Rozbití andělé

Rozbití andělé https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235357/bmid_rozbiti-andele-fvP-235357.jpg 4 429 131

Druhá kniha ze série o komisařce Katie Maguirové. Hradba mlčení skrývá tajemství, jemuž se nechce věřit. Jednoho chladného jarního rána najdou dva rybáři ranec hadrů plovoucích na řece Blackwater v Corku. Jde o mrtvolu otce Heaneyho, bývalého učitele hudby na místní chlapecké škole. Má svázané ruce a nohy a na krku stopy po škrcení drátem. A co hůř, je vykastrovaný. Případ místní komunitu hluboce zasáhne a inspektorka Katie Maguirová se ocitne pod velkým tlakem, aby ho co nejrychleji vyřešila. Jenže pak je nalezen další zavražděný kněz… Katie objeví důkazy, že v sirotčinci Sv. Josefa došlo ke zlověstnému spiknutí, pokud však ve vyšetřování zajde příliš daleko, přivolá na sebe hněv katolické diecéze. Jestliže chce chytit vraha dřív, než znovu udeří, bude muset čelit církevní hierarchii a prolomit hradbu mlčení, která už desetiletí skrývá strašlivé tajemství.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Broken Angels , 2012

Erlif
20.12.2018 5 z 5

Všude hodně propírané téma kněží a zneužívání chlapců. A na tomto je postavená celá detektivka.
Hned na začátku zjistíme, že komisařka má sestru, která s ní bydlí, ale v první knize o ní nebyla řeč. V druhém díle je také erotika, možná až příliš detailní, nic z toho v prvním díle není. Tak jsem měla takový pocit, že druhý díl píše někdo jiný.
Opět nechybí brutalita, popisování mučení z pohledu vraha, ale kniha má akci, spád, je čtivá, asi až na problém s těmi jmény bych jí nic nevytkla.
Človek s obětmi soucití a chápe jejich jednání, to co se kněžím děje, tak jim vlastně přeje. Takže tady dávám plný počet.

miuk
20.12.2018 4 z 5

Zajímavá zápletka, ale bohužel na první díl to nemá. Ale jinak samozřejmě je to stále nadprůměr ve svém žánru.

eraserhead
19.12.2018 4 z 5

Rozbití Andělé jsou tak trochu zvláštní. Přišli mi svižnější a svým způsobem akčnější než předchozí část série, což zřejmě vychází z faktu, že již odpadlo povinné seznamování s hlavní postavou a jejími kolegy. Masterton zůstává pořád brutální, ale mrazení z předchozího dílu nedosahuje. Andělé jsou také méně horroroví než úvodní díl, byť zápletka je zajímavá a velmi výživná. Andělé jsou prostě více krimithriller. Strhující, záživný, dobře napsaný. Co mají oba díly společené je fakt, že hlavní hrdince se opět skoro každý snaží dostat do kalhotek (nebo by mu mu minimálně vůbec nevadilo, kdyby se tam dostal). To už mi přijde jako jakási komická vložka, kterou tam Masterton dává schválně. Pobavil mě i konec, nemyslím vyvrcholení zápletky ale fakt jako úplný konec. Masterton má prostě smysl pro humor. S mým oblíbeným spisovatelem tedy jen houšť a větší kapky.

Laura.S
12.12.2018 4 z 5

Další temný případ sympatické vyšetřovatelky. Opět velice dobrá kniha.

berila
20.11.2018 5 z 5

Výborná detektivka, Masterton umí psát a zaujmout. Jak už tu napsal někdo přede mnou, chvílemi jsem měla chuť sympatizovat s pachateli i přes velkou brutalitu prováděnou na obětech. Ale ten závěr - to bylo dost hodně přehnané. Přesto dávám 5.

Atlantis
20.11.2018 5 z 5

Masterton prostě detektivky umí. I přesto, že příběh je lehce šablonovitý a závěr mě vyloženě naštval, musím druhý díl výrazně doporučit. Kontroverzní téma, Irsko a hlavně uvěřitelné dialogy, u kterých máte pocit, že takhle nějak by se spolu kolegové policisté opravdu mohli bavit, dělá z Rozbitých andělů parádní čtení.

Vlaďkaa4
14.11.2018 4 z 5

Skvele se to cetlo. Ale konec hodne pritazeny za vlasy. Takze o hvezdicku mene

L.Helena
23.10.2018 4 z 5

Napínavá a čtivá kniha, která stejně jako první díl obsahovala drsné a brutální popisy mučících procesů. Budu to teď muset proložit nějakou romantikou, než se vrhnu na další pokračování -:).

Jančislava
29.09.2018 5 z 5

Kniha je napsaná pěkně a zajímavě. Možná se mi líbila o kousek víc než první díl. Jen ty "erotické" kapitoly tam být nemusely. Jinak se erotickým kapitolam nebráním, ale tento popis mi přišel spíše k smíchu a tím zbytečný. Ji ak závěr knihy byl pěkný až nečekaný. Za mě doporučuji.

zdendula31
18.09.2018 5 z 5

Opět krásně brutální...

evik75
18.09.2018 4 z 5

Kniha byla dobrá, autor opět nešetřil co do bolesti a utrpení oběti ve svém příběhu a jím zvolené téma uchopil bez jakýchkoli pardonů. Přesto se mi první kniha Bílé kosti líbila více a přečetla jsem ji téměř jedním dechem, tato mě ale tak nepohltila.

Saša57
18.08.2018 5 z 5

Kniha je opět výborná, někoho pohoršuje, dle komentářů níže, popis mučení a vražd, ale musíme si uvědomit, než knihy od tohoto autora začneme číst, že se proslavil především několika horory. Prostě je to jeho styl psaní, prostě jeho "rukopis". Mě hlavně zaujal jeho postoj k církvím a její falši. A hlavně se nebojí o tom psát. Např. tento úryvek:
"Vyzpovídal jsem se z každého lehkého i smrtelného hříchu, který jsem spáchal, kál jsem se a jsem si jistý, že mi Pán dal rozhřešení. Tak co po mně chcete?..."(str. 60)
A je to! Co Vy na to? Bezva, ne?

V knize je také "jemný" humor, který mám rád. Ukázka:
"Jak se jmenuje, Mary?" zeptala se Katie podruhé.
"Kdo?"
"Ten zmizelý kněz. Ten, o kterém se domníváte, že se dneska našel."
"Otec Quinlan, samozřejmě. Vždyť jsem vám to už říkala."
"Jistě," přitakala Katie a zamračila se na vytáhlého mladého policistu, který za zády paní O´Malleyové obracel ve zveličovaném zoufalství oči v sloup. "Mohla byste jít se mnou a identifikovat tělo? Přirozeně jen pokud se neobáváte, že by vás to nějak rozrušilo."
"Ale vůbec ne. Víte, on i zaživa působil, jako by byl jednou nohou v hrobě."

Kniha se mi moc líbila, je skvělá. Slabší nátury chápu, ale o hodně přicházejí. A hned beru do ruky třetí knihu od Grahama Mastertona.

veveronka
02.08.2018 3 z 5

Nebylo to špatné,ale krvavé sestry jsou o moc lepší

Drahuš
30.07.2018 5 z 5

Skvělá kniha, brutalitou se blíží Carterovi, popisy vražd jen pro silnější povahy. Určitě čtu dál...

Prateri
01.07.2018 4 z 5

Kam pan spisovatel na takovou brutalitu chodí? Církev, která se schovává za Boha, mu pěkně leží v žaludku. Praktiky církve a mučení jako odplata za ně - obojí je hodné středověku.

Zrzavá_Tereza
21.06.2018 5 z 5

Ale tak tohle pro mě bylo příjemné překvapení! Skvělé prostředí, sympatičtí vyšetřovatelé, vytrvalý vrah, trošku toho násilí a nechuťáren - vlastně všechno co je třeba pro dobrou detektivku a já se rozhodně vrhnu do dalších dílů!

Marcik7
19.06.2018 3 z 5

opět líčení brutálního mučení tentokrát knězů, připomenutí kauzy zneužívání mladistvých, ale tentokrát mnohem krutějším způsobem, ovšem dá-li se to nějak odstupňovat.

Terez25
17.06.2018 4 z 5

Je vidět, že Graham Masterton se toho opravdu nebojí a čtenáři zcela samozřejmě předhazuje nejen velice kontroverzní téma zneužívání dětí církví, ale také se vyžívá v brutalitě. Na papíře toho snesu hodně, ale občas jsem si říkala, jestli tohle už není trochu moc a jestli autorovi nejde spíše o to čtenáře co nejvíce a za každou cenu šokovat... Jinak ale dávám 4 hvězdy, protože to určitě není špatná detektivka, četla se dobře a komisařka Maguirová je fajn postava.

allyce
25.05.2018 3 z 5

Kniha Rozbití andělé mě neoslovila tak, jako Bílé kosti. Autor zde sice detailně popisuje mučení kněží, které bylo opravdu brutální, z živého potkana zašitého v břiše se mi ježily vlasy odporem, ale ten děj kolem byl jak neslaná, nemastná polévka. Souhlasím s komentářem níže, že zmínka o koni v autě je nezapomenutelná. Obávám se, že potkan a kůň bude to jediné, co si z této knihy určitě zapamatuji.

werewolf88
01.05.2018 5 z 5

Mazec! Někoho může odradit brutalita, ale takový holt už je svět... lidé jsou paka .-) Výborná kniha!!! Já nezapomenu na tu morbidní zmínku o koni v autě..."Von je úplně jako pes, ..." Autor bude taky asi trošku máčo .-)

vraždy Irsko církev mučení

Graham Masterton