Dvanáctá karta

Dvanáctá karta https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/318069/dvanacta-karta-orm-318069.jpg 4 924 924

Případy Lincolna Rhyma série

Středoškolačka Geneva Settleová se stala terčem nelítostného profesionálního zabijáka, který ji má z neznámých důvodů zavraždit. První pokus byl neúspěšný, ale vrah dal jasně najevo, že svůj úkol hodlá splnit: na místě činu zanechal dvanáctou tarotovou kartu, Viselce. Vyšetřování se ujímá věhlasný kriminalista Lincoln Rhyme s Amélií Sachsovou a usilovně se snaží zjistit, kdo je oním profesionálním zabijákem a kdy hodlá udeřit znovu. Shromážděné indicie dovedou Rhyma k přesvědčení, že klíč k rozluštění záhady skrývá více než sto let starý případ bývalého otroka Charlese Singletona, který v 19. století sehrál významnou roli v hnutí za občanská práva, ale poté byl zatčen za krádež a zostuzen. Jeho pohnutý osud zpracovává Geneva ve své školní práci, mimo jiné i proto, že byl jejím předkem – a podle Rhyma nad ní právě z tohoto důvodu kdosi vyřkl rozsudek smrti. Rhyme se Sachsovou mají pouhé dva dny na to, aby nalezli odpověď na celou řadu otázek, chtějí-li Genevě zachránit život. Jakého zločinu se Charles kdysi opravdu dopustil? Jaké tajemství svým potomkům zanechal? Podařilo se Genevě odhalit něco tak významného, že kvůli tomu má zemřít?... celý text

BlackBlade
20.05.2016 4 z 5

Dobře strukturovaný příběh, který byl napínavý od začátku až do konce. A finální rozuzlení? Paráda :) Jak může historie zamíchat osudy lidí v současnosti...

Selinute
28.04.2016 5 z 5

Moje sedmá kniha od Deavera a jak jinak než skvělá volba.

Market = )
11.04.2016 5 z 5

Páta * je za ten úplný konec :-). Jinak mi děj přišel místy rozvleklý a nakonec jsem pár odstavců radši přeskočila, ale jinak za mě milý překvapení zejména z důvodu nečekané přehlednosti. Milion zvratů mi skutečně nechybělo.

rlupinek
17.03.2016 5 z 5

Další ze série dobrých detektivek Jeffery Deaveryho. U těchto případů je dobré, že se čtenář dozví i mnoho zajímavostí, které se týkají pozadí zločinů (v tomto případě otrokářská historie a vznik ústavy USA). Případ opět pěkně zamotaný, avšak zvratů zde není tolik, jako jsme u tohoto autora zvyklí.

rengers
02.03.2016 2 z 5

Zatím nejslabší kniha co jsem od něho četl. Příliš komplikovaný příběh, člověk pořád nevěděl o co tam jde. Někdo chce zabít studentku, ale proč? To se dozvíte až nakonec.

TeaPeter
21.02.2016 3 z 5

Tahle kniha patří v sérii mezi ty slabší. Téma je takové... no řekneme pro Evropana odtažité, ale v Americe je zřejmě živé a důležité. Konec mi přišel dost přitažený za vlasy, ale možná je reálný vzhledem k tomu, že Spojené státy mají jinou právní tradici a kontinuitu.

Lenyaa
26.01.2016 5 z 5

Kniha se mi moc líbila, ostatně jako všechny autorovi knihy. Velice čtivá a napínavá a i když se mi například Iluze líbila o něco víc, stejně dávám 5* :)

Lenča89
20.09.2015 5 z 5

Opět skvělá kniha!!!

kaja.marik
01.06.2015 5 z 5

Pěkná detektivka, čtivá. První polovina čtivý příběh, potom klasický Deaver. Jeden zvrat za druhým, několkrát se případ zdánlivě podaří vyřešit aby se zjistilo, že vše je jinak ... To je očekávatelné, už když zloducha dopadnou relativně brzo - měřěno počtem stran do konce. Čtivé a pěkné.

Wries
06.05.2015 3 z 5

První polovina knihy je děsivě nezáživná. Pomalý rozjezd, spousta informací, podstatných i nepodstatných, málo Rhyma. Potom se to začne opět rozjíždět do klasické deaverovky a na konci opět čeká velké množství zvratů a knihu jsem dočetl jedním dechem. Pokud jste fanoušci či znalci černošské americké kultury a historie, klidně si jednu i dvě hvězdičky k hodnocení připočtěte, já však jsem slabý i na dějiny české, natož ty zahraniční, a tak kvůli právě nezáživné polovině musím dát polovinu bodů.

ovpana
04.05.2015 4 z 5

Napínavá kniha ,hezky čte .

Nunynka
29.03.2015 5 z 5

Knih od Deavera jsem přečetla už mnoho a vždycky při další knize si říkám,tak teď už mě nic nepřekvapí. A zase se mu to povedlo. Tentokrát dokonce i víckrát. Deaver je prostě nepřekonatelný.

technolog
01.02.2015 4 z 5

Opět mě autor nezklamal. I když v této knize umřelo méně lidí, než je v jeho knihách pravidlem, bylo to napínavé až do konce. Zda se mi, že se snaží místy nás navést v myšlenkách jinam a pak změnit děj, aby kniha byla napínavější. Uvidíme co přinesou další knihy.

radus
05.01.2015 3 z 5

Pro mě zatím nejslabší kniha od Deavera. Přišlo mi to takové zdlouhavé a o ničem, jiné jeho knihy mě úplně pohltily, nemohla jsem se od nich odtrhnut, což o téhle říci nemohu...

ja.ticha
04.01.2015 4 z 5

Opět zajímavé téma, poutavá kniha s rychlým spádem, a to hned od začátku. Konec je opět poněkud překombinovaný, ale Deaver je prostě Deaver.

rose
28.10.2014 4 z 5

Lincoln Rhyme nikdy nezklame, vždycky případ vyřeší, i kdyby byl úplně neřešitelný. Fascinuje mě popis těch sofistikovaných kriminalistických metod a přístrojů. Příběh je zajímavý, i když ke konci už laskavý čtenář asi vytuší, kterým směrem se ubírá. Jen jsem nějak nemohla pořád dočíst až do konce, stačilo by možná o stovku stránek méně.

Luciga
17.09.2014 3 z 5

Znovu naprosto neočekávané a neotřelé téma a prostředí :) - za tohle autora velmi chválím. Opět pěkně, poutavě napsané, s neočekávanými zvraty, nicméně pomalu si začínám zvykat a sem tam i něco odhadnu dopředu. Ale vzhledem k tomu, že čtu celou sérii, začíná mne v každé knize "obtěžovat" znovu a znovu popis toho kdo je kdo, co se Rhymovi stalo, jak se která metoda a postup využívá atd. Určitě přečtu i zbývající knihy v sérii, ale výsledný dojem mi tyhle drobnosti kazí.

Pe3ček
01.08.2014 3 z 5

Knížka je napsaná dobře, ale nevyskytlo se v ní nic, co by mě nějakým způsobem ohromilo. Příběh mi přišel až moc zdlouhavý, v první polovině se všechno točilo pořád dokola, polovinu druhou už jsem tak nějak přežil. :) V podstatě jediné, co mě tak nějak zaujalo, bylo prostředí New Yorku. Možná od tohoto autora někdy zkusím jinou knihu.

badinka4
18.07.2014 5 z 5

Opět mě Deaver nezklamal

wally
12.07.2014 4 z 5

Šestá kniha za sebou ze série s L. Rhymem a ani na pošesté jsem nebyl zklamaný...souhlasím tu s některými komentáři, že tam těch ´kliček´ bylo o fous víc než by muselo, ale na kvalitě a napínavosti to neubralo. Jdu na Hodináře :-))

Jeffery Deaver
americká, 1950