Slzy mrtvé jeptišky

Slzy mrtvé jeptišky https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/435839/bmid_slzy-mrtve-jeptisky-Du7-435839.jpg 4 192 56

Novicka byla brutálně zavražděna. Nikdo si nedokáže představit, proč by této mladé ženě, která chtěla zasvětit svůj život Bohu, chtěl kdokoliv ublížit. Měla snad nějaké tajemství či temnou minulost, která by onen hrůzný čin dokázala vysvětlit? Tento oříšek musí rozlousknout sehraná dvojice Anne Steinbachová, bývalá policistka, a kněz Paul Wagner. Brzy narazí na stopu, která je zavede za objevem daleko závažnějším, než je jedna vražda.... celý text

Detektivky, krimi Thrillery Literatura česká
Vydáno: ekniha , Vendeta

Die Tränen der toten Nonne , 2013

annettka1098
19.07.2020 4 z 5

Někomu možná bude vadit, že přesto, že by mělo jít o detektivku, je v knize celkem rozsáhlá vztahová linka Anny a Pavla. Navíc poznáváme také Anny dceru Julii, se kterou má Anna soudně zakázaný styk. Já jsem tuto dějovou linku velmi uvítala. Během léta má člověk tak nějak naládu na nějaký ten románek a tady nejde o standardní romantické klišé. Vždyť Pavel je kněz! Detektivní příběh jako takový je poněkud slabší. Zápletka a rozuzlení bylo dobré, ale Anna má tendence lézt střemhlavě do problémů a Pavel ji neustále zachraňuje. Navíc jsou oba nepřemožitelní. Přesto si určitě nenechám ujít ani 3.díl. Prostě mě to svým způsobem baví a tyto oddechovky jsou občas potřeba.

Miluna40
16.07.2020 2 z 5

Oddychova,lehka detektivka. Nic moc do hloubky,ale v lete k vode,dobre cteni

adela2230
15.07.2020 5 z 5

Ani druhý díl nezklamal, autorka píše dobře, a člověk nemá potuchy kdo za tím stojí až do konce knihy. Super kniha.

kachnat
12.06.2020 3 z 5

První díl mě strašně nadchnul. Tento už byl slabší. Ale pořád je dobře napsané, přečteno za 2 večery. Konec překvapivý, i když mě to napadl, ale šacovala bych to spíš na někoho jiného :-)

Polinka92
07.06.2020 5 z 5

Sakra dobrá kniha! Moc pěkně a čtivě napsáno, originální děj.

Katania
28.05.2020 2 z 5

Ani druhy díl mě nepřesvědčil, abych tuhle sérii zařadila do své pravidelné četby. Bohužel...

Effka
04.05.2020 4 z 5

Řekla bych takové nenáročné čtení. Čte se dobře, krátké kapitoly, člověk si furt říká ještě jednu a dost, až zjistíte že máte knížku přečtenou. A konec mě opravdu překvapil, fakt super, to jsem nečekala.

slyvuska
27.03.2020 2 z 5

Možná kdybych to nečetla po Minierovi, tak by mi to přišlo lepší, ale takhle docela slabý odvar. Přišlo mi to, jako bych zapla televizi a viděla díl nějakého seriálu, nanicovatá zápletka a děj nic moc. Navic mi celkem vadilo, že je v knize spousta nevysvětlených věcí okolo soukromí hlavních hrdinů. Jednalo se o druhý díl série a ačkoli v knize bylo napsáno, že se dá číst i bez znalosti dílu prvního, nebyla to pravda. Třeba vše okolo dcery hlavní hrdinky. Prostě přesně jako když zapnete seriál, ze kterého jste neviděli začátek, nevíte, kdo je kdo, jaké jsou vzájemné vztahy a tak... A pak to co je na přebalu: Co má společného vražda novicky s pohnutou historií kláštera? Nic! O tom tam není ani slovo. Autor přebalu knihu zjevně nečetl...

verka5083
25.03.2020 4 z 5

Když jsem viděla obálku, tak jsem od knihy očekávala o dost víc. Ale zároveň jsem nebyla nijak zklamaná. Hodně mě překvapil konec a vrah. Trochu jsem měla tušení o koho by se mohlo jednat, ale nepřemýšlela jsem i nad tou možnosti, že by tam mohl být prostředníček. Konec jsem přečetla jedním dechem.

Ridley
23.02.2020 3 z 5

Tak jsem zmákla i další případ Anny Steinbachové....a jak jsem psala u první knihy...neohromí, neurazí, nenudí a dobře se čte, oba díly mají zajímavé propojení vražd, zneužívání a církve, možná by si příběhy zasloužily více propracování.

WowKokinko
27.01.2020 3 z 5

Rozhodně lepší než první díl :) pro mne takové oddechové čtení na jedno odpoledne :)

pastelka53
18.01.2020 3 z 5

Druhý díl této série mě mile překvapil. Jednoduše vystavěný děj bez jakéhokoli odbočování, skvělá oddechovka na víkend. Opět nemohu opomenout jak skvělý nápad je, zkombinovat církevní prostředí s vraždami a detektivním vyšetřováním.
Moc se mi líbí "milostná" zápletka mezi hlavními postavami. Moc bych si přála, aby se ti dva jednou dali dohromady.

Ivet1990
06.01.2020 4 z 5

Stejně jako první díl i tento se moc dobře četl. Díky tomu, že kniha má pár cca 250 stran byla kniha během jednoho odpoledne přečtená. Tuto detektivku nazvala jako oddychovou, ale obsahově o něco lepší než první díl. Určitě bych si přečetla i další díly z této série, když nějaké budou.

Hanca91
26.12.2019 4 z 5

Jsem ráda, že jsem dala sérii Steinbachová a Wagner ještě šanci.
Myslím, že druhý díl je o dost lepší než Ráj mrtvých dětí. Nejedná se o žádnou velkou záhadu, příběh je celkem jednoduše vystavěn. Plusové body za mě ale určitě kniha získává díky "romanci" mezi hlavními hrdiny.
S velkým očekáváním budu tentokrát vyhlížet další díl....

Mišulka331996
20.11.2019 5 z 5

Mě se kniha moc líbila, trošku jsem se konce bála, ale nakonec mě fakt překvapil. Není to "drsná krimi", ale příjemná detektivka, která se dobře čte. Anne a Paul mě prostě baví. Takže 5 hvězd :).

zdendula31
19.11.2019 3 z 5

Od knihy jsem čekala trošku víc,ale celkem se mi líbila.Jednoduchý snadno předvídatelný děj.