Hrob v horách

Hrob v horách https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207115/bmid_hrob-v-horach-207115.jpg 4 560 111

Dvě ženy při pěší túře v jämtlandských horách na severu Švédska najdou na břehu řeky ruku kostry. Místní policie však na místě odhalí celkem šest těl: čtyři dospělé a dvě děti. Je povolána švédská kriminálka a Sebastian Bergman vyráží se svým týmem do Jämtlandu. Na místě brzy zjišťují, že všech šest těl bylo pohřbeno současně, avšak stav pozůstatků stejný není. Dvě z těl se podaří snadno identifikovat jako holandský pár, který byl nezvěstný od listopadu 2003. Ostatní jsou záhadou — jejich DNA dokazuje, že se jedná o rodiče s dětmi; tou dobou se ovšem žádná rodina nepohřešovala. Další záhadou je vyšetřování smrtelné dopravní nehody, k níž došlo ve stejném týdnu, kdy Holanďané zmizeli. Jméno, na které bylo auto pronajato, nevede k žádným dalším stopám. Státní kriminálce spousta věcí nedává smysl. Případ nabývá ještě větších rozměrů ve chvíli, kdy se protne s vyšetřováním podivného zmizení dvou afghánských přistěhovalců. Policejní tým se pouští do vyšetřování s vytrvalostí a odhodláním, zároveň však musí čelit vlastním problémům, personálním změnám a nečekaným odhalením…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Fjällgraven , 2012

6355
08.06.2018 5 z 5

Ešte lepšie ako prvý diel, rozumiem Bergmanovi a neodsudzujem ho. Prekvapivé riešenie. Výborný spád. Pokračujem a odporúčam. 5 z 5.

Rade
09.05.2018 3 z 5

Krimi linie zajímavá, i když nikterak strhující, rozpletení na závěr se mi zdálo trochu bez šťávy…
Pro mě ale hlavně minus za vztahové zápletky mezi vyšetřovateli. Těch osobních karambolů a zvratů už bylo na mě moc, navíc tentokrát už trochu přitažené za vlasy, tak nějak mi přišlo, že autor už neví, jak vztahy měnit a rozvíjet, aby to bylo stále překvapivé. Chvílemi jsem měla pocit, že nečtu detektivku, ale jakýsi román s červeným nádechem… Úplný konec je přesně ve stylu, který mi vadil už u Nesba (konkrétně Přízrak), utnutí děje v nejlepším má asi nalákat na další díl, mě to spíš odradilo… Asi si dám se Sebastiánem na čas pauzu.
Tři minus.

Wargo
23.04.2018 5 z 5

Hjorth / Risebfeldt sa vyžívajú v Bergmanovi a jeho komplikovanosti. Okolie od Sebastiana očakáva, že nebude nikto iný, než len neustále arogantný sexistický narcis, ktorého nezaujíma nič iné, len on sám. Na vonok sa však začína prejavovať aj jeho ľudskejšia podoba, ktorou si pomaličky získava nielen Vanju, ale aj sympatie svojho okolia. Avšak za akú cenu ? Netreba skočiť Sebastianovi na lep, je to ešte väčšia sviňa, než som si myslel.. ale keď kvôli nemu túto sériu zbožňujem. Bez predchádzajúcich dvoch kníh ani nečítajte. Samotný kriminálny zločin je len podklad na rozohranie fantastického vykreslovania postáv. Tým je táto knižná séria taká obľúbená, krimi prípady máme vždy a všade, ale "dav" okolo Bergmana je len jeden !

JustWomen
11.04.2018 4 z 5

Případ šestinásobné vraždy byl složitý a velice komplikovaný, vyšetřování trochu překombinované a zdlouhavé. Více než vyšetřování mě však zaujaly vztahy, ty jakoby zabraly hlavní dějovou linii a opravdu mě bavily. Těším se, jak to v dalším díle všechno dopadne, protože ten konec byl hodně překvapivý.

Lenka.Vílka
09.04.2018 5 z 5

Jiné, než jsem zvyklá!
Jsme na dvousté straně a Sebastian se ještě nevyspal s nikým, kým neměl (tu sestřičku nepočítám, to je úvod, další pondělí) a (ještě) není záludnej!
Kromě toho, že se dozví, že Vanja možná odjede do Ameriky. Měla jsem strach, že mu hrábne a on udělá všechno pro to, aby neodjela. Udělá? Neudělá? Je to Sebastian, ale trochu se změnil, takže...odpověď v knize.
Do týmu se ještě k tomu připojí nová členka. Hezká a mladá, takže Sebastin dostane hned na začátku jasnou stopku. Cokoliv jenom aby mohl být s Vanjou. Dokonce překoná sám sebe a slíbí, že nic nebude. Fakt?...odpověď v knize.
Stále víc než baví Vanja/Billy. Ona ho bere jako rohožku, která tam je vždy k dispozici a on s těma svejma stěněčíma očima kouká nahoru na ní. Ale on stopku nemá...
Je to detektivka. Ale vztahy jsou na stejné úrovni jako děj, protože jsou do něj dobře zakomponované a vše posouvají dopředu. Tohle není Bravíčko, tohle je bravurní budování charakterů. Žádné 2D načrtnutí, ale hezky všechno komplet. Proto těch 500 stran je hned pryč. Protože je to fakt hóódně dobrý.
Jsme na dvousté straně a vlastně se nic nestalo, přesto mě kniha bavila, protože načaté linky byly dobré. Ale stejně mě nejvíc zajímá Ellianor. Co v minulém dílu "našla igelitku" a rozhodla se svému zlatíčku pomoct, mi sice stále přijde jako osina v zadku, ale je jasný, že se postará o zápletku v další knize. Tohle prostě autoři umí. Donutí vás udělat si názor a potom mistrně tahají za nitky, že jsem otočila o sto osmdesát stupňů. Plus jejich vyprávěčský um a jsem v Zemi Divů.
Jsem zvědavá co bude dál s Vanja/Billy. Po tom z minulého dílu a potom z tohohle dílu, hele SPOILER jestli už něco v tom dalším nebude, tak už se fakt rozesměju SPOILER
Jinak stále platí rada z milule. Hlavně knihy čtěte ve správném pořadí. Neuškodí to, autoři vše připomenou, ale tolik si to neužijete.
Ale jako minule. Potřebuju klid na čtení. Potom jsem jela jako drak. Protože kniha byla prostě geniální. Jako vždy. Taky jsem už delší dobu nečetla detektivku, takže jsem se namlsala na kvalitní literaturu.

Danago
25.03.2018 5 z 5

V horách na severu se najde šest těl: čtyři dospělí a dvě děti. Je povolána švédská kriminálka i se Sebastianem Bergmanem . Případ je složitý a velice komplikovaný.

Já mám tuto sérii ráda, myslím, že vyšetřování tu není to nejhlavnější. Je zde hodně rozepsán soukromí život hlavních hrdinů, tak jak v předchozích dílech. A těším se na další jejich osudy v dalších dílech . Vyšetřování bylo trošku zdlouhavé, a maličko překombinované , ale mě bavilo a zajímalo mě. Je to fajn detektivní román. Doporučuji rozhodně číst sérii od 1. dílu postupně , děj navazuje a nic se neopakuje a nevysvětluje.

Lotka
25.02.2018 3 z 5

Zatím nejslabší ze série, příběh zdlouhavý a překombinovaný. Soukromý život hlavních hrdinů se ale vyvíjí zajímavě. Tak hurá do další!

astra3
29.01.2018 5 z 5

Skvěle napsané. Doporučuji všem milovníkům dobré detektivky. Jen je asi lepší, číst tuto sérii od 1. dílu. Postupně můžete sledovat i vývoj osobního života hlavní postavy Sebastiana.

knihomolka_eli
26.01.2018 5 z 5

Nakolko som prave na tuto knizku z tejto serie citala najroznejsie recenzie, bola som asi aj najviac zvedava, ako sadne mne.
Celkom dobre nerozumiem hore pisanej anotacii, najma tej vete, ze je Sebastian zamotany do pripradu viac ako by sam chcel. Tato veta by sa hodila do anotacie ku knihe Ucen, urcite nie sem. Cela tato seria ma neskutocne bavi, a pacila sa mi aj tato knizka. Pripad bol nevsednejsi, oproti inym menej akcie, no rozuzlenie aj tak zaujimave a pri niektorych castiach mi bolo fakt tazko, celkovo nemam rada ziadne popisovanie muciacich technik, aj ked konkretne s tymto som sa stretla aj v knihe Ja, putnik a uz vtedy mi z toho bolo na nic a zaver hlavne posledna strana boli fakt napinave. Tento pripad ale nebola Sebastianova parketa a tak mi prisiel taky nadbytocny, co sa vysetrovania tyka, no o to viac sa rozoberal jeho sukromny zivot, co sa mne zasa paci :-D i ked nie so vsetkymi jeho krokmi, tykajuce sa Vanje suhlasim, ale to by nebol Sebastian, keby sa zachoval inak. A este si nejako neviem zvyknut na Billiho priatelku, mne by na to miesto viac sadla Vanja, no co uz, ja by som to v tom time vsetko poparovala :-) Nakoniec sa teda priklanam k citatelom, pre ktorych kniha nebola sklamanim

miSSSh
20.01.2018 3 z 5

Nah... Nejak me ten Sebastian vic a vic nebavi... Ale dalo se..

čika
02.01.2018 3 z 5

bohuzial, pribeh ma tentoraz vobec nechytil, autori sice udrzuju svoj standard pisania, ale nic viac...nedocitane

jarin58
06.11.2017 3 z 5

Tohle byla moje první kniha od těchto autorů a doufám že ostatní budou lepší.Děj zbytečně roztahaný.Polovina stran by ji slušelo víc.

Booky84
12.10.2017 5 z 5

Sice se mi tento díl nelíbil jako ten předchozí, zápletka mne úplně nezaujala, ale zase se zajímavě rozvinuli dějové linky hlavních postav, uvidíme, co bude dál.

ddkk
05.10.2017 5 z 5

Autoři jsou výborní. Tento díl (3.) má opravdu zajímavou zápletku, prostředí i řešení...

triatlet
26.07.2017 5 z 5

Vzhledem k tomu, že jsem nejdřív přečetl 5. díl, tak některé náznaky ve 3. díle jsem vnímal jinak, než kdybych 5. díl nečetl (Billyho chování, kukátko).
Hrob v horách jsem četl bezprostředně po Učedníkovi. Torkelova parta je sice při vyšetřování tohoto případu trochu roztříštěná, přesto jsem jejich osudy sledoval se zájmem.
Nejzajímavější pro mě byla linie s Šibekou.
"Promlouvala k němu paštštinou. To vždycky miloval. Běžně teď používala spíš švédštinu. Kvůli nim. Bylo to jedno z jejích pravidel. Ale dnes mluvila paštunsky. Meran věděl proč. Dělávala to, když chtěla, aby rozuměli každému jejímu slovu. V paštštině zněl její hlas opravdověji. Víc jako ona. Jeho máma."

March
15.07.2017 3 z 5

Tak to zatím nejslabší ze série. Podle názvu jsem čekala "krimi nářez" a musím říct , že mě knížka zklamla. Zdlouhavá, a zápletka nic moc.
Ale neodradí mě od dalšího dílu.

RSR
07.07.2017 4 z 5

Knížka to byla dobrá. Zápletka zajímavá, poslednch 100 stran skvělých, napínavých, když se všechno začalo skládat. Ale více prostoru než příběhu hrobu v horách se autoři věnují vztahům Sebastiana Bergmana a jeho vnitřnímu rozpoložení. V samotném vyšetřování je jako psacholog téměř k ničemu.

rottovat
11.06.2017 5 z 5

I přes zdejší spíše negativní komentáře hodnotím Hrob v horách pěti hvězdičkami. Tento díl mi přišel zatím nejlepší ze všech tří. Zajímavý námět, napětí, zároveň ale díkybohu absence geniálního psychopatického zločince, jako např. v Učedníkovi. Celý příběh postupně plynul, nebyly tam žádné šílené a absurdní zvraty a to, že se velká část věnovala osobnímu životu hlavních hrdinů, bylo pro mě naopak velké plus.

Space.Junkienka
15.05.2017 3 z 5

Jako by pánové neuměli udržet úroveň....První díl byl slabší, druhý byl perfektní a ve třetím jsem se zase trochu zklamala. Ne že by příběh nebyl zajímavý, ale.... četla jsem poutavější detektivky...Každopádně musím uznat, že rozvoj na osobních úrovních je velmi poutavý :)

Aymira
11.05.2017 3 z 5

Dost zvláštní pokračování série. Tohle že byla detektivka? Za mě tedy ne. Autoři si zvolili poměrně složité téma týkající se vnitřní bezpečnosti státu a to přitom počáteční nález hrobu v horách vypadal tak lákavě! Já nevím, asi mi je milejší, když se za vraždami skrývá psychopat nebo sériový vrah, i když vlastně pořádná psychopatka se v knize také objevila a díky ní nás čekal dosti otevřený závěr. Jako by autoři knihu utnuli uprostřed kapitoly a pokračování na nás nečekalo hned, ale příště.

Zvláštní bylo i vystupování hlavní postavy, tedy Sebastiana Bergmana. Kriminální psycholog se tentokrát ani trošku nevěnoval svému povolání a to považuju taky za vadu na kráse. Celkově mě vyznění Hrobu v horách velmi mrzí, protože předcházející dvě knihy byly z mého pohledu téměř dokonalé. Tak snad se zase zadaří příště.