Bílé kosti

Bílé kosti https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/207125/bmid_bile-kosti-m4M-207125.jpg 4 790 264

Jednoho deštivého listopadového rána vydá pole na Meagherově farmě kosti jedenácti žen. V této části Irska jsou neoznačené hroby běžné. Tyto kosti se však datují do roku 1915, do doby dlouho předtím, než začal konflikt mezi katolíky a protestanty. A co víc, zdá se, že jejich kat odvedl velice pečlivou práci. Ženy byly téměř jistě zaživa staženy z kůže. Inspektorka Katie Maguireová z Corku je na mrtvá těla zvyklá. Ale tohle je hotová řezničina. Její tým je přesvědčen, že je to jen mrhání časem, že nemá cenu zabývat se dávno mrtvými ženami. Avšak Katie je rozhodnutá pomoci jim dojít spravedlnosti. A pak se ztratí mladá americká turistka a její kosti, pečlivě zbavené masa, jsou nalezeny na stejné farmě. Katie se bude muset vypořádat nejen s dávnými zločiny, ale i s jejich hrůznou ozvěnou v přítomnosti. Podaří se jí vyřešit rituální vraždy spáchané před desítkami let, než brutální vrah udeří znovu?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Host

White Bones , 2003

mandari
18.04.2019 4 z 5

Pět hvězd si zaslouží první dvě třetiny knihy, kde jsem byla z knihy naprosto nadšená. Poslední třetina a závěr mi děj připadal trochu přitažen za vlasy, takže snižuji hodnocení na 4 hvězdy. Šlo o mé první seznámení s autorkou a určitě sáhnu i po dalších dílech.

jarin58
25.03.2019 4 z 5

Velmi dobrá detektivka,morbidní až hororová.Fajn propojení starých irských legend s dneškem.

mata57
23.03.2019 4 z 5

Uf, bizardní až neskutečné hrůzy, místy však překmitávající svým extrémem v pravý opak. Jinak čtení , které vtáhlo a nepustilo. Taková žánrová "spotřebka".

Acquenta
22.03.2019 4 z 5

No...od knihy se nedalo snad ani odejít, napínavá do morku kostí ( :) ) . Obdivuji autorovu představivost, i když si myslím, že by takové trýznění nikdo nevydržel tak dlouho. Ke konci jsem už měla tucha, vo co go, Lucy byla strašně průhledná...ale co se samotného konce týče, tak to bych nečekala, to mě fakt dostalo..ale taky místy hodně rozesmálo...ono ti fanatici jsou někdy vtipní...

Eillen
22.03.2019 4 z 5

Detektivní příběhy patří mezi mé oblíbené. Navíc od mala miluji Irsko. Proto mě dárek v podobě této knihy nesmírně potěšil. Na můj vkus byl až podrobně popisován postup oddělování masa z pohledu zločince, ale naštěstí to vždy byla jen krátká vsuvka.
Jednu hvězdu dávám dolů za ono nadpřirozeno, které bylo - alespoň dle mého názoru - na konci zbytečně vygradováno. Stačilo vynechat pár vět a neznělo by to tak divně... I tak ale doufám, že budu dostávat další díly darem, a budu si moc se sklenkou whiskey zase užít "irskou pohodu".

yetti09
13.03.2019 4 z 5

Kniha se dobře četla. Vraždy jsou velmi podrobně popsány - někdy trošku morbidně. Za mě super čtení, mytologie je zajímavé téma, jen konec je trošku “přitažený za vlasy”.
Celkově hodnotim knihu kladně a určitě si přečtu další díl.

astroweb
06.03.2019 4 z 5

Knihu jsem začal číst a zjistil, že i když ji nemám v seznamu přečtených, s největší pravděpodobností jsem ji četl, určitě se mi líbila.

skrob
19.02.2019 3 z 5

Zhruba do dvou třetin výborná detektivka, která se čte jedním dechem s dobře vykresleným irským prostředím (snad s výhradou k na mně příliš detailnímu popisu akcí pachatele). Bohužel ke konci se kniha začíná vzdalovat logice a realitě a samotný závěr vypadá jako snaha dodat na několika málo stranách něco bombastického, ale bohužel dost přitaženého za vlasy a velmi vzdáleného první části knihy, která byla realistická a přitom napínavá.

Joges
03.02.2019 4 z 5

Klasická, napínavá, místy i drsná kriminálka. Dále taky mysteriózní, pohanská a bohužel i pohádková s dokonale pošahaným záporákem. Bílé kosti jsou od začátku docela zajímavé a závěr se autorovi povedl. Občas mi ale kniha přišla jednoduchá, nelogická, některým nereálným situacím a dialogům jsem se musel i smát. Plný počet bodů proto nechám skutečným autorům - profíkům, kteří píšou opravdověji a rafinovaněji.

Lenka.Vílka
01.02.2019 2 z 5

Knize jsem dala druhou šanci, ale ani napodruhé to nevyšlo. Nejde ani o ty drsné popisy (kde je našli ti, kteří to sem píší, nemám tušení?). Ale tohle byla nuda od začátku do konce. Sice hodnocení 81%, ale za mě 32%. Další díl opravdu nechci.

Kočičáci
30.01.2019 4 z 5

Dobře mi tak. Už sám název samozřejmě napovídá, že to bude drsné čtení. No asi jsem nečekala, že scény budou popsány tak brutálně detailně. Na to mě úplně neužije.
Ale... napínavé a čtivé to bylo. Komisařka Katie byla sympaťačka - hned v prvním díle série dostala tedy řádně zabrat! Také jsem si rozšířila obzory v keltské mytologii, o Morganě si určitě ještě něco dohledám. Občas jsem se ovšem ztrácela v množství doprovodných postav, a to nemám moc ráda. Jako "stará protřelá detektivka" jsem šíleného vraha tipla ve velkém předstihu. Dalším dílům dám zelenou.

PetK
25.01.2019 2 z 5

Tohle je přesný příklad toho, jak se z průměrně dobrého příběhu stane průšvih dobrý leda tak k uspávání hadů, pokud někdo podělá audio verzi. Je mi líto, ale ten monotónní přednes paní hlasatelky jsem prostě nedala.

Nazli
18.01.2019 4 z 5

Jako první kniha série to je super. Několikrát jsem to chtěla vzdát vzhledem k věrohodnosti popisu pachatelových činů, ale rozhodně stojí za to knihu dočíst. Katie se stala jednou z mých oblíbených postav.

Marika Vanova
16.01.2019 4 z 5

Asi ve třetině knihy jsem přemýšlela, že to číst nebudu, nečekala jsem, že to bude drsnější vyprávění, ale pak mi zvědavost nedala a musela jsem svoji představivost ztlumit. Konec mě překvapil.

Anie.M
08.01.2019 5 z 5

kniha se mi velmi líbila, mystika, rituály, krásná a divoká příroda Irska a na druhé straně obyčejný život policajtky, která má jasně daná fakta a mtrvoly. případy se uzavřely, vrah se vypátral, ale přeci jen mi přijde, že něco zůstalo viset ve vzduchu ....

Ms.Floyd
03.01.2019 4 z 5

Ze začátku knihy jsem byla nadšená, ale postupně moje nadšení maličko opadlo, neboť nejsem příznivcem drastických a dopodrobna vylíčených scén, takže slabší povahy - přeskakujte! Jinak je kniha docela čtivá, hlavní hrdinka je vcelku sympatická. Motiv mi přišel v závěru trochu překombinovaný a co se týče mystična na konci knihy, pro mě bylo v kontextu celého příběhu spíš neuvěřitelné. Takhle... ráda si od autora přečtu další díl z této série, ale že bych se z toho "kecla na zadek", jako třeba ze série David Raker od Tima Weavera, to tedy spíš ne. Za mě 4*.

PetraBery
28.12.2018 4 z 5

Z této série je to moje druhá kniha, takže brutalita byla očekávána. Jinak povedená detektivka s hlavní hrdinkou inspektorkou Katie Maguireovou. Příběh opředený keltským rituálem, uvěřitelný motiv a trochu překvapivý vrah, osobně jsem měla jiný tip.

katka.oo
25.12.2018 4 z 5

Dobrá kniha, velice dobrá, místy až moc drsná, ale přečetla jsem, hlavně se mi líbí drsná skotská krajina a keltská mytologie, dobrá kombinace. Už se chystám na další díl.

Erlif
20.12.2018 4 z 5

Ze začátku jsem měla trošku problém rozlišit jména, autorka o nich moc nepíše, aby si jejich jméno člověk zapoamatoval, jmen má v knize požehnaně. Tak to pro mě bylo takové matoucí a to i v následující knize.
Co se týče obsahu, říkám si, detektivka krasavice jak jinak, ale je vdaná, má manžela, to tu dlouho nebylo... Kniha je čtivá, zajímavá, ano místy poněkud brutální, řešit jestli je to moc nebo pro někoho málo, asi nemá smysl, mně osobně to nevadilo a knihu to rozhodně nekazilo, mám ráda detektivky, kdy je i pohled vraha, závěr je velmi překvapivý a to nadpřirozeno mi přišlo úsměvné.
Ale něco mě drží zpátky dát plný počet hvězd a nevím co, až na to přijdu, možná komentář upravím :-)

kokosek
17.12.2018 4 z 5

Vždycky žasnu co si autoři dokážou vymyslet za hrůzy a říkám si, že to je už moc. Ale tahle kniha to zase o něco posouvá. Takovýto způsob zabíjení si lze opravdu jen těžko představit.
Ale jinak je to dobře napsaná knížka, které láká k dalším dílům, jen kdybych se nebál co si zase autor vymyslí.
Jo a jestli jsme si doposavad myslel, že Nesbo trápí hrdiny až moc, tak teď už si to fakt nemyslím. Harry je proti tomuto hýčkaný člověk.