice perádní a některé opravdu děsivé...je třeba je však nutné číst postupně, průběžný děj mezi jednotlivými povídkam na sebe navazuje...Asi nejsilnější povídka je Černá loď a hooodně silný je i samotný konec celého průběžného příběhu...Rozhodně knihu všem doporučuji a hoodně si ji užijí milovníci námořních historek

Kristyna95
21.02.2018 5 z 5

Tohle je zatím má druhá kniha od pana Priestleyho, a i když považuju Příšerné příběhy vánoční za opravdu vydařenou knihu, ty z Černé lodi se mi zdají ještě o chlup vydařenější. Bude tomu tak nejspíš díky té provázanosti se základním příběhem a tím naprosto nečekaným vyvrcholením. Už si ani nevzpomínám, u jaké knihy jsem po přečtení poslední stránky dychtivě nalistovala opět na první. Co se samotných povídek týče, nejvíce mě zaujala Piroska, Chlapec ve člunu, Irezumi, Černá loď a nakonec Příroda, která, ač se mi ze začátku nejevila jako něco extra, se mi nakonec zdála asi nejlepší (dost mi svým námětem připomněla Kingův styl). Rozhodně s PP nekončím a už se těším na další povídkovou nálož.

lenkaabooks
19.02.2018 4 z 5

Pro čtenáře od 12 let. Dvě děti čekají v krčmě na svého otce a mladý námořník jim zatím vypráví strašidelné příběhy. Konec překvapivý, i když kdo zná autorovy knihy, závěr nepřekvapí. Moc dobře se to četlo a chtěla bych další.

jarynek
26.01.2018 5 z 5

Oproti první knize, která byla strašidelnější a více tajemná, plná duchů, avšak s mnohdy rychlými konci, byly příběhy v této knize více krvavé, ale možná trochu propracovanější. Celková struktura knihy zůstala stejná jako u první knihy, takže čtenář tak nějak očekává, že povídky budou provázané s překvapivým koncem knihy. To však neubírá na čtivosti a pro dětské i dospělé čtenáře nabídne pár chvilek příjemného čtení.

slunicko1958
29.12.2017 5 z 5

Doporučuji! Překvapil mě konec, očekávala jsem ledaco, ale toto byl šok.

GabrielleE
28.10.2017 5 z 5

Originální příběhy a zajímavý děj. Konec jsem vůbec nečekala.

nikiem
16.10.2017 4 z 5

Tato kniha už mě nebavila tolik jako předešlé, ale pořád to bylo dobré.

Cryptkeeper
10.05.2017 5 z 5

Parádně sepsané příběhy. Kniha si mě dostala už jen svým origiálním vstupem do jednotlivých povídek.

Weu_94
20.02.2017 5 z 5

Wow. Prostě wow. Z některých příběhů mi bylo až nevolno (jsem slabší povahy :)) a ten konec! Určitě sáhnu po dalších dílech Příšerných příběhů. Vřele doporučuji.

GalaxySpoon
12.01.2017 5 z 5

Super kniha, z příběhů mi naskočil mráz na zádech tak jak měl a ten konec! Takový konec jsem nečekala a očividně ani nikdo ostatní, soudě podle komentářů.

asodomkova
07.11.2016 5 z 5

Nejlepší hororová série: Příšerné příběhy.

nikikostadinova
27.04.2016 5 z 5

Tak. Mně se málokdy stane, že by mě nějaký konec vážně totálně dostal. Ale tady se to stalo. Příběhy byly fajn (hororové). Kniha se četla moc dobře, příběh super a díky konci jsem byla totálně konsternovaná takže za mně 5 hvězdiček.

Natyna3
23.01.2016 5 z 5

Skvělá kniha. První díl jsem četla asi před 5ti lety. Konec mě naprosto překvapil a až dosud si říkám, jak to vlastně bylo..

Mikik
21.01.2016 5 z 5

Perfektní, mně se tato série opravdu líbí. Příběhy mají spád, nejsou dlouhé a konec byl vážně překvapení:-)

Ewik
02.01.2016 4 z 5

Napínavé, mrazivé a velice čtivé. Kniha se mi moc líbila a příběh Katky a Ethana mi trošku připomínal film "Ti druzí," u toho mi taky naskakovala husí kůže, že se mi pak nikam nechtělo jít samotné.
Avšak autorovi se opět podařil parádní kousek, za který by se nemusel stydět ani pan Poe a pro menší čtenáře, milující tajemno a příjemné mrazení je tu Chris Priestley.
Doporučuji.

kendllajf
23.12.2015

Čtu to teď a je to jak u prvního dílu. Zábava docela. (když nejste v posteli )

Viki22
05.08.2015 4 z 5

Suppppppper!!!!!!!!!!!!!!Strašidelné ,bezva ,rychle přečtené:-)

annamc
05.08.2015 4 z 5

Příběhy super a strašidelné,hlavně konec vymakaný!!

Nemesis Moriko
20.04.2014 5 z 5

Četla jsen knihu už před nějakou dobou a pamatuji si, že se mi velmi líbila:) Bohužel si jasně vybavuji jen závěr takže si to musím přečíst znovu abych si udělala ucelenější názor;)
__________
Knihu jsem znovu přečetla a rozhodně se mi moc líbila :)) Originální, děsivé, prostě fantastické :)

Část díla

všech 11 částí díla