Bílé kosti

Bílé kosti https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207125/bmid_bile-kosti-m4M-207125.jpg 4 790 264

Jednoho deštivého listopadového rána vydá pole na Meagherově farmě kosti jedenácti žen. V této části Irska jsou neoznačené hroby běžné. Tyto kosti se však datují do roku 1915, do doby dlouho předtím, než začal konflikt mezi katolíky a protestanty. A co víc, zdá se, že jejich kat odvedl velice pečlivou práci. Ženy byly téměř jistě zaživa staženy z kůže. Inspektorka Katie Maguireová z Corku je na mrtvá těla zvyklá. Ale tohle je hotová řezničina. Její tým je přesvědčen, že je to jen mrhání časem, že nemá cenu zabývat se dávno mrtvými ženami. Avšak Katie je rozhodnutá pomoci jim dojít spravedlnosti. A pak se ztratí mladá americká turistka a její kosti, pečlivě zbavené masa, jsou nalezeny na stejné farmě. Katie se bude muset vypořádat nejen s dávnými zločiny, ale i s jejich hrůznou ozvěnou v přítomnosti. Podaří se jí vyřešit rituální vraždy spáchané před desítkami let, než brutální vrah udeří znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

White Bones , 2003

Arminka
05.09.2019 4 z 5

Napínavé, čtivé, i když trochu drsné...

pavčape
27.08.2019 2 z 5

No, já nevím...
SPOILER
Hvězdička za čtivost, hvězdička za působivé prostředí Irska, hvězdička za obálku, hvězdička za nápad s rituálními vraždami a hvězdička za sympatickou Katie. Hvězdička dolů na přílišnou brutalitu. Normálně mi tyhle brutální vraždy na papíře nevadí (viz můj oblíbenec Chris Carter), ale tady to bylo až nad rámec chápání. Jak už někdo níže psal, aby dívkám zaživa a při vědomí odřezával kusy masa z těla a ony ani neomdlely ani neječely, jen si s pachatelem povídaly? Divné... Hvězdička dolů za pachatele. Já prostě nemám tyhle odlišnosti ráda. Přijde mi to v příběhu účelové, aby nemohl být pachatel předčasně čtenářem "odhalen". Půl hvězdy dolů za občasnou Katiinu naivitu. Takže dobré 2,5 hvězdy. Nicméně přečtu si další knížky, protože dle komentářů jsou lepší. Těším se.

Knižní střípky
26.07.2019 5 z 5

První díl u nás vyšel již v roce 2014, přeloženo je již sedm dílů, naštěstí mám všechny doma a po přečtení tohoto prvního dílu se mi potvrdilo to, co jsem již léta věděla. Že to bude série přesně pro mě. Sympatická vrchní komisařka, rituální vraždy, mé milované mysteriózní Irsko, to je koktejl, kterému nelze odolat. Je to ovšem opravdu hodně drsné, takže slabším náturám nedoporučuji. Autor píše skvěle, nenudila jsem se ani minutu. Nebýt na dovolené, tak knihu přečtu během jednoho dne. Je opravdu skvělá.

ERIK 2
24.07.2019 5 z 5

Moc dobré,čtivé na koupaliště jako stvořené.Ale pozor moc se nezačtěte aby ste se nespálili na sluníčku.Ano za mne plný počet bodů.

hadenka
19.07.2019

Za mě luxusní čtení,napínavé,brutální,četla jsem jedním dechem

Peslik
19.07.2019 4 z 5

Nebudu tvrdit, že se to nečetlo dobře, četlo, ale některé momenty snad ani nejsou reálné. Kdo ví, třeba je lidské tělo natolik schopné a odolné vydržet i nevydržitelné. :D
Konec trochu unáhlený.
Jdu do dalšího dílu.

Marllo
17.07.2019 5 z 5

Úžasná, brutální, nekompromisní, nečekaná,... Tato slova vystihují nejlépe tuto knihu. Dolova jsem hltal písmena... Jen upozorňuji, ze může byt pro někoho az moc brutální... Ja to teda mohu

bedkniha
17.07.2019 5 z 5

Parádní kniha...

Blaník8
16.07.2019 5 z 5

Souhlasím, hodně krve a žádné slitování! Ale i tak se kniha četla dobře. Dokonce se mi v závěru v pár momentech zdála naprosto skvělá, znáte to, děj graduje, vy víte, že se schyluje k něčemu nevyhnutelnému, ale líbí se vám, jak hrdina reaguje, očekávání hřeje a brní okolo žaludku, skoro nedýcháte a pak rychle nádech výdech, aby vás to nesmetlo.....:-)

mol378
02.07.2019 5 z 5

Tahle série o irské komisařce s rudými vlasy má všecky atributy dobrého thrilleru, čte se výborně, kdo je pachatel, nevytušíte moc brzo - právě včas na to, aby se čtenář začal děsit, protože on ví, komisařka neví... Docela drsné, ale nikoli prvoplánově. A vždy se člověk doví i zajímavosti o Irsku. Doporučuju.

LéňaHellcat
23.06.2019 5 z 5

Má první kniha žánru detektivka/thriller. Předtim jsem roky necetla az me kolegyně z práce daly do rukou tuto knihu a řekly přečti si to... Tak jsem ji přečetla a od te doby ctu skoro každý den uz vice než rok. Kniha je vynikající skvěle napsaná, poutavá nemohla jsem se od ni odtrhnout... Vtáhla me natolik, ze jsem při některých pasážích kdy autor popisuje stav nalezených kostí cítila mravenčení i ve svých rukou a nohou... Samozřejmě jsem pokračovala v sérii dále a autor me nezklamal ani jednou všechny knihy jsou vynikající. Kdo jeste nečetl DOPORUCUJI!

Peršanka
13.06.2019 4 z 5

Dobře odvyprávěné. Jen ti psi komisařky Katie jsou chudáci...

malazluta
13.06.2019 4 z 5

Ufff, opravdu drsná kniha, ale člověk se od ní nemohl otrhnout.

Afka
06.06.2019 3 z 5

Kniha byla napínavá, ale na mě až příliš nechutná. Rozhodně bych do ní znovu nešla.

Aymira
06.06.2019 5 z 5

Musím říct, že mně se to líbilo moc. Po dlouhé době jsem měla chuť na něco pořádně ujetýho a morbidního a tady toho tedy bylo až přehršel. Do irského prostředí příběh dokonale zapadal a irská mytologie, která v knize hraje hlavní roli, mu dodávala pořádný šmrnc. Navíc má čtenář možnost se trochu víc zorientovat v politicko-historických vztazích mezi Iry a Brity.

Samozřejmě, že kniha má svoje mouchy, od policejního týmu až po fantaskní závěr. Ale pokud si najdete na čtení klid a pár hodin času, je to pořádná jízda. Těším se na další díly série.

Martiiiik
03.06.2019 5 z 5

Mě se kniha navzdory některým krvavým praktikám líbila.. některé detaily jsou těžko uvěřitelné a udělala jsem si na autora názor :-) jaký? posuďte sami, až si knihu přečtete :-) ale upozorňuji, nic pro slabé povahy, moc krve a zvráceností :-)

patrick123
02.05.2019

Moc kostí, moc krve, závěr knihy trochu přehnaný, ale celkově hodnotím na 3.

lampernaqui
28.04.2019 4 z 5

Bílé kosti byly mojí první knihou od tohoto autora (pokud nepočítám jeho povídku Důkaz existence andělů) a určitě nebyla poslední. Překvapivě hodně detailní pohled očima obětí i vraha, příjemné detektivní pátrání ve stylu staré školy a vedlejší dějová linka s neposlušným manželem, která byla největším slabým bodem knihy. Nějak mě to nechytlo, i když se to snažilo představit hlavní hrdinku trochu jinak. Ale s radostí budu pokračovat. Jako minisérie by tohle bylo fajn...

Ivan Kučera
27.04.2019 4 z 5

„Nie ste žiadna svätica, milosrdná sestra ani mučedníčka. Nič svetu nedlžíte a ak si budete myslieť opak, skončíme s prázdnymi rukami.“ Dámy a páni, takto vyzerá štýl. Graham Masterton je tvrdý ďábel, ktorý vie písať tak, že vás chytí od prvej vety. Ide o zjavne vypísaného, zručného a skúseného matadora, ktorý vie, čo chce a ako to dosiahnuť. Bílé kosti majú okrem Grahamovho pútavého štýlu i viacero ďalších jednoznačných plusov: ponurú írsku atmosféru (v ktorej dodnes prežívajú mytologické povery), sympatickú hlavnú hrdinu (ostatné postavy, hlavne čo sa týka kolegov z policajného oddelenia, mi však dosť splývali) a ústredné zlo (napriek tomu by som to na horor nevidel, hoci vo finále sú naznačené „isté“ veci). Hlášky sú super, rovnako tak dialógy. Krvavé scény naturalistické a pekne drsné, ale nepripadali mi samoúčelné, skôr naopak. Palec hore dávam i za viacero nečakaných zvratov (autohavária, explózia, hermafrodit).

Martina410
20.04.2019 4 z 5

Kniha nebyla spatna, dobre se cetla, ale te krve a kosti bylo i na me moc. Misty jsem nechapala logiku postav. A taky jsem byla docela prekvapena, jak se postavy rychle oklepaly ze smrti blizkych.