Rozbití andělé

Rozbití andělé https://www.databazeknih.cz/img/books/23_/235357/bmid_rozbiti-andele-fvP-235357.jpg 4 429 131

Druhá kniha ze série o komisařce Katie Maguirové. Hradba mlčení skrývá tajemství, jemuž se nechce věřit. Jednoho chladného jarního rána najdou dva rybáři ranec hadrů plovoucích na řece Blackwater v Corku. Jde o mrtvolu otce Heaneyho, bývalého učitele hudby na místní chlapecké škole. Má svázané ruce a nohy a na krku stopy po škrcení drátem. A co hůř, je vykastrovaný. Případ místní komunitu hluboce zasáhne a inspektorka Katie Maguirová se ocitne pod velkým tlakem, aby ho co nejrychleji vyřešila. Jenže pak je nalezen další zavražděný kněz… Katie objeví důkazy, že v sirotčinci Sv. Josefa došlo ke zlověstnému spiknutí, pokud však ve vyšetřování zajde příliš daleko, přivolá na sebe hněv katolické diecéze. Jestliže chce chytit vraha dřív, než znovu udeří, bude muset čelit církevní hierarchii a prolomit hradbu mlčení, která už desetiletí skrývá strašlivé tajemství.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

Broken Angels , 2012

Rose88
24.12.2015 4 z 5

Pěkné :-) zápletka a atmosféra opět velmi povedená, první díl mi však přišel malinko lepší. Musím říct, že některé věci už pro mě byly poněkud navíc - při čtení "erotické" scény mi vážně cukaly koutky :-) a konec byl velmi podobný jako u první knihy, takže předvídatelný. Nicméně si stojím za tím, že je to velmi slušná detektivka s mrazivým a temným příběhem - takže za mě rozhodně doporučuji k přečtení.

Cuprinka
22.12.2015 5 z 5

Zpočátku mi chvíli trvalo, než jsem se začetla, ale pak už jsem se od knížky nemohla odtrhnout a dočetla ji za víkend... Doporučuji přečíst, chvílemi je to sice drsnější čtení, ale k příběhu se takové vylíčení hodí...

vincek1
14.12.2015 4 z 5

Knihu jsem přečetl poměrně rychle a to i při současném předvánočním "běsnění", které zabere hodně času. Děj běží a vypadá to, že se snad nezastaví. Závěr knihy nebyl ani kvapný, ani tzv natahovaný, nebo "useknutý". Byl prostě takový jaký má být.
Doporučuji a těším se na další knihy této autorky.

kikies
26.10.2015 4 z 5

Příběh má pár řemeslných much, ale rozhodně je za ním talent na svěží, čtivé a napínavé čtení. Jednou z těch much je například i to, že vraha a důvod jeho počínání lze odhalit velice brzy, ale i tak vás to nedonutí knihu odložit. Hlavní hrdinka je sympatická - možná až moc, téma aktuální, prostředí atraktivní, nechybí sex, nechybí krvavé zločiny, umírají špatní i dobří, celek je vyvážený a rozhodně zajímavý. Další díly si určitě přečtu.

fis.rena
04.10.2015 5 z 5

Snad poprvé jsem nesoucítila s obětmi...naopak jsem jim přála všechno to,co je čekalo. Jsem nadmíru spokojená a těším se na Červenou lucernu.

harald
01.09.2015 3 z 5

Velmi čtivá a zábavná kniha, jejíž hlavní výsadou není obdiv ke kriminalistické mravenčí práci, ale snaha zaujmout čtenáře šokujícími událostmi. Ideální čtení na dovolenou, kdy není radno nad knihou příliš přemýšlet. Když se ve filmu objeví zdůrazněné otázky, na které se divák nedočká odpovědi, dá se to přiřknout špatnému sestřihu. Ale když se toto objeví v knize? Pozor, spoiler, jeden za všechny: jak se dostal na kandelábr? Navíc mě pobavilo, že autor nemá jasno s vizáží hlavní postavy. Str. 17: "Přehodila si přes hlavu tmavě zelený rolák a krátké, měděně červené vlasy se jí zježily jako kohoutí hřebínek." Str. 209: "Mokré vlasy se jí lepily na ramena a na ňadra jako nějaké smyslné mořské víle." Ale jinak skvělá zábava, která se čte jedním dechem.

BlackFun
10.08.2015 5 z 5

Výborné dílo, jsem moc ráda, že jsem na tuto knihu náhodou narazila v knihovně :) Od četby jsem se nemohla odtrhnout, příběh byl velmi poutavý a čtivý, i přesto, že mi bylo brzy jasné, jak je to s pachateli a jejich motivem, tak mi to vůbec nevadilo. Kniha má dva mínusy dle mého názoru: 1)Popis erotických scén (u jedné scény jsem uvažovala, zda mi knihu někdo nevyměnil) a 2)Konec (to mi přišlo trochu přitažené za vlasy a skončilo to velmi rychle, bohužel takto závěry policejní práce moc nevypadají), ale i přes tyto dva mínusy se mi kniha velmi líbila a autora rozhodně nebudu spouštět z očí :))

martinstefko
04.08.2015 4 z 5

Graham Masterton má trochu problémy se závěry, kde mám pocit, že už se všechno udá rychle. Tady se mi pak ještě více zdálo, že už počítal s tím, že bude psát rozsáhlejší sérii, a tak si ponechal nějaké dějové linie otevřené. Proč ne. Líbí se mi na autorovi, že se nebojí násilných scén, nebojí se erotických scén, ale vše dávkuje tak, aby to mělo pro příběh smysl a bylo to uvěřitelné a nikoli jen prvoplánové. Masterton dovede zaujmout, a i když v závěru už nadšení vyprchává, pořád by měl být tenhle autor u nás čtenější než někteří severští, kteří mají jméno z mě neznámého důvodu – ano, narážím na Camillu Läckberg.

vineka
25.07.2015 5 z 5

Pvní kniha, kdy s plánovanými obětmi, nesoucítím. Ba co víc, přeju jim to. Na spravedlnost se už nedá spoléhat. Vlastně jim nic jiného, než pomstít se, nezbývalo.

AnikaRodriguez
04.07.2015 5 z 5

Jsem naprosto odrovnaná! Po bravurním prvním díle jsem čekala dobrou knihu, ale mé očekávání bylo přeskočeno.
Graham Masterton má dar na psaní lehkých a jednoduchých krimi, které však proplete těmi nejnechutnějšími detaily z činů. Ani ke konci netušíte, kdo by to mohl být a jeho jméno se dozvíte až na úplném konci. Zkrátka vynikající thriller s prvky hororů... :) Za mě geniální a všem opravdu doporučuji!

mrazovagabina
27.06.2015 5 z 5

Graham Masterton opět bechybný. Popis zločinů i osobního života hlavní hrdinky není i přes svou otevřenost vulgární. Děj svižně ubíhá. Čtenář si z předložených indicií sestavuje své vlastní teorie, aby byl na konci stejně překvapen jako policie. Už se velice těším na další díl.

vraždy Irsko církev mučení

Graham Masterton