Dvanáctá karta

Dvanáctá karta https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/306374/bmid_dvanacta-karta-ZgO-306374.jpg 4 924 141

Případy Lincolna Rhyma série

Středoškolačka Geneva Settleová se stala terčem nelítostného profesionálního zabijáka, který ji má z neznámých důvodů zavraždit. První pokus byl neúspěšný, ale vrah dal jasně najevo, že svůj úkol hodlá splnit: na místě činu zanechal dvanáctou tarotovou kartu, Viselce. Vyšetřování se ujímá věhlasný kriminalista Lincoln Rhyme s Amélií Sachsovou a usilovně se snaží zjistit, kdo je oním profesionálním zabijákem a kdy hodlá udeřit znovu. Shromážděné indicie dovedou Rhyma k přesvědčení, že klíč k rozluštění záhady skrývá více než sto let starý případ bývalého otroka Charlese Singletona, který v 19. století sehrál významnou roli v hnutí za občanská práva, ale poté byl zatčen za krádež a zostuzen. Jeho pohnutý osud zpracovává Geneva ve své školní práci, mimo jiné i proto, že byl jejím předkem – a podle Rhyma nad ní právě z tohoto důvodu kdosi vyřkl rozsudek smrti. Rhyme se Sachsovou mají pouhé dva dny na to, aby nalezli odpověď na celou řadu otázek, chtějí-li Genevě zachránit život. Jakého zločinu se Charles kdysi opravdu dopustil? Jaké tajemství svým potomkům zanechal? Podařilo se Genevě odhalit něco tak významného, že kvůli tomu má zemřít?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Domino

The Twelfth Card , 2005

avel
23.04.2014 3 z 5

Pro mě zatím nejhorší Rhymovka. Děj se vleče, poselství je až moc vtíravé, je cítit snaha uchopit závažné téma, ale tak nějak nezdařeně. Přijde mi, že postupně se autor snaží více a více o psychologii pachatelů, tak nějak na úkor napětí. A snaha odvádět pozornost čtenáře na falešné pachatele je až únavná.

dalia1769
22.04.2014 4 z 5

Standartní kvalita, napínavý příběh, sympatické postavy a čtivost, nemám co vytknout, pouze snad ten fakt, že po přečtení několika knih z cyklu jsou už další příběhy čím dál předvídatelnější. Prostřední se sice mění, což je zajímavé a fajn, nicméně například předem můžeme s určitostí říci, že "pachatel" dopadený cca 30 stran před koncem není nikdy ten pravý a ještě nás čeká zvrat. Ten už pak přichází poměrně náhle bez přílišného vysvětlování, a poté následuje samotný závěr, jaksi rozvláčný a natahovaný, jako by se autor nemohl s knihou rozloučit. Nic proti, má-li autor určité oblíbené prvky, nějaký svůj osobitý "podpis", ale dodržovat stále přesně stejný model je myslím už spíše na škodu...

koki.veru
11.02.2014 5 z 5

Úžasná knížka s Lincolnem a Amélií. Stejně jako ostatní knížky, je tato plná napětí, strachu a nebezpečí, ale naštěstí vše dobře skončí, jako vždy.

Peggýsek
01.02.2014 5 z 5

Další díl pěkného příběhu... Tuto knihu si ráda v budoucnu přečtu znovu... Je dobře napsaná a čte se pěkně.. Nutí Vás číst až do konce...

evafort
25.12.2013 5 z 5

Úžasná detektivka, další Lincolnův případ, zase plná napínavých situací a skvělých dedukcí.

Magrata Mauritz
22.12.2013 3 z 5

Podle mého názoru asi jedna z nejslabších autorových knih, což ale vůbec neznamená že je špatná. Jen zdlouhavě napsaná, příliš přeplněná různými rychle se střídajícími motivy. Podle mne sem bylo zcela zbytečně protlačeno až příliš silné poselství. Ovšem Lincoln zde byl stejně geniální jako vždy, a i ostatní známe postavy děj knihy o hodně procent zvedaly.

meinita
03.09.2013 4 z 5

pěkně napsané, čtivé deaver má i lepší kousky, ale i horší, řekla bych slušný průměr :)

čef
21.08.2013 5 z 5

Slušná Rhymovka. Jako vždy komplikovaný, ne vždy až tak uvěřitelný děj. Nejzjevnější bulíky, které občas věší čtenářům na nos si však tentokrát autor naštěstí podle mne odpustil. Ne že by mi různí až přerafinovaní zločinci a pátrači až tak vadily - občas lze v těchto knihách najít leccos zajímavého, něco nad čím se dá přemýšlet. Zde například závěrečná myšlenka, že každý potřebuje nějaká malá vítězství není na thriller až tak triviální.

HanaNov
13.08.2013 5 z 5

Oproti jiným knížkám z pera J. Deavera je Dvanáctá karta možná trochu překombinovaná podobně jako v "rhymovské" sérii následující Hodinář - u obou knížek jako falešný motiv figuruje terorismus! Díkybohu autor zápletku s terorismem používá pouze pro odvedení pozornosti a vytvoření kličky v dějové lince, proto se i motiv terorismu dá s přimhouřením očí tolerovat;)
U knížek J. Deavera nikdy nic není takové, jak se na první pohled zdá. Ve vrstvení falešných motivů je tento autor opravdový mistr a Dvanáctá karta to jenom potvrzuje.

horac
18.07.2013 3 z 5

Nevím,ale začíná mě připadat,že Deaver svoje knihy začíná čím dál víc natahovat.Asi je placen od slova..Ale taky je možný,že mě zrovna tento díl nesedl.

Lee7
12.05.2013 4 z 5

Celá série s Lincolnem je vydařená a tady opět ,ůžeme čekat nečekaný závěr :)

lanusinka
04.03.2013 5 z 5

Opět kvalitní příběh spolu s poučením, jak to vlastně bylo...

Katuska001
23.12.2012 5 z 5

Jedním slovem - super, knížka mě chytla od začátku do konce, napínavá jak kšandy, prostě úžasná "deaverovka" :-)

Lenois
22.12.2012 5 z 5

Každá další přečtená kniha od Deavera, mě utvrzuje v jeho genialitě a nevyčerpatelnosti jeho nápadů.Opravdový mistr svého řemesla, který nikdy nezklame spádem děje a výtečnou čtivostí :-)

jiricek72
28.08.2012 3 z 5

Do téhle knížky jsem se strašně dlouho nedokázal začíst,což se mi u Deavera nestává často..bylo to hodně roztahané a výběr tématu se mi taky moc nepozdával..těším se na další rhymovku!!

Dixinka
03.07.2012

Bylo to moje první kniha J. Deavera, děj se mi zdál zdlouhavý, ale určitě si přečtu i další knihy stejného autora. Uvidíme.

ferda
29.05.2012 5 z 5

Jalikož knížky od J. Deavera nečtu postupně jak vychází, ale jak se mě dostanou do rukou, tak tou to jsem byl zase nadšen. Děj byl napínavý až do konce a hlavně všechno dopadlo úplně jinak , než by se dalo očekávat.

Val
28.02.2012 5 z 5

Další moc dobrá kniha, kterou jsem od něj četla..... Napínavé až do konce a rozhodně si nemyslím, že by posledních sto stran byla nuda..... Doporučuju !

Joges
30.12.2011 4 z 5

Výborná kniha. Dvanáctá karta mě po dobu četby velmi bavila, zajímala a udržovala v napětí. Především mě uchvacovalo střídání různých situací a variant děje (tj.kniha nebyla jednostranně zaměřena). Zkrátka dobrý, napínavý thriller.

kilometr
21.12.2011 1 z 5

Knihy mistra napětí(??), se hezky čtou.Ale zhruba 100 stran před koncem,jim dochází dech.Strnulost a NUDA!!

Jeffery Deaver
americká, 1950