Tichá modlitba

Ztratily se dvě. Vrátí se jen jedna. Ti druzí mají smůlu. Jejich holčička zemře… Zmizení Charlie a Amy, devítiletých nejlepších kamarádek, znamená pro jejich rodiny tragédii. Textová zpráva potvrzuje to, čeho se všichni obávali: obě se staly oběťmi únosu. Další esemeska jim však vyrazí dech – nutí rodiče postavit se proti sobě a bojovat o život svého potomka. V tu chvíli se do případu vkládá Kim Stoneová a její tým. Zdá se, že tentokrát budou mít co do činění s neobyčejně krutými zločinci. Klíč k případu však nejspíš tkví v temné rodinné minulosti. Čas se však krátí a Kim nechce dopustit, aby něčí dítě zaplatilo za chyby dospělých nejvyšší cenu…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/33_/339806/ticha-modlitba-eym-339806.jpg 4.7616

Případy Kim Stoneové (3.)

Lost Girls (2015)

Literatura světová, Detektivky, Pro ženy
Vydáno:, Knižní klub

Mirrites
02. prosince

Neuvěřitelný. Chytne a dokud neskončíte, musíte číst.

roman9276
02. prosince

Kim Stone mě fakt baví. Tady to bylo trošku z jinýho soudku, než jsme zvyklí, ale zase další super díl! Výborně vykreslená atmosféra únosu a zoufalství rodičů, kterým se ztratily dcery. Konec teda zase nečekanej. Já asi nejsem schopnej nikdy uhodnout, kdo za tím vším vždycky stojí :D

MonikaK
01. prosince

Kniha velmi napívaná a čtivá, do poslední chvíle jsem si nebyla jistá, kdo vše je do toho zapleten. Brutalita a surovost je zde popsána tak, že mi to kupodivu nepříjde přehnané, naopak je to pro mě vcelku uvěřitelné. Bohužel musím říct, že ona nejistota, kdo vše je zločincem pramení také z toho, že ono spojení bylo velmi nevěrohodné a přišlo mi trošku přitažené za vlasy. Navíc mám ráda, když je detektivkách ponechána jejich racionalita a velmi těžce jsem se smiřovala s postavou "média". To podle mě do tohoto žánru moc nepatří. Naopak velmi se mi líbila postava vyjednavače a vzájemné provokování s Kim, nejsem si však jistá, jak moc si přeji, aby se Kim stala... přístupnější a normálnější. Každopádně by mi nevadil vývoj postavy lepším směrem v tom ohledu, protože někdy už je toho trochu moc. Všichni tolerují její nálady apod. Kdyby spojujícím článkem knihy byl někdo jiný, a měla jsem jeden tip, asi bych volila více hvězdiček, takto dávám 4*

vybusna
27. listopadu

Aj tretí príbeh Kim Stone sa pre mňa začal, tak ako druhý. Nezaujímavo. Tak zúfalo ma tá kniha nebavila, že som sa už už chystala to zabaliť. Po prvej tretine sa to nejako zlomilo a dej ma úplne pohltil. Za mňa bola prvá kniha najlepšia, druhá bola horšia a táto tretia o niečo lepšia ako druhá. Sama neviem, prečo sa mi to deje, pretože samotné príbehy sú neokukané a štýl písania Angely Marsons je čtivý. Nesmierne mi vadí preexponovaná starostlivosť tímu o svoju šéfku a ona ako sovietska hrdinka z normalizačných rozoraných celín sa sebaobetuje za jedinú správnu vec. Choď do riti Kim Stone. Autorka by ju mala umiestniť na sériové sedenia k psychošovi, aby sa na učila zvládať démonov, čo ju pohlcujú. A čo je ešte viac neuveriteľnejšie, je to, že samotný šéf polície akceptuje toto jej správanie.
Tip na hlavného záporného hrdinu mi absolútne nevyšiel a žiadna indícia ma k nemu nenaviedla , to že Kim zrazu v hlave cvaklo a všetko jej zapadlo do seba považujem za zázrak. No ale ja nie som hlavná vyšetrovateľka chvalabohu a som šťastná, že tento príbeh je iba fikcia, hoci viem, že podobné zverstvá sa dejú aj v reálnom živote a dúfam, že nikdy, nikdy, nikdy nebudem musieť riešiť hrôzu, ktorú prežívajú rodičia unesených detí.

PetK
08. listopadu

Tohle mě baví hodně. Můj pocit z toho je, že ta série si na nic nehraje, prostě jen je - a je velice dobře a čtivě. Marsons si vybírá zajímavá témata - manipulace, síla rodičovského pouta... Doufám, že brzy budou přeloženy do češtiny další díly, protože ty dva zbývající myslím zhltnu velice rychle. V rámci žánru určitě nadprůměr.

muchomurka
03. listopadu

Napínavané to bylo, ale četla jsem to ve špatnou chvíli a námět mi nesedl k mému současnému rozpoložení. Také tomu nepřispělo to, že jsem knihu četla tak dlouho.
Co mi na příběhu vadilo, byla Tracy. Achjo, jako novináři jsou důležití, ale ať píšou o politice apod. a nepletou se do "malých" dramat rodin. Proč by o tom měl svět vědět, když si to rodiny ani policie nepřeje? Pak ještě scény z pohledu únosců a vhledy do rodin. Příběh to zbytečně natahovalo a spíš mě to odpuzovalo, než že bych byla více napnutá.
Také mě zarazilo, že Kim ani její parťáci nenosí zbraně a to ani když jdou do akce. Proč? To nedává moc smysl...

karantena
03. listopadu

Napínavá kniha od začátku až do konce.Měla spád a každá kapitola končí tak,že čtete dál a dál ...až je ráno.Konec šokující.

Agatha84
02. listopadu

Neuvěřitelný spád, Kim se stává mou oblíbenou postavou,ale... I když jsem celou dobu četby hlasovala pro maximální počet hvězdiček,ten konec to zabil. Příliš idealizované,záporák nevěrohodný. Takže tentokrát jen za tři,ale přesto se nemůžu dočkat dalšího setkání!

petula22

Co dodat?! opět pecka!!! Knížku jsme přečetla za dva dny, napínavá, čtivá, nedá se od ní odtrhnout :-)

TheMarki

Kniha opět nezklamala. Je pravdou ze mi některé detaily pro objasňování případů neseděli nebo šla od jsem říkala a proč by tokhle udělali ale možné je vše. Propracované, menší brutalita než v minulém dílu, i slzicka ukápla, doporučuji

monte

Moje první kniha od této autorky a rozhodně ne poslední. Super detektivka, která byla napínavá a čtivá. Odhalení překvapivé

WowKokinko

Lepší než předchozí díl :) ale malinko slabší než první :)

k.m.h

První Kim, kterou jsem četla a doposud (po přečtení 4 dalších) i ta nejlepší. Příběh děvčátek byl napínavý, věrohodný a hodně se mě dotkl.

*SPOILER*
Ten závěr s třetí holčičkou byl doják! :-)

Katulinka69

Přečteno za 3dny a jedním dechem. Každá další kniha s Kim je lepší a lepší. Těším se na další.

romca3001

Skvělý díl.. děj mě naprosto uchvátil a závěr taktéž super ! :)

TaLu

Tak překvapivý doplněk. Nedalo mi to a vyhledala jsem si informaci a dozvěděla se pro mě naprosto překvapivou skutečnost:
Citace:
Tradice nenosit zbraně se v britské policii datuje od 19. století. Policejní sbor totiž slouží veřejnosti, ne státu. Ozbrojené jsou jen složky, které střeží strategická místa – například letiště nebo velvyslanectví. Ze zhruba 150 tisíc členů sboru jich je ozbrojených necelých sedm tisíc. Nosit zbraně odmítají především sami policisté. Proti je kolem 80 procent všech příslušníků. Konec citace.
Takže už vím proč, pro nás nepochopitelné, tam běžná praxe, rozhodně je to velký rozdíl oproti jiným thrillerům. Doplňuji jako zajímavost, protože za tuto pro mě nelogickou věc autorka rozhodně nemohla.

TaLu

Kniha se mi četla zatím nejhůře. Námět byl velmi dobrý, oběti z těch nejzranitelnějších, ale tentokráte zpracování nebylo tak dobré, jako u předešlých knih. Nepochopitelné chování v klíčových situacích ( to jako vážně neozbrojení v takovém ohrožení a z jakého důvodu?), vyšetřování místy více než chaotické a spoléhající na náhodu, nebo na co vlastně? Třetí subjekt jsem odhalila, možná to chtělo rozvinout vyšetřování po této ose, ale námět autorka vybrala velmi dobře a psát určitě umí.
Jen jsem knihu tentokráte četla nezvykle dlouho. V poslední čtvrtině krátké kapitoly vystupňovaly napětí, takže to vypadalo, že čtyři hvězdičky opět budou, ale pak přišla chvíle, která mi vyrazila dech a hodnocení srazila. Pozor možný SPOILER : Po takové době odkráčet ruku v ruce ne do sanitky ale vzhůru do kopce směrem k autu a absolvovat místo zdravotní pomoci setkání, u kterého nebudou ani zdravotníci ani odborníci ?? Dle mého názoru naprostý nesmysl a navíc nebezpečné zahrávání se životem. Takže tentokráte jen tři hvězdičky, ale další díl si přečtu, pokud se objeví v naší knihovně, protože tým vyšetřovatelů je dobrou partou. Hlavně Bryant.
Kim se tentokráte dost nesmyslně dohadovala s novinářkou, ty rozhovory jako by ani do příběhu nepatřily. Ale má prima psa.
Aha, tak postava reportérky bude důležitá pro další knihu, to jsem dosud netušila. Takže její uvedení na scénu....pak to smysl dává.

ferda16

Další úžasný díl. Moc se mi líbí způsob, kterým autorka píše. Tyto detektivky se opravdu nedají odložit. Je to věcné, svižné, napínavé. A závěr.......? :) !!!

Skripi

V poslednej dobe jediná kniha ktorú som prečítal na jeden "nádych". Už sa teším na ďalšie, nevedel som že toto je séria. Idem na to. :) Odporúčam ...

faraonka

Super doporučují.

cetriolo

Komentář obsahuje SPOILERY!!

Třetí kniha a zase je to něco jiného než v předchozích dvou. Celou knihu se řeší v podstatě jeden únos, ale to ničemu nevadí od knihy jsem se stejně nedokázal odtrhnout :)

Navíc se mi velice líbí, že knížky mají ještě takovou drobnou vedlejší zápletku :)

MíšaS.

Naprosto a jednoznačně SUPER . Neskutečný příběh, kterému nic nechybí. Nemohla jsem se odtrhnout a musela pořád číst a číst. Za mě zatím nejlepší kniha od autorky.

bobulaL

S klidným svědomím dávám plné hodnocení! Spisovatelka, která nese čest svému řemeslu. Už se těším na další díl. DOPORUČUJI!

Boudika

Tak tohle byl nejlepší díl,z celé série!! Pro mě jako rodiče byla kniha noční můra! Velmi čtivá -domácnost byla v rozkladu,dokud jsem knihu nedočetla... Závěr byl velmi dojemný a jsem za něj moc ráda. Určitě všem doporučuji!! Kim je prostě jaká je - a mě baví!

Ticiana

Az v tomto dile mi Kim chvili uplne lezla na nervy. Jesteze ma kolem sebe skvele lidi, co si s tim poradi. Namet se mi libil a treti subjekt jsem teda fakt na to nemohla prijit. Za me skvela kniha.

em75

Prostě super.Ani třetí kniha mě nezklamala a že mě čekají k přečtení už jen dvě mě trochu mrzí.Doufám,že co nevidět vyjde další.Kim jsem si hodně oblíbila,je mi sympatická jako ženská i jako tvrdohlavá vyšetřovatelka.Jako mámě mi nedělalo dobře,že s dětmi bylo tak zacházeno,ale o to to bylo děsivější.

tulip131

Vyžádání si Kim k tomuto případu je trochu záhadou, ale jen na chvíli. Není to její "partie", ale nakonec vede vyšetřování únosu dvou holčiček. A spackané vyšetřování únosu před několika měsíci, které možná souvisí. Tým doplněn o vyjednavače a profilistku, obě postavy skvěle zapadly. Závěr opepřen o odhalením třetího "únosce". Detektivka se vším, co k tomu patří.

studentice

Autorka píše velmi čtivě a hlavní hrdinka je velmi sympatická. Ráda si přečtu další knihy z této série.

Brembelik745

I když spisovatelka si mě získala naprosto všemi knihami a stylem psaní, tak tahle je naprostý TOP mezi její díly. I když knihy o dětech nejsou něco co by mě bavilo číst, tak tady tahle byla neskutečně dobrá. Děj plný zvratů, nepřekombinovaný, nečekaný závěr a odhalení hlavního padoucha. Kim jako vždy skvělé drzá. Bez hluchých míst, bez zbytečných keců kolem. Opravdu výborná detektivka. Nemám vůbec co vytknout....

slunečnice777

Po čase jsem našel spisovatelku která mě opravdu baví. Sice jsem se k ní dostal pozdě, ale lépe než vůbec. Příběh má švih, žádná hluchá místa. Autorka se mě získala, svoje příběhy umí pořádně rozjet. Bych rád řekl že jsem nenašel chyby, občas se najdou ale byli tak minimální že jsem je neřešil. Skvělé čtení a doporučuji celou sérii. Zajisté nebudete zklamáni.