Břicho nestvůry

Břicho nestvůry https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/433102/bmid_bricho-nestvury-vai-433102.jpg 4 261 84

Nemine den, aby devítiletý Laurent Lepage nebil na poplach. Podle něj hrozí vesničce Three Pines neustále nějaké strašné nebezpečí, od invaze mimozemšťanů přes chodící stromy, okřídlené nestvůry až po dinosaury zahlédnuté na návsi. Jenže všichni včetně Armanda a Reine-Marie Gamachových, kteří teď v quebecké vísce bydlí, jsou přesvědčení, že má prostě jen moc bujnou fantazii. Vždyť kdo by těm jeho šíleným historkám věřil? Avšak když chlapec náhle zmizí, najednou se zdá, že aspoň v něčem možná nelhal. Tak začíná horečné pátrání po chlapci i po pravdě a to, co při tom vesničané objeví v lese, spustí řetězec událostí, jež vedou k vraždě, ta zas ke starému zločinu a ten ke staré zradě. A ta vede ke dveřím zahořklé staré básnířky. A teď je tu, ten stín, píše Ruth Zardová, už po tobě sáh. Three Pines kdysi navštívila nestvůra, která tam zapustila hluboké kořeny. A Ruth ví, že nyní je zpátky. Armand Gamache, bývalý šéf oddělení vražd Sureté du Québec, se zatím potýká s vlastním svědomím. Je totiž možné, že když chlapci nevěřil, má na následujících hrozných událostech svůj díl viny.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Kalibr

The Nature of the Beast , 2015

evilunicorn
07.09.2022 5 z 5

Uf, tak tohle bylo skvělé! I když si objektivně uvědomuji, že tady skáču do hooodně rozjetého vlaku (moje první kniha od autorky a v sérii vůbec),do Three Phines jsem se okamžitě zamiloval.Atmosféra vesnice,popis podzimní přírody, to je prostě úžasné! Navíc autorka vesnici zabydlela tolika originálními postavami (moji oblíbenci jsou Ruth s Clarou), že to je až neuvěřitelné.Samotný příběh je strhující,bývalý komisař je sympaťák,zápletka je výborná. Tenhle příběh má jen samé plusy. Možná bych ještě vyzdvihl chemii a popichování mezi starousedlíky, ale zároveň v temnějších částech i skvěle vykreslené emotivní momenty. Opravdu tleskám,už dlouho mě detektivka tak nebavila!Tak,a teď si jdu dát horký cider s jablečným koláčem.

mataj
06.06.2022 5 z 5

Případy vrchního inspektora Gamache, i když v tomto díle je více méně na odpočinku, čtu s radostí. Louise Penny umí krásně nastínit atmosféru a podat zajímavý příběh s elegancí a poutavě. Stručně řečeno - do této vesničky Three Pines a k jeho svérázným obyvatelům se vždy ráda a s očekáváním vracím.

Lessana
24.05.2022 5 z 5

Výborné, ako už tradične. Príbehom sa vinie niekoľko zápletiek (Laurent, Antoinette, hra, superdelo a mnoho ľudí okolo neho), pričom bez spôsobenia gulášu, naopak všetky prepojené a rovnako dôležité. Prekvapivé bolo, že sme sa (konečne) dozvedeli, čo a kedy sa vlastne stalo Ruth, že je vždy v POHODE :). Ako aj Gamacheov pôvod (zrejme absolútne neprekvapivý vzhľadom na úspech série) či niečo z histórie Troch borovíc. Zaujímavé bolo i nové postavenie našich hlavných hrdinov v rámci hierarchie v Sureté. No a tiež predpokladaný vývoj vzťahu Beauvoir a Annie. Som veľmi zvedavá, čo bude ďalej s Armandom, ako sa rozhodne... Tiež mi krúti závitmi, ako bude napredovať Ruth. Slovom - musím sa nutne dostať k ďalšiemu dielu :)).

pajaroh
30.04.2022 4 z 5

Superdělo s děvkou babylónskou mi připadalo už opravdu přitažené za vlasy, no to jsem netušila, že se příběh trochu opírá o skutečnou událost a osobu. To mi z výsměšného úšklebku spadla čelist. Takže ano, opět dobře zakomponované reálné události do příběhu vesnice Three Pines, i když tentokráte trochu moc překombinované.
Zajímavé, že ani po všech těch mordech a skrytých násilnících neztrácí místo na své atmosféře. A přestože vím, že Gamache není tlustý ale robustní, voní po santalovém dřevě a některé verše Ruth znám zpaměti, těším se, že na známé věty narazím v příštím díle (něco jako znělka Večerníčku), který snad bude po tomto slabším článku série zase výborný.

Blaník8
19.04.2022 5 z 5

,, Přespal jsem tam. Kéž bych to neudělal. Měl výraz štvance, jaký se u lidí začne objevovat, když je začnou napadat alternativní konce. Takové, v nichž udělali něco jinak. Co by mohlo být kdyby...,,

Blaník8
19.04.2022 5 z 5

,,I když se v téhle části Quebeku pohybovala dost často, stejně pořád žasla nad tím, že tu lidi nezamykají dveře. Možná tak když jsou do postele, ale kromě toho může kdokoli vcházet a vycházet, jak chce. Někdy to lidi přežijí. Někdy ne.,,

šipek
31.03.2022 4 z 5

Tak bych doporučil tuto sérii s vrchním inspektorem Gamachem střídat s knihami Chrise Cartera s detektivem Robertem Hunterem. Mě se tato série moc líbí. Poklidné pohodové čtení s vykreslením úžasné přírody. Čtenář má chuť reálně do těchto končit zavítat a nějaký čas v malebné vesničce Three Pines strávit. Jen jsem ubral jednu hvězdičku za téma knihy o celosvětové bezpečnosti.

yellow
15.02.2022 5 z 5

Opět skvělý díl. Baví mě, že autorka nepíše běžnou detektivku zaměřenou pouze na vraždu a její řešení, ale rozvíjí i věci kolem. Sem tam poodhalí kousek minulosti některé ze známých postav, sem tam kousek budoucnosti.

Luciee322
08.12.2021

Knihu jsem začala číst s tím, že jí určitě nedočtu. Ale po pár stránkách mě zaujala, že jsem jí přečetla jedním dechem. Velmi zajímavý příběh, který nedá člověku ani spát. Opravdu stojí za přečtení.

raty
15.10.2021 5 z 5

Knihy z této série nečtu, do nich se nořím. Návštěva u starých dobrých přátel z Three Pines mě opět moc bavila. Nevím, jak to autorka dělá, ale daří se jí do detektivních příběhů propašovat přidanou hodnotu, díky které jsou neodolatelné. Zkrátka, jdu shánět číslo 12.

alva1
10.10.2021 5 z 5

Autorka mi opět připravila příjemné chvilky s knihou. Příběh není plný krve, zvrácenosti ani brutálního násilí, ale i přesto jsem byla napnutá jako kšandy.

akdar72
15.09.2021 5 z 5

Opět perfektní, užila jsem si to.

Tereyciiik
26.08.2021 5 z 5

Další topovka.. Jak to může už tak dlouho psát a mít stále tak brilantní nápady a stále co vymýšlet.. Vážně smekám klobouk.
Příběh jak jinak než v malebné kanadské vesničce a šarmantní inspektor v důchodu.. Výborná četba.

Marla
19.08.2021 5 z 5

.....a postupně se z poklidné detektivky stal prvotřídní thriller obohacený literaturou faktu. Četla jsem za zuřivého vyhledávání v googlu, dočítala jsem s tlukoucím srdcem.

konicekbily
15.07.2021 4 z 5

Tímto románem autorka překročila běžné hranice anglické detektivky a připravila jakousi směsku pohodového románu kanadského venkova - v naší oblíbené "Vesničce střediskové kanadského zločinu" - a fiktivního thrilleru o celosvětové bezpečnosti. Moc bych se divil, že by vše probíhalo pouze na úrovni vyšetřování dvou vražd v budově opuštěného nádraží a bistru! Ale psát umí dokonale, uvidím, co mi přichystá příště.

handulli
29.05.2021 4 z 5

Moje oblíbená série. S každým dílem jsem si jistější, že zapadlá vesnička se svými svéráznými obyvateli prostě musí existovat. Sice to už je trošku jako Vraždy v Midsomeru (a Gamache si představuju přesně jako Barnabyho), ale pořád mě to baví.
Tenhle díl byl rozhodně lepší než předchozí. Jenom škoda těch posledních 60 stran ... to závěrečné vysvětlení už na mě bylo nějak moc přitažené za vlasy. Sice vím kdo, ale to proč mi pořád přijde příliš komplikované na to, aby to mohla být pravda. A i ta dedukce ostatních nezávisle na sobě, kam mají jít hledat a proč .... to mi možná přišlo ještě míň uvěřitelné než totožnost vraha.

Toňula
14.04.2021 4 z 5

Další setkání s Armandem Gamachem bylo návratem mezi staré známé, do jejich domovské vesnice, kde se opět objevilo zlo a narušilo jejich poklidný život Ačkoliv mi námět a postupné odhalování připadalo trochu přitažené za vlasy kvůli celosvětovému ohrožení, nijak to nesnížilo autorčino umění vyprávět nejen napínavý, ale hlavně hluboce lidský příběh.

Baaletka
20.02.2021 5 z 5

Super...

Melanka
21.01.2021 3 z 5

Nevím, jestli už nejsem přesycena, ale tentokrát jsem tak nadšená nebyla. Měla jsem pocit, že se toho moc opakuje, všechny ty šunky v krustičce, kávy s mlékem a croissanty, Ruth s husou a posezení v bistru. Kniha neurazila, nicméně okouzlení vesnicí Three Pines pominulo.

Arwen777
17.01.2021 4 z 5

Návrat na místo, kde by většina z nás chtěla strávit alespoň dovolenou, ne-li delší čas. Návrat na známá místa a setkání se známými lidmi. Tak malebné místo a a tak uklidňující atmosféra. A přesto pod povrchem vždy číhá nebezpečí. Tentokrát vede smrt malého chlapce k odhalení tajné superzbraně, tak nepravděpodobné v odlehlých kanadských lesích. A přesto to nebyla čirá fantazie. Zaujalo mě, že autorka postavila příběh na reálných základech (i když o některých věcech by člověk raději nevěděl). Superzbraň nebyla jediná věc, kterou jsem dohledávala, další byly naznačené události z války ve Vietnamu, které mě šokovaly.
Celkově měl tento příběh temnou atmosféru, smrt dítěte, zbraň hromadného ničení, bestiální vrah promlouvající zpoza mříží. Je pravda, že se to poněkud příčí s pohádkově krásnou vesničkou uprostřed divočiny. Ale skalní fanoušci už jsou zvyklí a opět sledují rozplétání minulých i současných vztahů, kroků, které kdysi v minulosti vedly k důsledkům v současnosti.. Setkáváme se se starými známými a poznáváme i nové lidi.
Někomu se zdá, že se autorka už opakuje. Pro mě je to jako návrat na známou půdu, mezi lidi, které bych mohla mít ráda. Knihy Louise Pennyové jsou pro mě záruka dobrého zážitku, vyvážený poměr pohlazení po duši a vzrušení a strachu. Tato série je moje srdcovka a ráda ji doporučím.
Čteno v originále.