Bílé kosti

Bílé kosti https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207125/bmid_bile-kosti-m4M-207125.jpg 4 788 264

Jednoho deštivého listopadového rána vydá pole na Meagherově farmě kosti jedenácti žen. V této části Irska jsou neoznačené hroby běžné. Tyto kosti se však datují do roku 1915, do doby dlouho předtím, než začal konflikt mezi katolíky a protestanty. A co víc, zdá se, že jejich kat odvedl velice pečlivou práci. Ženy byly téměř jistě zaživa staženy z kůže. Inspektorka Katie Maguireová z Corku je na mrtvá těla zvyklá. Ale tohle je hotová řezničina. Její tým je přesvědčen, že je to jen mrhání časem, že nemá cenu zabývat se dávno mrtvými ženami. Avšak Katie je rozhodnutá pomoci jim dojít spravedlnosti. A pak se ztratí mladá americká turistka a její kosti, pečlivě zbavené masa, jsou nalezeny na stejné farmě. Katie se bude muset vypořádat nejen s dávnými zločiny, ale i s jejich hrůznou ozvěnou v přítomnosti. Podaří se jí vyřešit rituální vraždy spáchané před desítkami let, než brutální vrah udeří znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

White Bones , 2003

MisakCZE
07.11.2022 4 z 5

Kniha byl můj šálek čaje.
Něco málo už mám v tomto žánru přečteno, ale tato detektivka s prvky hororu se svojí brutalitou a neotřelým způsobem násilí hlavního padoucha, řadí na místa nejvyšší v žebříčku z pohledu tohoto hlediska. Autor si servítky nebere a detailními popisy se až vyžívá, což není pro každého.
Hodně se mi líbilo i propletení děje irskými mýty a legendami, zase jsem díky tomu o něco chytřejší.
Pro někoho může být problém se v průběhu čtení orientoval v těch šílených irských jménech.

Jsem rád, že jsem tuto sérii objevil a hned se vrhám na další díl.

tittanie
07.11.2022

Knihu jsem se dlouho bála číst, protože popis mi přišel docela hororový, ale musím říct, že to nebylo tak strašné. Musela jsem sice přeskočit tři kapitoly, kde autorka popisovala mučení, ale to spíš z důvodu nechutnosti než strachu.
Kniha mě vtáhla do děje, ale konec mi přišel jako strašná ptákovina. A musím říct, že nevím, jestli se budu pouštět do dalších dílů.

iv.ča
20.09.2022 5 z 5

Moje první kniha od tohoto autora. Kniha se mi líbila. V některých detailech a částech knihy, to byla fakt síla. Určitě si od autora ještě něco přečtu.

twiggynka
10.08.2022 4 z 5

Tuhle knihu jsem dlouho odkládala. Nyní po přečtení si myslím, že to byla chyba. Kniha měla skvělý námět, akci, možná trochu moc všeho, ale věřím, že další díl bude zase o něco lepší a těším se na něj.

PavelSáblík
14.07.2022 3 z 5

No,myslel jsem si,že zvěrstvo dokonale odvypráví pouze Kulhánek.Tady je to hustý.Námět zajímavý,ale největší dojem je pro mne děsivý konec obětí...

Bax9
01.07.2022 3 z 5

Tak nevím. Nebylo to špatné, ale něco tomu chybělo nebo přebývalo. :-) Námět s irskou mytologií zajímavý, inspektorka celkem sympatická, ale jak už tu někdo psal, moc toho nevyšetřila, jen jí osud celkem slušně v knize nandával. A ačkoliv jsem na násilí od Cartera zvyklá, tady mi přišly ty popisy hodně brutální, skoro až zbytečně. A v komentářích zmiňované "řekl/řekla" mi dost lezlo na nervy, pokaždé jsem přemýšlela nad možným synonymem... :-) No, dám tomu ještě jeden díl šanci. Tenhle na plné hodnocení nebyl. 3,5*

Čmeláček
19.06.2022 4 z 5

Dokonce i na mě tohle bylo až moc brutální, ale kniha se dala přečíst. Dál už ale v téhle řadě pokračovat nebudu.

monte
28.04.2022 4 z 5

Tak to byla tedy drsná , ale čtivá detektivka.

Pítrs85
28.04.2022 3 z 5

(SPOILER) Bílé kosti trpí klasickým stigma knižní prvotiny (je tam toho všeho moc, hlavně akce), přesto můžu říct, že má tahle série slušně našlápnuto a moji pozornost rozhodně získala, jsem zvědav na další (útrpné) příběhy komisařky Maguierové. Bílé kosti jsou typickým drsným thrillerem, čím se ale liší od všeho, co jsem doposud četl, je za prvé téma- keltská mytologie a za druhé, že hlavním hrdinou je tentokrát... hrdinka :-) Což je po všech těch životem bičovaných Holech, Rebusech nebo Taylorech příjemné osvěžení. Co mi na příběhu docela vadilo, byl ten fakt, že Katie Maguireová vlastně nic nevyřešila, nikoho nezachránila (více méně) a tak nějak se jenom vezla. Případ rozlouskl doktor/profesor, oběti všechny mrtvé, plus ten fakt, že umíraly i osoby komisařce blízké a nejbližší... :-) Jenže ten děj je natolik fajn, čtivý, zajímavý (navíc se odehrávající v mém milovaném upršeném Irsku), že jsem po přečtení zkrátka nadšen a těším se na další díly.

Titas9001
18.04.2022 5 z 5

Dobře napsané, napětí se dá krájet a brutální scény popsané až na krev......Rozhodně ne pro slabší povahy, ale pro nás, kteří jsme odkojení Ch. Carterem, je to skvělé počtení. Tady mně nevadil ani ten konec, který měl šokovat.

Prateri
29.03.2022 4 z 5

Bílé kosti - a jsou to lidské kosti. Do slova a do písmene tato kniha jde až na kost. Brutalita, která tyto kosti odhalí, je otřesná. Ale mytologie a zločin - dost často se to v thrillerech vyskytuje, nebývám z toho nijak nadšená.

WolfIssen
25.03.2022 5 z 5

Krimi příběhy téměř nečtu, ale tento mě absolutně pohltil a knihu jsem přečetl prakticky za několik hodin. Doporučil mi ji před lety kamarád a dobře udělal.

Ticiana
04.03.2022 5 z 5

Na tuhle serii jsem si brousila zuby uz nejako dobu. A ano, skvely prvni dil. Mam rada zahady a stare pohanske ritualy v knihach a hlavne v detektivkach. Knihu jsem nemohla odlozit, stejne mne prekvapilo, jak rychle jsem ji mela prectenou. Katie mne bavi, je takova docela normalni, jen si rikam, jestli ji autor v sokromym zivote nenalozil az prilis na jeden dil. Tesim se na dalsi knihy, libi se mi, ze tady je vic ze soukromi vysetrovatelky.

Kubajzz
18.02.2022 4 z 5

Hodně zajímavá knížka. Napadá mě, jestli by dívky po tom masakru byly schopny komunikovat.... Ale jinak dobré, jen jsem konec předpokládal. Ale rozhodně doporučuji

KudrnatáHolka
12.02.2022 3 z 5

To jako vážně? Po přečtení jsem měla pocit, že nevím, jestli jsem těsně před koncem nezačala číst jinou knihu.
Čtivá ta kniha určitě byla, Irsko mám moc ráda a mytologii také. Ovšem to rozuzlení? Z toho jsem tedy byla velmi zklamaná. Že nikdy vraha neuhodnu, to mě nemrzí, aspoň jsem pak překvapená. Ale že dojde až na tak za vlasy přitaženého vraha a vyvrcholení celého příběhu?
Celá kniha po rozuzlení působí hrozně nekompaktně a po jejím dočtení jsem byla zmatená a celkem zklamaná. Vyobrazení hlavní hrdinky mi přišlo poněkud nereálné.

Tyn_a
06.02.2022 3 z 5

Velmi zajímavý námět a i zpracování. S podobným typem knih jsem se ještě nesetkala, ale byla to "příjemná" změna.
Popisy vražd, obětování a následné rozuzlení bylo na vysoké úrovni a do příběhu jsem se ponořila skoro hned.
Jediné co mě mrzelo, že jsem věděla skoro v půlce knihy kdo za vším stojí, což se mi často nestává..

Za mě napínavá, neobvyklá krimi. :))

tinka1974
05.12.2021 4 z 5

Příběh zajímavý, moc hezky se poslouchal. Jen postavy bych vylíčila víc do hloubky. Baví mě příběhy, kde mystično staré rituály ovlivňují současnost. A tady v tom příběhu jich bylo dost. A Irko jich je jak koukám plné. Je někdy až k nevíře, jak jsou podobné těm našim. stačí jen pozměnit jméno

Jack Bauer
29.11.2021 3 z 5

Čtivý drsný příběh z Irska, ale velmi přitažený za vlasy. Nemohu uvěřit tomu, že by si mladá dívka poté co ji udělal s ním tak rozprávěla. Dále se mě nelíbila mytologie ohledně Moringy a do toho všeho ještě připletená ponorka Luisiana. Navíc jsem pachatele vytušil.

TeaPeter
22.11.2021 2 z 5

Kniha na mě působila velmi zmateně, asi i díky podivně vykonstruované časové ose. I když svým způsobem dobře, že tak - jinak by obětí bylo zbytečně více. A přesto všechno, o čem všem se v knize psalo, se nakonec ani nezjistilo, kdo byl původce toho všeho. Tedy pachatele sympatická Katie našla, ale v knize nezjistila jeho skutečnou identitu. Dialogy obětí s pachatelem byly samoúčelně kruté a zvrácené - to, že se jednalo o naprostého cvoka, by bylo jasné i bez nich. K čemu tam byla celá linie s jejím manželem, jeho peripetiemi a osobami kolem něj, to jsem opravdu nepochopil. Snad jen aby byla knížka obsáhlejší.
Celkem vzato to byla dost slabá kniha, která nedostatky maskovala zmatkem a krutostí.

zp87
17.11.2021 3 z 5

Opravdu mě chytila až druhá polovina knížky, spíš třetí třetina. Tu jsem zhltla na ex. Kdyby byla taková celá kniha, neváhala bych s 5*.
Obzvlášť ze začátku mě ale rozptylovala linie s Paulem (Katiiným manželem) a jeho průsery. Jelikož se nakonec ukázalo, že je pro příběh tato dějová odbočka zcela bezpředmětná (a já pořád čekala hlubší pointu), ubírá mi to z celkového dojmu z knihy. A pak ještě velké množství jmen, ve kterých jsem se občas ztrácela.
Popis zabíjení v přímém přenosu, kdy oběť mluví se svým vrahem, nejen že není pro slabší povahy, ale taky je dle mě již na hranici toho, co je ještě normální brát jako 'požitek z kvalitního počtení' a kdy jde už o zvrácenost. A nejsem si jistá, na které straně hranice se právě nacházíme. Jistá si jsem jen tím, že si půjčím další díl. A tím, že čtení těchto pasáží mi působilo úzkost a netěšila jsem se na ně. Snad se tedy ještě vlezu do skupiny těch 'normálních' lidí.
Jo a pachatele jsem tušila, myslím, že jsem nebyla jediná.