Hrob v horách

Hrob v horách https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207115/bmid_hrob-v-horach-207115.jpg 4 560 111

Dvě ženy při pěší túře v jämtlandských horách na severu Švédska najdou na břehu řeky ruku kostry. Místní policie však na místě odhalí celkem šest těl: čtyři dospělé a dvě děti. Je povolána švédská kriminálka a Sebastian Bergman vyráží se svým týmem do Jämtlandu. Na místě brzy zjišťují, že všech šest těl bylo pohřbeno současně, avšak stav pozůstatků stejný není. Dvě z těl se podaří snadno identifikovat jako holandský pár, který byl nezvěstný od listopadu 2003. Ostatní jsou záhadou — jejich DNA dokazuje, že se jedná o rodiče s dětmi; tou dobou se ovšem žádná rodina nepohřešovala. Další záhadou je vyšetřování smrtelné dopravní nehody, k níž došlo ve stejném týdnu, kdy Holanďané zmizeli. Jméno, na které bylo auto pronajato, nevede k žádným dalším stopám. Státní kriminálce spousta věcí nedává smysl. Případ nabývá ještě větších rozměrů ve chvíli, kdy se protne s vyšetřováním podivného zmizení dvou afghánských přistěhovalců. Policejní tým se pouští do vyšetřování s vytrvalostí a odhodláním, zároveň však musí čelit vlastním problémům, personálním změnám a nečekaným odhalením…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Fjällgraven , 2012

ZuK1
05.05.2017 5 z 5

Opět výborné a příjemné čtení, proti Učedníkovi méně krve a mimo detektivní zápletky i pokračující prolínání osudů Sebastiana a ostatních členů vyšetřovacího týmu se závěrem, který vás donutí okamžitě sáhnout po dalším dílu.

helena8550
24.04.2017 3 z 5

Chtěla jsem dát ze sentimentu čtyři hvězdy, protože ostatní díly se mi líbilo MOC. Ale vzhledem k tomu, že knihu pozitivně hodnotit nemůžu, počet hvězd by tomu protiřečil.Tohle se nějak nepovedlo. Kniha se případu věnuje podivně neurčitě a skoro až okrajově. A vlastně ani není nakonec vyřešen. Jen neurčité náznaky. Líbí se mi styl spisovatelů a je mi sympatický tým. Ale tenhle případ byl zkrátka propadák.

Richardson
12.04.2017 4 z 5

Slabší než předchozí díl - chybí dějová linie s Hindem. Naopak se zajímavě zamotaly vztahy mezi členy týmu. Celkově fajn, hned se vrhnu na další díl.

olcab
02.04.2017 4 z 5

Čtu od prvního dílu a tahle parta kriminalistů mě fakt baví. V tomto díle je zápletka spíš okrajová, autoři se zaměřili na vyvíjející vztahy mezi vyšetřovateli, což oproti předcházejícím dílům nijak nemění kvalitu této knihy, alespoň pro mě....No a ten konec mě odrovnal :-O

Kamienkova33
30.01.2017 2 z 5

Ja ani neviem, co povedat.... pre mna absolutne sklamanie oproti predoslym dielom. Na zaciatku este fajn, ale skoro cely cas ma nic nezaujalo, zapletka pre mna nulova, malo casu sa venovali pripadu a na mna az prilis vela zbytocnych opisov. Davam 2*, a aj to jednu za poslednych cca 5 stran.

ArwenAragorn
25.01.2017 3 z 5

Uf, zrovna jsem dočetla, tak běžím napsat komentář. Je to moje první kniha od autorské dvojice a nejsem vyloženě nadšená. 1. Detektivní zápletka je dost slabá. 2. Chybí tady napětí, což je u detektivky docela chyba a závěr to nenapravil (až na úplně poslední výstřel-má to někdo pech!). 3. Na můj vkus je v knize věnována nadbytečná pozornost (aspoň ve většině případů) vztahům mezi vyšetřovateli navzájem i mezi nimi a okolím. Pozitivem je obálka- strohá, ale výstižná. Určitě si od autorů ještě něco přečtu, třeba mě jiný příběh osloví víc. A taky jsem pochopila, že je potřeba začít od prvního dílu. Takže asi tak...

mispulin
19.12.2016 5 z 5

Další pěkný příběh. Dobře se mi to četlo a těším se jak se budou dále vyvíjet vztahy hlavních postav. Konec byl hodně překvapující...

SimonaP
25.11.2016 2 z 5

Tak tenhle díl mě vůbec nebavil. Detektivní část byla hooodně upozaděna na úkor řešení vztahů mezi vyšetřovateli a navíc zápletka pro mě nebyla zajímavá, oběti mi nebyly sympatické . Po Učedníkovi veliké zklamání.

dobama
28.09.2016 3 z 5

Kniha se mi nečetla nejlépe. Když už jsem se konečně začetla a začalo mne to bavit, najednou se vše začalo tak hrozně rychle řešit, že jsem se musela sem tam vrátit a ubezpečit se, že jsem nic nepřeskočila. Přišlo mi to spíše jako filmový scénář dalšího chladného severského seriálu, na který bych se ovšem radši dívala než ho četla.

Gracian1964
05.08.2016 5 z 5

Opäť výborné. Skvelo napísané i vymyslené. Zvláštnosťou je, že v knihe Sebastian nikoho nezbalil, myslím žiadnu ženskú, čo v predchádzajúcich dvoch častiach úspešne činil. Ursulu nerátam, lebo to bola jeho stará známosť a aj tak k tomu napokon nedošlo. S dychtivosťou sa vrhám na Nemú dívku. Nemôže sa brániť ani protestovať a ja verím, že si to spolu zas krásne užijeme, hehe...

PetK
22.07.2016 5 z 5

Tahle série mě prostě baví. Nejen hlavní postava (ne)sympatického psychologa Sebastiana, ale i ostatní. Vzala jsem to naštěstí od začátku, i když jako i u jiných podobných sérií se dá číst na přeskáčku. Zvraty v dlouhodobých příbězích jsou často překvapivé, a každý závěr knihy (tato byla už třetí) mě vždycky dostal a maximálně navnadil na pokračování. Teď už jen natěšeně čekám, až se v knihovně uvolní čtvrtý díl :-)

tomai
06.05.2016 4 z 5

Výborná. A ten konec? No páni.

tanika
17.04.2016 5 z 5

Náhodný výběr v knihovně, když neměli volného nic od mých oblíbených autorů. Velké překvapení. Více psychologie, vztahů, méně akce a napětí. Kdo má rád neprvoplánové příběhy, kde se prolíná více osudů, bude spokojen. A i když jsem sérii začala "odprostřed" nemám pocit,že by bylo nutno číst chronologicky, vše je naznačeno a vztahy se zase tak rychle neposouvají (mám za sebou čtvrtý a následně první a druhý díl). Doporučuji.

konicekbily
04.04.2016 3 z 5

Většina první poloviny je rekapitulací a hodnocení vztahů vyšetřovatelů mezi sebou a jejich okolím. Těm, kdo nečetli první díly to bude trochu vadit.
Hlavní zápletka je vedlejším dějem, ale přináší dynamický závěr. Úplný konec dává tušit, že kriminální román - vícedílný - se zase bude zabývat vztahy mezi vyšetřovateli.

1.ještěrka
03.03.2016 5 z 5

Sebastian Bergmann je mi čím dál tím víc sympatický, jen pro jeho postavu se k této sérii určitě nevracím. Oceňuji témata dnešní doby, uprchlíky, zneužívání dětí, úplatkářství apod.
Nemáte pocit, že čtete nějaký brak, ale tyhle věci se prostě můžou stát, kdekoliv.
Těším na Němou dívkou, která na mě čeká.

bookcase
27.02.2016 5 z 5

Výborné. S každým dalším dílem série napínavější.

matej9766
08.02.2016 2 z 5

Kniha zklamala. Považuji ji za nejslabší díl. Doporučil bych ji spíše fanouškům série. Nový čtenáři, kteří naznají děj knih předchozích, budou mít výsledný dojem ještě horší. Takoví čtenáři si klidně mohou z hodnocení jednu bod odebrat.

Více zde: http://www.databazeknih.cz/recenze-knihy/nezajimavy-hrob-v-horach-5314

Zajímavé komentáře: Johncze, Hella

Makii
13.01.2016 4 z 5

Opět velmi dobrá detektivka.. Tentokrát sice ne tak akční, ale přesto stojí rozhodně za přečtení. Otevřený konec mě nutí okamžitě se pustit do dalšího dílu. Hlavní hrdinové se skvěle vyvíjejí.

pdoubkova
27.12.2015 4 z 5

zacatek je takovy rozvlacnejsi, oproti tomu mi prisel konec dost nahusteny, ale to byva casto,
samotne detektivni vysetrovani je trosku upozadene, hlavne tam jde o vztahy na oddeleni, minulost, budoucnost, ale to mi zas tolik nevadilo, naopak, posledni stranky jsem ani nedychala a kdybych necetla jako prvni Nemou divku, tak bych byla asi jak na ostnech :)

crazyjuan
25.11.2015 4 z 5