Rozbití andělé

Rozbití andělé https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235357/bmid_rozbiti-andele-fvP-235357.jpg 4 431 131

Druhá kniha ze série o komisařce Katie Maguirové. Hradba mlčení skrývá tajemství, jemuž se nechce věřit. Jednoho chladného jarního rána najdou dva rybáři ranec hadrů plovoucích na řece Blackwater v Corku. Jde o mrtvolu otce Heaneyho, bývalého učitele hudby na místní chlapecké škole. Má svázané ruce a nohy a na krku stopy po škrcení drátem. A co hůř, je vykastrovaný. Případ místní komunitu hluboce zasáhne a inspektorka Katie Maguirová se ocitne pod velkým tlakem, aby ho co nejrychleji vyřešila. Jenže pak je nalezen další zavražděný kněz… Katie objeví důkazy, že v sirotčinci Sv. Josefa došlo ke zlověstnému spiknutí, pokud však ve vyšetřování zajde příliš daleko, přivolá na sebe hněv katolické diecéze. Jestliže chce chytit vraha dřív, než znovu udeří, bude muset čelit církevní hierarchii a prolomit hradbu mlčení, která už desetiletí skrývá strašlivé tajemství.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Broken Angels , 2012

Ajrad1981
06.06.2017 5 z 5

Oko za oko, zub za zub, koule za koule :-)

konicekbily
03.05.2017 5 z 5

Dokonalý thriller! Promyšlený, postupně stupňovaný děj, vysvětlené návaznosti, včas odhalené a zdůvodněné paralelní násilnosti a skvělá kulisa závěrečného dramatu! S epilogem jsem také spokojen.

ArwenAragorn
26.04.2017 5 z 5

Jsou postupně zavražděni tři kněží. Všichni jsou před smrtí brutálně mučeni a všichni byli před léty podezřelí ze zneužívání dětí. Celý příběh nám ukazuje, jak nebezpečný je náboženský fanatismus ("víra v to, že jednoho dne uvidíme Boha") a jak zdánlivě neochvějné je postavení církve, která mimo jiné háže vyšetřovatelům klacky pod nohy. V knize je opět sledován i soukromý život komisařky Katie.
Thriller má spád, skvělou atmosféru, potřebné napětí a není v něm ani jedna stránka navíc. Podle mě je kvalitním pokračováním Bílých kostí nebo je ještě o úroveň výš. Graham Masterton opět nezklamal.

tomai
22.04.2017 4 z 5

Paráda

Olous1
14.03.2017 5 z 5

perfektní detektivka,nemohla jsem se od ní odtrhnout,doporučuji přečíst.

aluskacz
05.03.2017 3 z 5

Čím víc jsem četla a byla dál v příběhu, tím míň se mi kniha líbila. Bílé kosti byly lepší.

Aleen
16.02.2017 5 z 5

Opět pěkně drsné. Vtáhla mně a nepustila. Osobnost hlavní hrninky je mi maximálně příjemná a těšila jsem se na každé otevření knihy. Církevní téma asi pobouřilo v domovině autora mnoho lidí...nejsou tak ateističtí jako Češi :-) Pěji jen chválu!

Falda
19.01.2017 5 z 5

Úžasná, úžasná, úžasná! Stejně jako první kniha nezklamala. Už se těším na třetí :)

sagasir
02.11.2016 5 z 5

Detektivka tady, tam a prostě všude kam se podíváš

Co k této knize napsat? Například to, že církev z ní rozhodně asi radost mít nebude, ale to nás jako čtenáře nemusí zrovna dvakrát zajímat či dokonce trápit. Ať už jste si z prvního dílu této série zvykli či ještě nezvykli na opravdu drsné věci, které si pro nás autor vymyslel, tak vězte, že ani v druhém díle je autor nevynechá. I když mně přijde, že malinko, ale opravdu jen málo z nich polevil. Na druhou stranu co vlastně ještě může být děsivější než ono odstraňování masa ze živého člověka (pro ty kdo nečetli první díl této skvělé série, tak přesně tohle v ní kupříkladu najdete). V Rozbitých andělech pak objevíte třeba zašitou živou krysu do mrtvého člověka, ženu co trefí kladivem do hlavy jinou ženu či bombu v další mrtvé oběti. Prostě opět dost děsivé a tedy opět nedoporučuju číst před spaním. Samotný příběh má spád, postavy opět skvěle sepsané. Zvláště samotnou komisařku si snad oblíbíte ještě víc. Rozsahově se dá opět mluvit o klasice (400 stran). Oceňuji také to, že autor opět našel zajímavé téma a znovu něco z historie co se prolnulo do současnosti. Rád bych i druhému dílu udělil 95 %, ale přijde mi, že první díl této série, kterému jsem toto hodnocení udělil má větší spád a je tak trochu i zajímavější. Proto druhému dílu z této série uděluju 90 %.

Jordyz
31.10.2016 4 z 5

Rozhodně lepší než první díl. Čtivé, napínavé, nepředvídatelný konec....někdy mi vadilo přeskakování z jakoby neukončených rozhovorů nebo myšlenek. Jinak za mě dobrý a těším se na pokračování.

Seiers
25.08.2016 4 z 5

Svižná nenáročná detektivka. Masterton nezapře kořeny v hororovém žánru - tady se dost vyřádil. I když pachatele každý lehce uhádne, styl vyprávění nutí číst dál a dál. Za závěr však hvězda dolů. Čeho je moc, toho je příliš. Mám rád detektivky - ne pohádky.

maličkán
23.08.2016 5 z 5

Já dám 5 hvězdiček. I když se mi Bílé kosti líbily víc i tato kniha mě chytla a už nepustila. Sympatická komisařka Katie, její další životní osud a do toho hrůzostrašný, až hororový příběh, ze kterého jsem měla noční můry. Půjdu po dalších autorových knihách.

veronika5179
20.08.2016 3 z 5

Po Bílých kostech trochu zklamání. Deštivý Cork, bohužel "atraktivní" prostředí církevních prohřešků, schopná komisařka, to vše je ideální kombinace pro skvělou detektivku, ale tady mi něco pořád vadilo. Roztahané, místy nedotažené. Uvítala bych rozepsat motivy postav od začátku, ne je sdělit jen na konci. Mimochodem motiv mi byl jasný snad od chvíle, kdy v knize zazněla zmínka o hudbě a "božských" hlasech. Autor čtenáře chtěl navést jinam, ale zkušené detektivkáře už nic nepřekvapí :)

Izu
22.07.2016 2 z 5

Nelogicnosti, snaha byt co nejvic sokujici vychazi naprazdno.Dalsi knihy cist nebudu.Ztrata casu.

čika
08.07.2016 2 z 5

uplny suhlas s puntikatymhrnkom, nasilie i sexualita su samoucelne a trpi tym samotna kostra pribehu a prepracovanie i psychologizacia postav, nicméně

Puntíkatýhrnek
17.05.2016 2 z 5

I když jsem neměla v plánu pokračovat v čtení z díla pana Mastertona, udělala jsem to. A musím říct, že jsem svým způsobem ráda, i když ani pokračování příběhu komisařky Maguirové nepovažuji za vrcholný čtenářský zážitek. Ale mám radost z toho, že jsem v tomhle příběhu alespoň pochopila pointu.
Téma, osobní život komisařky už je také poměrně ohrané, protože po ní prostě „jedou“ všichni muži i ženy, samozřejmě nový partner má opět problém s penězi a v každé knize jí „tajně“ miluje či obdivuje žena a v každé knize je náznak její zřejmé bisexuality.. Erotické scény se snaží být velmi erotické, nicméně opět víceméně bez pointy...ale otevřený konec považuji za povedený závěr. Minimálně proto, že mě samotnou zajímá pokračování. Na druhou stranu dokončování příběhu a vlastní pointy mi připadá jako autorova největší slabost.
Hlavní příběh je opět čtenářsky velmi zajímavé téma. O bigotních katolických kněžích v Irsku a jejich prznění malých dětí (leckdy za vřelé účasti vlastních rodičů, protože co může být „božštějšího“, než když dítě przní farář) bylo napsáno už mraky knih, nejen detektivek. A osobně si myslím, že je dobře, že se o tak závažném tématu alespoň mluví. Smysl pomsty byl v knize trochu v něčem jiném, než jsem předpokládala, ale to téma bylo natolik zajímavé, že se kniha dočíst prostě musí. Jen kdyby autor upustil od své urputné snahy být krutý, nejkrutější..a ono mu to tak nejde...opět mi připadá neskutečně absurdní, že by někdo zašíval do těla člověka potkana, když ho vzápětí stejně uškrtí, ale dobře, to se ještě dá pochopit..ovšem, že by ještě potkanovi svazoval nožičky a prořízl hlasivky (prý aby zvíře nemohlo pištět) tak to už mi připadá jako velká ztráta času pro autora, než takovou hloupost vymyslí...Na druhou stranu operace potkanových hlasivek by mohla být vtipnou vložkou příběhu...
Je to takový typický Masterton. V první knize se vyvolávala Smrt, ve druhé Bůh, takže trošku kopírování příběhu..Sama za sebe bych ale řekla, že tenhle děj byl alespoň děj a kdybych první četla tenhle příběh, nejspíš bych nebyla u první knihy tolik zmatená a znechucená.

jarka2222
30.03.2016 4 z 5

Po Bílých kostech jsem cítila zklamání. Musím říct, se vší úctou k autorovi, že jsem chvílemi přemýšlela, jestli je větší cvok ten, co zvěrstva v knížce dělá, nebo samotný autor, když o nich je schopný takto psát. Navíc se mi zdálo, že snaha napsat mega thriller byla až moc viditelná. Do další knížky od tohoto autora zatím nemám chuť.

tess.de.veles
16.02.2016 5 z 5

Chybi mi sto stranek do konce a musim rict,ze to je proste husty....Az me z toho dost casto mrazi.....Uzasny pro me je,ze jsem v Corku par let zila,tak si muzu zavzpominat na to uzasny mestecko.....Moc se mi po nem styska :)
Tak dočteno...občas mě fakt mrazilo , co vše tam popisoval a co vše ho napadlo...Je normální, aby člověka napadaly takovýhle hrůzy??? Snad se to nikomu nedostane do ruky jako inspirující návod jak něco takového někomu provádět.....

Marselle
16.02.2016 5 z 5

Mě se kniha velice líbila, stejně jako první díl Bílé kosti. Moc se těším až vyjde třetí díl, a jsem zvědavá co si v něm pro nás autor připravil tentokrát :-)

kneslova
27.01.2016 4 z 5

Za mne horší než Bílé kosti, na mne taky už příliš brutální popisy scén, běžné konverzace mi přišly divné a nepravděpodobné. Nevím a ten konec? Jinak stále slušná detektivka

vraždy Irsko církev mučení

Graham Masterton