Bílé kosti

Bílé kosti https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207125/bmid_bile-kosti-m4M-207125.jpg 4 788 264

Jednoho deštivého listopadového rána vydá pole na Meagherově farmě kosti jedenácti žen. V této části Irska jsou neoznačené hroby běžné. Tyto kosti se však datují do roku 1915, do doby dlouho předtím, než začal konflikt mezi katolíky a protestanty. A co víc, zdá se, že jejich kat odvedl velice pečlivou práci. Ženy byly téměř jistě zaživa staženy z kůže. Inspektorka Katie Maguireová z Corku je na mrtvá těla zvyklá. Ale tohle je hotová řezničina. Její tým je přesvědčen, že je to jen mrhání časem, že nemá cenu zabývat se dávno mrtvými ženami. Avšak Katie je rozhodnutá pomoci jim dojít spravedlnosti. A pak se ztratí mladá americká turistka a její kosti, pečlivě zbavené masa, jsou nalezeny na stejné farmě. Katie se bude muset vypořádat nejen s dávnými zločiny, ale i s jejich hrůznou ozvěnou v přítomnosti. Podaří se jí vyřešit rituální vraždy spáchané před desítkami let, než brutální vrah udeří znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

White Bones , 2003

Orechanda
01.03.2021 4 z 5

Detektivka jak má být, sice na mě popisování místy působilo až nechutně, ale o tom dobrá detektivka také je.

Jiparis
01.03.2021 4 z 5

Výraz drsná detektivka, je v tomto případě pořád ještě slabý. Ikdyž jsem si stále říkala, že je to jen fikce, některé detaily na mě byly moc. Na druhou stranu je asi pravda, že se najdou lidé, kteří podobným mýtům a bajkám věří. Napsáno poutavě, ale teď si budu muset přečíst něco lehčího.

vera4669
24.02.2021 4 z 5

Tentokrát jsem hodně váhala v počtu hvězdiček, protože mám docela rozporuplné pocity a to i když jsem si nechala 2 dny na uležení. Kniha byla skvěle psaná, hlavní hrdinka sympatická a celkově mě kniha nutila číst dál a dál. Některé popisy byly fakt fuj, ale my co čteme Cartera - nás už jen tak něco nepřekvapí. Ale asi mi lehce nesedlo vše kolem té legendy (byla to trošku pohádka) a konec mě moc nenadchnul, takže proto nakonec nižší hodnocení, ale určitě se ráda vrhnu na další díl a uvidíme

Lorri
05.02.2021 1 z 5

No, asi by mě to i celkem bavilo. Celkový popis postav a děj nebyl vůbec špatný. Pasáže s "brutálními popisy" (jak je někteří čtenáři nazývají) byly fajn, vůbec mě to nijak neznechucovalo, prostě žádný extrém, jen to bylo popsáno tvrdě a nekompromisně, a to já ráda. Co mě ale nejvíce iritovalo (a ano, vím, že za to kniha nemůže) byl přednes. Audiokniha se prostě nepovedla. Vypravěčka neměla ten správný čtecí um a neuměla pořádně odlišit postavy, prostě jakoby monotonně četla a četla jakoby se nechumelilo. Občas se konaly i nějaké výkřiky, které byly možná až moc přehnané, že to vzbudilo i mého chrápajícího psa ze spánku. Co se týče Katie, ta teda nebyla vůbec žádná (jak by řekla má kámoška) sympaťanda a celkově mi lezla na nervy, pokaždé když promluvila, ale to bylo nejspíš tou vypravěčkou, protože, že by mě něčí hlas vyloženě takto s*al, to se mi ještě nestalo. Možná kdybych knihu četla sama, dopadlo by to lépe.

amcb
24.01.2021 5 z 5

Pro mne velice čtivá kniha, ve které jsem se seznamovala s irskou mentalitou, vyjadřováním a s trochou tajemna.

mataj
23.01.2021 4 z 5

(audiokniha)
Velice napínavá, čtivá a v určitých okamžicích až brutální kniha se zajímavou zápletkou opředenou rituály a mytologii. K tomu (pro mě fascinující) prostředí Irska se svojí tajemnou atmosférou. Tudíž jsem měla docela velké očekávání, a to se do jisté míry naplnilo. Nicméně slabší dialogy i méně propracované charaktery jednotlivých postav ubírají z mého hodnocení 1*. Ale celkově hodnotím knihu jako velice povedenou a určitě se pustím do dalších dílů.

Kami33
22.01.2021 5 z 5

Moc zajímavá a čtivá knížka. Jen ten konec mě v souvislost s Johnem trochu překvapil. Možná by zasloužil větší vysvětlení. Ale rozhodně si přečtu pokračování.

katallinka
22.12.2020 4 z 5

Od knížky jsem očekávala něco trošku jiného, ale jsem velmi mile překvapená. Vynechala bych drsné scény, jinak knize nemám v podstatě, co vytknout. Rozhodně se v budoucnu pustím do dalších dílů, hlavní postava je velmi sympatická a styl psaní mě hodně zaujal.

ennlady
09.12.2020 5 z 5

Pro mě příjemné překvapení. První zkušenost s Grahamem Mastertonem a hned moc pěkná. Ty nechutné morbidní pasáže jsem přeskakovala a tím pádem mi nic nebrání dát 5 *. Postavy se mi taky dost pletly, ale nic to neubralo na čtivosti. Spisovatelův styl vyprávění je pro mě velmi chytlavý a Katie mi je už od 1. dílu sympatická. Vůbec mi nevadily ani vstupy do jejího osobního života a řešení soukromých problémů.

pavla.ba
26.11.2020 5 z 5

Byla to skvělá kniha! Jela jsem autobusem domů z práce a měla po ruce tuto knihu, tak jsem ji vzala naslepo na milost, to jsem ale netušila na jakou jízdu se vydávám. Bylo to záhadné, zamotané, zajímavé, zvrácené a ano uvědomuju si, že jsem použila samá slova začínající na Z, ale když to bylo tak zatraceně dobré, že už mám na cestě všechny díly a těším se na další příběhy a taky jsem velmi zvědavá i na vývoj soukromého života hlavní postavy, což se mi nestává skoro nikdy.

katrin510
20.11.2020 5 z 5

Tak to byla pecka! Přečteno na jeden zátah, asi jsem právě objevila nového oblíbence a do knihovny přibude rovnou celá série:)

VerczaV
03.11.2020 3 z 5

Z některých pasáží mi nebylo moc dobře, jak skvěle byly vraždy popsány.

petrarka72
02.11.2020 4 z 5

Ani Keplerům se nepodařilo to co Mastertonovi - při čtení mi bylo doslova fyzicky špatně... přitom jsem nedokázala přestat číst, fascinovaná spojením mystiky a brutality, originalitou a nejednoznačností zejména ženských (?) postav, napětím mezi osobním a profesním životem vyšetřovatelky Katie a vražedným tempem případu. Irský venkov je ambivalentní prostor, krásný a zároveň neuvěřitelně násilný. Jsem zvědavá na další případ - ale další nálož snesu až za čas...

ADE138
25.10.2020 4 z 5

Líbilo se mi irské prostředí, mýty a legendy. Detektivka byla čtivě napsaná.

Awča
17.10.2020 4 z 5

K sérii jsem se dostala na přeskáčku, četla jsem po Krvavých sestrách, konečně mi věci začaly zapadat do sebe :-)
Případ je tajemný, vyšetřovatelka schopná, se zajímavým soukromým životem.
Trochu mě udivila emoční plochost hlavní hrdinky, dopadne na ni tolik ran, přesto je nadále schopna fungovat.
Také na mě byly popisy trápení obětí příliš, a různých postav je tam víc než dost, i přesto se mi kniha moc líbila a těším se na další díl.

Pine
11.10.2020 3 z 5

Zaujal mne nápad s vraždami, líbilo se mi i irské prostředí. Ale jako celek mě to nijak nechytlo. Chyběla mi rafinovanost, propracovanější dialogy. Čtení mi rušilo i množství postav a jejich jména. Přehnaně brutální mi kniha nepřišla, každý tu hranici máme jinde, zato velmi nereálná ano. Kniha si získala mou větší pozornost v poslední třetině, až když se na scéně objevila Lucy.
Nezbývá než doufat, že Bílé kosti trpí stigmatem prvotiny a další díly autor vypiloval k dokonalosti.

polednice1705
17.09.2020 2 z 5

Tak od této knihy jsem čekala asi daleko víc a nakonec jsem akorát dost zklamaná. Hlavní postava, coby "nejlepší komisařka Irska", mě strašně vytáčela svou naivitou, hloupostí, pomalostí a vlastně ani nic nevyřešila a nikoho nezachránila. Jako audioknihu jsem to nějak přetrpěla.

Pavlnka
13.09.2020 4 z 5

Trochu moc morbidní, ale rozhodně zajímavé. Hlavní hrdinka mi byla nesympatická, ale ke konci knihy si to trochu spravila. Zkusím další díl a uvidím, jestli budu pokračovat.

Maanna
27.08.2020 3 z 5

Kniha se celkem dobře čte, děj odsýpá, i když dialogy nejsou úplně autorovou silnou stránkou. Místy jsou poněkud křečovité a promluvy nejsou dobře propojené - někdy je to ve stylu: Petr řekl: Pavel řekl: Petr řekl:, což mě trochu rušilo. Nicméně základní zápletka mi nepřišla špatně vymyšlená a mytologický rozměr mě bavil.
Větší problém pro mě ale je, že je to na můj vkus trochu přepálené. Hlavní vyšetřovatelka vedle pátrání po odporném vrahovi zažije hned několik otřesů v soukromé sféře, z nichž každý z nich by si říkal minimálně o dovolenou, ne-li o pobyt na psychiatrii. Vrah z minulosti, o kterém se v souvislosti s případem mluví, zavraždil údajně tolik lidí a tak komplikovaným způsobem, že nemohl stíhat spát ani jíst, a nejspíš po něm zůstaly vylidněné oblasti. Způsob provádění vražd také vzbuzuje pochybnosti - ani podle mě by oběti tak dlouho naživu nevydržely. A k tomu jsou tu čas od času editorské chyby, takže například farmář John má na straně 108 čokoládově hnědé oči, ale na straně 247 na Katie hledí chrpově modrýma očima:-) (chyb je mnohem víc, pátrání po nich jsem brala jako doplňkovou hru).

Kekik
11.08.2020 4 z 5

Poté, co jsem si zjistila, o čem zhruba první díl je, se mi moc nechtělo knihu číst. Ale přeci jenom už jsem tuto sérii měla v hledáčku dlouho. Přišlo překvapení- téma mě velmi zaujalo a bavilo.
Autor výborně zpracoval detektivní příběh, který se zabýval okultními vědy. Naštěstí i konec je uvěřitelný. Žádné fantasy se nekonalo. Prostě jen : Co kdyby ?
Drsnější scény byly tedy šílené. Číst to nebylo zrovna lehké, ale naštěstí jsem již trochu "navyklá" od Chrise Cartera.
Na další díly se moc těším.