Příšerné příběhy vánoční

Příšerné příběhy vánoční https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/262901/bmid_priserne-pribehy-priserne-pribehy-v-69F-262901.jpg 4 412 109

Příšerné příběhy série

< 4. díl

Praskající oheň v krbu, plíživé kroky křupající ve sněhu a doslova mrazivé tušení hrůzy. Ano, opět jsou tu tolik oblíbené Příšerné příběhy britského autora Chrise Priestleyho, kterého při návštěvě Prahy u příležitosti vydání českých překladů jeho knih město natolik nadchlo, že uvažuje umístit sem děj některého ze svých dalších děl. V sedmi příbězích prodchnutých tajuplnou, strašidelnou atmosférou čeká na čtenáře spousta geniálně nečekaných zvratů a samozřejmě nezbytné, hrůzu nahánějící poučení, že není radno porušovat pravidla ani psané či nepsané zákony a že zlé, zlomyslné chování je po zásluze potrestáno.... celý text

Literatura světová Horory Pro děti a mládež
Vydáno: , Argo

Christmas Tales of Terror , 2012

trudoš
11.07.2018 4 z 5

Sedmero strašidelných historek, kterými si rozhodně okořeníte Vánoce tím nejlepším možným způsobem. A možná i vyděsíte své ratolesti natolik, že zapomenou na nějaké dárky.
Chris Priestley opětovně graduje hrůzostrašnou atmosféru, ze které běhá mráz po zádech a poměrně nevybíravě zachází se svými dětskými hrdiny. Těm se častokrát nevyhne nějaká ta smrt či doživotní šílenství. V tomhle je autor dost nekompromisní a i když mají příběhy občas nějaký ten morální podtón, není to právě ponaučení, pod něž by se podepsala Liga uvědomělých maminek. Neděsí však pomocí brutality, vyhřezlých vnitřností a hrubé vulgarity, ale prostým našeptáváním do ouška o nevysvětlitelných jevech. Což ještě umocňuje hravý ilustrační doprovod, bez kterého by se vyprávění prostě neobešlo.
Nevýhodou jsou opakující se koncepty, kdy se v úvodu nadhodí téma a člověk už pak trochu tuší, jak moc špatně to asi skončí a na koho dopadne pověstná kosa. Ovšem v rámci toho, že jde o čtvrtou podobnou knihu, tak pořád klobouk dolů.

petrzel
06.07.2018 5 z 5

Rychlé příběhy u kterých mi běhal mráz po zádech a určitě bych z toho nechtěla nic zažít

tsal
05.06.2018 5 z 5

Příšerné příběhy vánoční se na nějaký rámcový příběh zcela vybodly a jde již čistě o povídkovou sbírku. Ani nádech slunného zimního odpoledne plného radovánek a domácí sváteční atmosféry však autorovi nezabránil v páchání hororu. Budeme stavět sněhuláky, zdobit větévkami obydlí, zpívat koledy, chodit na návštěvy a všeho toho nakonec litovat. Jen doufám, že se nakonec neukáže Santa Claus.
Skvělá četba pro malé nezbedy čekající na dárky a skvělá psychická příprava na rodinné návštěvy pro rodiče.

LadyCharlene
29.04.2018 5 z 5

Moje první zkušenost s autorem a určitě ne poslední. Povídky byly krátké, svižné, zasněžené a morbidní. Trochu mi to připomnělo Tima Burtona. Nelze říct, která povídka byla nejlepší, rozhodně jsem měla blíž k těm, kde vystupovaly dívky. Ale Byla cesta, to byla skutečně velmi silná povídka a jedna z mála se šťastným koncem, vlastně jediná. Také jsem tam často viděla erbenovský motiv skutku a trestu. Kouzelná atmosféra viktoriánských Vánoc je doslova pohlcující, nezůstává však u veselých svátečních dnů. Autor Vánocům přidá pořádný odstín rudé a černé.

jarynek
18.03.2018 4 z 5

Oproti předchozím knihám v této sérii se ejdná o samostatné neprovázané příběhy, což je spíše dobře, protože rámec provázanosti, který výborně fungoval v prvním a celkem i ve druhém případě, už by zde těžko mohl obstát. Poměrně civilní povídky, které by se skoro mohli stát i vám, protože nějaké to nadpřirozeno krouží někde kolem nás. Některé z povídek pak prostupuje i špětka humoru, ale toho černého. Kniha především pro děti, ale může potěšit i dospělého.

Terkishead
09.03.2018 5 z 5

Velmi svižné příběhy ze kterých běhá mráz po zádech... tedy alespoň mně. Předčítala jsem dětem a ty se nebály vůbec...

gersie
02.03.2018 3 z 5

No ..... místy se mi to líbilo, bylo to hezky výstižné a místy mi to přišlo nedotažené. Ale snad to bylo tím , že se autor snažil , aby to byly krátké příběhy.

85098211
21.02.2018 5 z 5

(audiokniha)
Zakoupeno, poslechnuto - a jsem hodně spokojená! ;-) Ladislav Frej se stal jedním z mým nejoblíbenějších interpretů, je to prostě profesionál každým coulem. Mohl by klidně načíst i telefonní seznam nebo jízdní řád - a pořád to bude v jeho podání výborné. Povídky jsou také zajímavé, s určitým puncem tajemna a samozřejmě i strachu, napětí, mrazení v zádech a lehké hrůzy. Rozhodně doporučuji k poslechu!

Ranuncul
04.02.2018 4 z 5

Velice dobře napsané strašidelné příběhy ze staré Anglie.

sgjoli
28.01.2018 5 z 5

Kniha je sice údajně pro děti, ale přiznám se, že i já coby dospělá jsem měla nervy jako špagáty. Příběhy jsou správně divné, ponuré, poněkud znepokojivé a dostanou se vám pod kůži raz dva. Skvěle jsem si tím okořenila začátek letošního roku, to bezesporu. Rozhodně se budu muset podívat o po dalších autorových knihách.

Knižní střípky
21.01.2018 5 z 5

No, tak to bylo pěkné počtení. Jediné čeho lituji je to, že nejsem cílová skupina, a knihu jsem četla až jako dospělá. Věřím tomu, že číst ji coby dítě, asi bych se pěkně bála. I přesto jsem si čtení báječně užila :-) a už se těším, až si knihu přečte má dcera, i když asi si ji přečteme společně :-)

pafčaodřeky
08.01.2018 4 z 5

Co jiného číst na Vánoce, než strašidelné pohádky šmrncnuté viktoriánskou dobou?
Děcko vě mně se tetelí hrůzou, dospělá část se ironicky pochechtává černému humoru.
Protože být potrestán za to, že si někde nasbírám listí, nebo zaspívám koledy,
to je fakt smůla a někdy -ó hrůzo- stačí být pouze ve špatnou dobu na špatném místě (Jinovatka, Saze).
A to se, milé děti, může stát každému z nás....

iLuciferie
07.01.2018 3 z 5

Nijak extra vánoční, nijak extra děsivé, ale jinak příjemné čtení. (Dětem od 10 let mi ale přijde možná brzy.)

teakristof
05.01.2018 5 z 5

Čekala jsem něco víc děsivého, ale i tak jsem u některých povídek byla napjatá. Ráda zkusím i další díly.

Kristyna95
02.01.2018 4 z 5

Ackoli se jedna spise o literaturu pro deti a mladez, cetla se mi moc hezky. Obzvlast, kdyz jsem s ni zalehla az pozde v noci a predstavovala si ty tajuplne desive pribehy dejici se prave detem. Krasne mrazeni z cetby umocnovaly i vzpominky na me samotnou, kdy me jako malou fascinovalo naprirozeno a v kazde stare skrini ci krabici jsem ocekavala nejaky tajemny predmet s hruzostrasnou historii. Knihu jako takovou musim hodnotit kladne, i kdyz je pravda, ze nektere povidky mohly byt jeste trochu vic dotazene. Nejvice se mi libila Hraci skrinka, Jinovatka, Saze a Zeleny muz.

slunicko1958
29.12.2017 4 z 5

Na knížku jsem čekala a možná to čekání způsobilo, že jsem byla maličko, ale jen maličko zklamaná. Přesto doporučuji, povídky určitě stojí za přečtení.

gossipavlina
26.12.2017 4 z 5

Krátké příběhy, byť pro děti, tak mně stačilo, abych měla nepříjemný pocit. Já se fakt bála. A to já nerada. Proto horory nečtu.
Ale napsaná je pěkně, věrohodně.

adevis
18.12.2017 4 z 5

Kniha se mi četla moc dobře, rychle. Už na mě doma čekala rok, tak jsem ráda, že jsem se konečně rozhodla ji přečíst.

lenkaabooks
12.12.2017 4 z 5

Pro čtenáře od 10 let . Citlivější děti by mohly ještě rok, dva počkat. Příběhy byly povedené, konce děsivé a já jako dospělák si je fakt užila. Splním si jeden rest a zlousknu celou sérii.

marta14
10.12.2017 5 z 5

Páni! To bylo skvělé! Hrozně rychle se to četlo a nebylo to nějak až moc děsivé, což se mi líbí. Nejlepší příběh byly asi Saze. Rozhodně doporučuji!