Slzy mrtvé jeptišky

Slzy mrtvé jeptišky https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435839/bmid_slzy-mrtve-jeptisky-Du7-435839.jpg 4 192 56

Novicka byla brutálně zavražděna. Nikdo si nedokáže představit, proč by této mladé ženě, která chtěla zasvětit svůj život Bohu, chtěl kdokoliv ublížit. Měla snad nějaké tajemství či temnou minulost, která by onen hrůzný čin dokázala vysvětlit? Tento oříšek musí rozlousknout sehraná dvojice Anne Steinbachová, bývalá policistka, a kněz Paul Wagner. Brzy narazí na stopu, která je zavede za objevem daleko závažnějším, než je jedna vražda.... celý text

Detektivky, krimi Thrillery Literatura česká
Vydáno: ekniha , Vendeta

Die Tränen der toten Nonne , 2013

hana4834
21.02.2022 3 z 5

Zase se to dobře čte

Mesicnililie
12.11.2021 4 z 5

Nenáročné čtení se špetkou akce. Mě se to líbilo.

mario.nette
13.09.2021 5 z 5

Tak mě se to teda fakt moc líbilo :) hlavní hrdiny jsem si oblíbila hned a po dočtení jsem si objednala další dvě knížky od autorky.

TerezaaBaarova
20.07.2021 2 z 5

Knižní jednohubka. Jedno odpoledne.

Zase celá kniha i hlavní příběh byl rychlý, stručný, bez omáčky a detailů.
Zase dostával kněz Pavel neskutečně na budku a Anna byla zase nebezpečně dobrá bojovnice a všechny přeprala.

Jediný co mě zajímá je, jak dopadne jejich vztah. Takže třetí díl si přečtu.

(Ale bylo to lepší než předchozí díl, to zas jo).

marci8
12.07.2021 2 z 5

Kniha se dobře čte. Je to oddechovka. Není příliš složitá.

shootingstar
13.05.2021 1 z 5

Knižní ekvivalent jedné epizody takového toho seriálu co má i s reklamama 42 minut.

Ctenar1202
19.03.2021 1 z 5

Děj plyne sám. Opravdu. Příběh je totiž napsán tak jednoduše, že mi to chvílemi lezlo až na nervy. Měla jsem pocit, že je policistce náct (ne, není, je matkou) a hraje si na vyšetřovatelku a neohroženou Xenu, kterou někdo napadne, ale ona vždy neohroženě vstane jako by se nechumelilo.

Co mi opravdu lezlo na nervy a říkala jsem si, že to snad začnu počítat, byl výraz devítimilimetrovka. Raději bych četla zbraň, pistole cokoli, ale ne neustále toto.

Vím, že v thrillerech (počkat, ono to má označení thriller?) mám načteno hodně a jsem v tomto asi už naročnější, ale tohle ne. Tohle byl opravdu podprůměr. Spíš bych to označila za oddychovější detektivku.

Satalin
15.03.2021 1 z 5

Jednoduchý příběh, jednoduchý děj, jednoduché postavy a vztahy. Jako oddechovka do vlaku ok, ale jinak podruhé už si knihu nepřečtu. Naivně jsem čekal děj z prostředí kláštera, něco ala Purpurové řeky, ale byl jsem zklamán.

mrsterezz
11.03.2021 4 z 5

Opět povedený kousek. Oddychovka na nedělní odpoledne.

Dandulka
09.02.2021 5 z 5

Pro mě taková hezká oddechovka. Zaujala mě nezvyklá dvojice vyšetřovatelů.

Listonožka
10.01.2021 2 z 5

Děj nebyl špatný, jen ta rádoby romantická nota nedosažitelnosti církevního protějšku to docela uzemnila. I ty akční scény, ze kterých vždy hlavní hrdinka po boji jak s medvědem vyšla vždy bez vážnějších zranění, knihu zbytečně shazovaly...

Trustty
13.09.2020

Nedočteno. Odloženo.
Jsem rozmlsaná a tohle je neskutečná chujovinka :)))

terezarath
28.08.2020 3 z 5

Styl psaní byl dobrý a četlo se to rychle. Můj problém byl, že povídání mimo hlavní děj tam byla spousta, ale samotná linka vražd a řešení tam dost zanikala. Měla jsem pocit, že více se tam řeší osobní život hrdinky než vraždy. Příběh měl skvělý potenciál, bohužel to bylo uspěchané a hlavní příběh zabředl do vedlejšího vyprávění. Velká škoda.

Liliana2006
26.08.2020 3 z 5

Zajímavá kniha ale myslela jsem si, že bude určitě záživnější a utříbenější. Nevím ale příběh je docela krátký a je obohacen o situace, které tam být vůbec nemusí a čtenáře to pak až unavuje. Takže nevím jak moc pozitivně hodnotit, je to průměr.

iveta3689
14.08.2020 2 z 5

Detektivní linka je fajn, ale příběh je přeplněn zbytečnou vatou. Hlavní postavy neustále někdo zmlátí, oni si zašijí rány a zase to opakuje. Jsou neuvěřitelní superhrdinové, knihu to shazuje. Bez omáčky by to byla možna dobrá detektivka ale zmenšilo by se to na obyčejnou povídku. Takhle je to průměrná a zapomenutelná kniha.

LussyP
09.08.2020 3 z 5

Spíše 2,5 hvězdičky.

V podstatě úplně to samé jako první díl, čtivé, ale jinak nic. Příběh byl tak primitivní a kdyby nemocnice a mrtvá nebyly spojeny s církví, tak není ani církevní tématika. Vlastně se nic neděje celou knihu, vraha odhalíte hned a děj je ten samý kolotoč.

Jolana.b
04.08.2020 1 z 5

(SPOILER) Dvě třetiny knihy jsem čekala na nějakou akci či zápletku. Pak už jsem četla jen ze setrvačnosti. Kniha pro mne byla zklamáním. Hamižný ošetřovatel, co si hraje na Boha a masíruje si ego na nemohoucích? Schizofrenní pacient jako nástroj zvůle? Zaslepený ředitel a do toho jedna příliš všímavá a důvěřivá žena? Je to celé přitažené za vlasy a chybí tomu šťáva. Co je to za hlavní hrdinku, kterou na každé třetí stránce zmlátí, přesto že je ozbrojená a ona je bez následků? Směšné. Po této autorce již nesáhnu.

knihomolkadorfa
02.08.2020 2 z 5

Nenáročná četba na jedno odpoledne. Krátké kapitoly, minimum napětí, prostě trochu nuda.

obcasctu98
25.07.2020 3 z 5

Přečteno ve vlaku. Knížka na oddech. Kapitoly jsou dost krátké, což mi občas lezlo trochu krkem. V knize je zaměřeno na vztah hlavních postav, který ovšem nemá téměř nic společného s hlavním tématem knihy. Za mě kniha na odreagování.

MarkétaI.
24.07.2020 3 z 5

Slzy mrtvé jeptišky je oddechová kniha, která se dá přečíst za jedno dopoledne. Kapitoly jsou krátké, což já osobně mám radši.
Kniha mi přišla trochu nudná. Asi jsem čekala víc akce, napětí..