Hrob v horách

Hrob v horách https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207115/bmid_hrob-v-horach-207115.jpg 4 560 111

Dvě ženy při pěší túře v jämtlandských horách na severu Švédska najdou na břehu řeky ruku kostry. Místní policie však na místě odhalí celkem šest těl: čtyři dospělé a dvě děti. Je povolána švédská kriminálka a Sebastian Bergman vyráží se svým týmem do Jämtlandu. Na místě brzy zjišťují, že všech šest těl bylo pohřbeno současně, avšak stav pozůstatků stejný není. Dvě z těl se podaří snadno identifikovat jako holandský pár, který byl nezvěstný od listopadu 2003. Ostatní jsou záhadou — jejich DNA dokazuje, že se jedná o rodiče s dětmi; tou dobou se ovšem žádná rodina nepohřešovala. Další záhadou je vyšetřování smrtelné dopravní nehody, k níž došlo ve stejném týdnu, kdy Holanďané zmizeli. Jméno, na které bylo auto pronajato, nevede k žádným dalším stopám. Státní kriminálce spousta věcí nedává smysl. Případ nabývá ještě větších rozměrů ve chvíli, kdy se protne s vyšetřováním podivného zmizení dvou afghánských přistěhovalců. Policejní tým se pouští do vyšetřování s vytrvalostí a odhodláním, zároveň však musí čelit vlastním problémům, personálním změnám a nečekaným odhalením…... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Host

Fjällgraven , 2012

ivoiro
06.11.2019 5 z 5

Tak tohle byla opět slušná dávka Bergmanna. Zajímavé je, co všemůže vymyslet.

EricNor
26.07.2019 4 z 5

Hans a Michael jsou skveli. Serie o Sebastianovi a bande vyšetřovatelů je neco docela noveho v tom, ze se detailne zabyva zivotem kazdeho z peti clenu tymu, vyvojem jejich osobnosti, vzajemnych vztahu. Ac mi to v predchozich knihách prislo prehnane, tak jsem si nejak zvykl a ted me bavi prave ty vztahy, vnitrni myslenkove pochody a motivace, vcetne vedlejsich postav a zločinců. Vysetrovani tu tolik neodsypa jako v oredchozich knihach a spis je na vedlejsi koleji, ale presto me knizka bavila. Precetl jsem ji za par dnu. Jsou to slabsi ctyri a doufam, ze dalsi dil bude trochu akcnejsi.

MatyMaty
28.06.2019 2 z 5

Zatím nejslabší z celé série. Ještě dám šanci dalšímu dílu v pořadí a uvidím ...

Péťa1950
10.05.2019 3 z 5

Těžko jsem se orientovala ve velkém množství postav, asi proto, že jsem nečetla předchozí díly.Při častých změnách linie děje jsem někdy nevěděla, které postavy právě jsou v akci. A ty boje různých zpravodajských služeb až moc překombinované. Podle mě příliš roztříštěné.Zkusím ještě jeden díl, pokud bude v knihovně. Obludná mašinérie, před kterou není úniku. Něco mi to připomíná v naší současnosti.

Lulu13
05.05.2019 4 z 5

Najslabší diel celej série, zároveň jediný, kde ma samotný prípad vyšetrovania veľmi nebavil.... Dejová línia okolo vyšetrovacieho tímu a vývoju jeho postáv naopak opäť skvelá. Záver klasicky nažhaví na ďalší diel.

kachis
26.04.2019 4 z 5

Tento příběh mě úplně nenadchl, ale Sebastian se na čtyři hvězdičky vynasnažil. :)

veronika_m
21.04.2019 3 z 5

Na mě trochu působila, jako by napsaná do počtu a zápletka byla prekombinovana

Reacher
25.03.2019 4 z 5

Další případ pro Torkela a jeho tým, který ze začátku vypadá na téměř nerozluštitelnou záhadu. Do toho Sebastianovy intriky, kterých se dopouští, aby mohl být na blízku své domnělé dceři. Opět výborné čtení, při kterém máte pocit, že kriminalisté nejsou žádní neuvěřitelní supermani, nýbrž velmi schopní lidé, kteří jsou schopni vyřešit zapeklité případy hlavně díky týmové práci.
Dle mého se jedná o velmi vyrovnanou sérii severské krimi, která nepodléhá žádným klišé a dost dobře se čte.

1amu
19.01.2019 2 z 5

Nadšení z první přečtené knihy (Učedník) pominulo. Toto byla má třetí kniha a jsem hluboce zklamán. Autoři se dostali do fáze, kde si neví rady, jak se dostat z "hatláma-patláma", které vytvořili . 467 stránek je zbytečných, stačila by třetina. Jediné řešení : odložím Sebastiana Bergmana na neurčito. Samozřejmě souhlasím s hodnotiteli, kteř dávají maximálně 3* a níže.

harena
11.01.2019 5 z 5

Naprosto skvělý i třetí díl série se Sebastianem, inteligentním, ale často arogantním psychologem. V tomto díle je velké plus, že se víc rozvíjí vztahy mezi hlavními postavami, pátrání svižně běží, žádné zbytečné morbidní a brutální scény a přesto napětí až do poslední stránky. Opět otevřený konec, ale mě už v knihovně čeká další díl. Doporučuji číst postupně, pak nebudete zmateni jmény, jako někteří čtenáři.

berila
14.12.2018 2 z 5

Tohle byla zatím nejslabší kniha z celé série. A ten Sebastian - nemám slov, ten mi tedy leze silně na nervy.

loskatos
09.10.2018 2 z 5

Knihy z této serie mají dle mého sestupnou kvalitu. Sebastian Berger mi byl v prvním díle sympatický, v druhém jsem ho snášel, v tomto už je mi vysloveně protivný. V prvním frajer, v tomto nemocný člověk. A ještě ke všemu je mu věnováno v rámci příběhu víc pozornosti, než by bylo podle mne nutné.
Řekl bych, že serie trpí podobnou neplechou, jako se děje i mnohým dalším autorům - s přibývajícími díly se víc akcentuje osobní život vyšetřujících, než to důležité v krimi/thrileru - zápletky a jejich rozkrývání.
No dám si chvilku od Bergmana pokoj, i přes vypjatý závěr.

adela3128
16.09.2018 4 z 5

Mně to tedy přišlo velmi napínavé, obzvlášť závěrečná část. Zároveň tu máme další kulervoucí cliffhanger. No nic no, nelze jinak. Musím se pustit do dalšího dílu.

BernardBlack
10.09.2018 1 z 5

Nemám problém s tím, když je zločin jen hybatelem dalších událostí (viz islandan Indridason) , ale tohle je nejslabší detektivka - příběh co jsem za poslední léta četl aneb vztahové problémy z Beverly Hills 90210 znovu v akci:)a je jedno, že do toho Lenka dává všechny své vílky:)

alexis818
01.09.2018 4 z 5

Trochu slabší,než předchozí díl,ale i tak čtivé,napínavé.Autoři to zkrátka umí,nutí vás to číst stále dál a dál.Atak by to mělo být.

Skoupka
25.08.2018 5 z 5

Celá série jsou pro mě asi zatím nejlepší detektivky, co jsem četla. Každá z knih je napínavá, má spád, dobře se čte, baví mě všichni vyšetřovatelé. Knihy mají snad jen jednu "vadu"...na poslední straně se stane vždy něco, co vás nutí okamžitě sáhnout po dalším dílu. Což mě u posledního dílu rozčiluje, vůbec nevím kdy a vůbec jestli vyjde další díl :(

skrob
12.08.2018 3 z 5

Zatím asi nejslabší díl série. První tři čtvrtiny je to takové nemastné neslané a vztah k Vanji je zajímavější než celý případ. Na konci se to rozjede, ale přijde mi to takové lehce odfláknuté, některé dějové linky pokračují spíš tak, aby to bylo překvapivé a natahované spíš než přirozené.

Disease
27.06.2018 5 z 5

Zatím nejlepší případ ze série.

No a ta "omáčka" kvůli které to čteme? Taky parádní: Sebastiana už nebaví partnerské souložití s psychopatkou, takže ji to dá nepříliš diplomaticky najevo. A má to následky! Mimo jiné i pár zajímavých odhalení, o kterých už sice víme, ale máme tak trochu škodolibou radost, že to konečně ví i dotyčné postavy :-)

Jinak ale Sebastian začíná místy působit jako takový vcelku roztomilý průserář.

Niu
18.06.2018 2 z 5

Ještě se nestalo, abych dala jen 2*, ale tohle mě zklamalo. Mám ve zvyku dočíst knížky vždy do konce, pokud to teda není nad moje síly. Tahle nad moje síly nebyla, protože se tam našly čtivé pasáže. Co je větší problém, že většinou bývají tak na posledních sto stránkách. Musím souhlasit s Atlantis. Kde se schoval onen detektivní příběh? Autoři na úkor postav a jejich charakterů zasklili totálně to, oč tam mělo běžet. Po téhle knížce nevím, jestli se hned vrhnu do dalšího dílu, určitě to bude chtít teď změnu. A ten otevřený konec mě tentokrát ani nenalákal. V každé krimi se najde jakýsi osobní příběh hlavních postav, ale nikdy to nenaruší vlastní zápletku. Tady jsem chvilkama měla pocit, že je to drama neustále se točící kolem chudáčka Sebastiana, který si tuhle nálepku rozhodně nezaslouží; kolem Vanji, která je nesnesitelná a vlastně každá postava má vůbec nějaké prapodivné vlastnosti. K vlastnímu příběhu - no, je až k neuvěření, že jsem přemýšlela nad tím, jak je to napsáno, že mě vlastně ta zápletka ani nezajímala.

Atlantis
09.06.2018 1 z 5

Tak takhle neskutečně nudnou a jalovou knihu už jsem pěkně dlouho nečetl. Naprosto mi nejdou do hlavy nadšené výkřiky ostatních čtenářů. Asi to pro ně byla jejich první detektivka.
A když už jsme u toho, jestli máte v plánu číst Hrob v horách jako detektivní příběh, tak na to hned zapomeňte. V průběhu celých pěti set stran se do zápletky vždy tak lehce drbne, abyste nezapomněli, že tu pořád je, ale jinak je tato kniha absolutní harlekýnka. Ten miluje toho, ten je tajný otec té, ten chce tu, ale ona nechce jeho, ona chce toho, ale on nechce ji, protože na něj byla kamarádka ošklivá, fňuk.
A těch postav! Přiznávám se, že jsem ostatní díly nečetl (a ani nebudu), a tak mi trvalo asi osmdesát stran, než jsem z těch téměř dvaceti (nepřeháním) postav zjistil, která má být ta hlavní.
Ne, prostě ne. Nenechte se zlákat obalem, který vás bude obluzovat kecy o seriálu Most, tato kniha je stupidní, nudná, do čtení se budete nutit a nakonec nudit.