Bílé kosti

Bílé kosti https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207125/bmid_bile-kosti-m4M-207125.jpg 4 788 264

Jednoho deštivého listopadového rána vydá pole na Meagherově farmě kosti jedenácti žen. V této části Irska jsou neoznačené hroby běžné. Tyto kosti se však datují do roku 1915, do doby dlouho předtím, než začal konflikt mezi katolíky a protestanty. A co víc, zdá se, že jejich kat odvedl velice pečlivou práci. Ženy byly téměř jistě zaživa staženy z kůže. Inspektorka Katie Maguireová z Corku je na mrtvá těla zvyklá. Ale tohle je hotová řezničina. Její tým je přesvědčen, že je to jen mrhání časem, že nemá cenu zabývat se dávno mrtvými ženami. Avšak Katie je rozhodnutá pomoci jim dojít spravedlnosti. A pak se ztratí mladá americká turistka a její kosti, pečlivě zbavené masa, jsou nalezeny na stejné farmě. Katie se bude muset vypořádat nejen s dávnými zločiny, ale i s jejich hrůznou ozvěnou v přítomnosti. Podaří se jí vyřešit rituální vraždy spáchané před desítkami let, než brutální vrah udeří znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

White Bones , 2003

snehule04
31.10.2021 3 z 5

Napsané pěkně, čtivě, ale brutality tam bylo na mě až příliš a popis vrahova konání tak podrobný, že jsem měla problém tyto scény dočíst. Nevím, jestli sáhnu po další knize od tohoto autora.

Kopretina_aku
28.10.2021 4 z 5

Detektivka ne pro slabé povahy. Konec trochu přitažený za vlasy, ale četlo se to svižně, i když to bylo místy až moc mystičné, místy až moc často lilo a někdy jsem měla pocit, že toho krveprolití je také až moc. Ale autor si to očividně užíval.

knihomolkadorfa
24.10.2021 5 z 5

Audiokniha. Kruté, zvrácené, nechutné a velmi napínavé. Dávám plný počet a jdu se odreagovat nějakou romantikou.

martina2540
18.10.2021 5 z 5

Je to jedna z nejlepších knih, co jsem za poslední dobu četla, i když některé násilné scény pro mě byly na hraně toho, co jsem schopná přečíst.

gossipavlina
17.10.2021 5 z 5

Tak to bylo pěkně......
Pěkně nechutný, :)
Vybrala jsem si ji právě kvůli těm rituálním vraždám.
Legendy, rituály, pěkně jsem si početla. Autor má dar, jak čtenáře vtáhnout do příběhu, navodit příslušnou atmosféru, vše čtenáři detailně popisuje, oblečení, okolí, náladu zúčastněných. No jo, i ty nešťastnice zavražděné, a i ten samotný proces rituálu si umíte docela dobře představit, i když zrovna tomu se bránite. To úplně vidět a pocítit nechcete.
Z lidí, a teď myslím především z vyšetřovacího týmu, mi nebyl nikdo nijak zvlášť sympatický, ale ani nesympatický. Žádná extra výrazná osobnost, takže pravděpodobně v této sérii dál pokračovat nebudu.

AnnaCZ
16.10.2021 3 z 5

Zápletka dobrá, Irsko a keltské motivy taky. Ale brutálnost trýznění obětí už bylo na mě trochu moc! Z tohoto důvodu nevím, jestli se do dalších knih ze série budou pouštět nebo raději ne...

Monika1717
29.09.2021 3 z 5

Za líčení irského venkova a celkový námět, za napětí, zajímavou zápletku a sympatickou komisařku bych dala 5 hvězdiček. Jednu ale odebírám za velké množství postav, někdy jsem se musela vrátit, abych věděla, o koho vůbec jde. Dívka, která je krutě mučena, se svým vrahem hovoří. Tak to snad ne, tomu by snad neuvěřil nikdo. Autora to tak stálo další hvězdičku.
Jen tak mimochodem, to v tom Irsku opravdu pořád prší?

zelenoockaa
11.09.2021 5 z 5

Některé části mírně nechutné, ale celkově se četla kniha fakt dobře :). Dlouho jsem ji měla připravenou a dlouho mě nelákala a nakonec fakt překvapila :).

Deia
17.07.2021 4 z 5

Kniha splnila moje očakávania. Čakala som detektívku od ktorej sa nebudem môcť odtrhnúť a tak sa aj stalo, knihu som prečítala na jeden záťah. Prostredie Írska bolo veľmi zaujímavé, tak ako aj vystupujúce postavy. Nie všetky mi boli sympatické, napríklad manžel Kate mi prišiel ako strašný ťuťmák a dosť mi tam vadil, ako aj niektorí jej kolegovia. Kate mi ale bola veľmi sympatická. Samotný príbeh bol napínavý, téma rituálnych vrážd ma veľmi bavila (aj tá mytológia okolo toho), aj keď niektoré popisy mi naozaj prišli nechutné, našťastie ich tam nebolo veľa. Väčšinu zvratov som vôbec nečakala, v podstate každá kapitola končila tak, že som musela pokračovať v čítaní. Vraha som síce čiastočne uhádla, ale ten finálny zvrat by ma teda nikdy nenapadol. Z celej knihy dýcha taká ponurá, desivá atmosféra, daždivé Írsko tomu len pridáva. Časom si určite prečítam aj ďalšie časti z tejto série.

janina66
30.05.2021 3 z 5

Brutální! Ty nechutný hnusoty jsem přeskakovala a nečetla. Jinak ostatní vyšetřování mě bavilo. Ale další pokračování mě už číst neláká.

Monolit0713
04.05.2021 5 z 5

To bylo ..... kruté. Výborná knížka, ale teda - dalo mi to zabrat.

Pavlína2019
26.04.2021 5 z 5

Pecka! Výborná kniha, čte se sama, nedá se přestat! Pan spisovatel je výborný autor. Samozřejmě ale i velice drsné čtení. Padla jsem na ni náhodou a vida, mám dalšího oblíbeného autora. Doporučuji!!

ZuzanaZ83
17.04.2021 3 z 5

Pro mě nové a neokoukané prostředí Irska. Příběh se ze začátku trochu táhnul, od druhé třetiny to mělo spád. V poslední části už bylo jasné, kdo je vrah. :-) Celkově ale dobrý začátek série a minimálně druhému dílu šanci určitě dám. Za mě lepší průměr.

Andrea7272
17.04.2021 5 z 5

Kniha se mi líbila, napínavá, drsná- prostě moje gusto :-)
Katyje sympatická a John taky. Tak snad to dopadne, jak si myslím.
Šup do dalšího dílu!!!!!

Kortez
08.04.2021 5 z 5

Audiokniha.
Hodně nereálné, hodně drsné až zvrácené a sadistické čtení. Pro mně, co si rád odřezávám tenké plátky uzené vepřové šunky přímo od kosti to bylo čtení co lezlo až do morku kostí.

Jessybelle
07.04.2021 5 z 5

Jako byla to jízda...zase jednou kniha, kterou jsem prostě musela za každou cenu dočíst, ať je hodin kolik chce.
Příběh zcela nový, občas trochu brutální popis, zvlášť pro někoho, kdo má opravdu bujnou fantazii, takže mi až běhal mráz po zádech...
Komisařka Katie je mi sympatická, konečně policajt, který netrpí žádnou poruchou, závislostí, atd. Má sice své mouchy, ale kdo ne.
Takže se těším na další díly...

begonie226
29.03.2021 3 z 5

Kniha, která neurazí. Tak bych ji asi po přečtení definovala. Líbilo se mi zasažení děje do Irska, ale samotný příběh mi přišel hodně vykonstruovaný až nereálný. Třeba komunikace dívek s vrahem po zákrocích, ale třeba i to, že Katie konzultuje průběh vyšetřování s kdekým. Hlavní postava je asi opravdu silnou osobností, protože přes všechny události, které ji postihnou, a že jich ke konci knihy není málo, dokáže vše ustát a dořešit.

Jenny46
27.03.2021 5 z 5

Temná až hororová detektivka, detailní popisy brutální vraždy - sadistické moc nemusím. Ale skvělý námět Irsko - keltská mytologie.
Určitě se vrhnu na další díly ...

Booky84
26.03.2021 5 z 5

Čtivá detektivka, i když místy drsná. Rozhodně budu v sérii pokračovat.

ydnac
10.03.2021 5 z 5

Pustila jsem se do nové série s nadějí, že by to mohlo být super a BYLO :-)
Komisařka Katie je normální ženská, která má za sebou dost těžkých životních období a jsem zvědavá jak se její osud vyvine v dalších dílech.
Libilo se mi, že děj se odehrává v Irsku, zapojení mytologie byl dobrý nápad.
Vraha jsem v jistém okamžiku odhalila, ale jeden detail mě na konci překvapil.
Celkově to bylo napínavé, drsné a z pohledu historie zajímavé.
Četlo se dobře a já mám dalšího autora do sbírky svých oblíbených :-)