Němý křik

Němý křik https://www.databazeknih.cz/img/books/39_/396601/bmid_nemy-krik-3Qw-396601.jpg 4 2936 757

Ani ta nejtemnější tajemství nezůstanou pohřbená navždy… Pět postav stojí u mělkého hrobu. Jeden po druhém se vystřídali při jeho kopání. Jáma pro dospělého by zabrala víc času. Zmařili nevinný život, ale uzavřeli smlouvu a zpečetili ji krví. Po letech se středoanglické Black Country ocitá v šoku – nejprve je nalezena brutálně zabitá ředitelka místní chlapecké školy, následuje objev lidských ostatků u bývalého dětského domova. A další hrůzné zločiny… Detektiv inspektor Kim Stoneová si záhy uvědomí, že hledá zvrácenou osobu, jejíž vražedná pouť trvá už pár desetiletí. Že je třeba ji dopadnout, než znovu udeří. A že nezbývá než se co nejdřív vyrovnat s vlastními démony z minulosti. Protože jinak by už mohlo být příliš pozdě. „Ohromující!“ Mail on Sunday. Déle než měsíc vévodil Němý křik žebříčku bestsellerů britského Amazonu, na něm (i na americkém Amazonu) byl pátou nejprodávanější knihou roku 2015. Tento úspěch rázem katapultoval Angelu Marsonsovou mezi nejčtenější autory krimi v současnosti.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Pro ženy
Vydáno: ekniha , Knižní klub

Silent Scream , 2015

Kacatko86
06.09.2022 4 z 5

Zkouším různé detektivky, nic moc mě zatím neoslovilo, ale v této sérii budu nejspíš pokračovat. Vyhledávám sice jiné žánry, ale odskočit si ke krimi je někdy fajn.

Timkim
02.09.2022 4 z 5

Četl jsem již před pár lety a stále si dej pamatuji. To asi vypovídá o všem. Nebyla to topovka, ale velice napínavá a čtivá kniha. Kim mi určitým způsobem připomíná Eriku Fosterovou od Roberta Bryndzy. Taky si dělá vyšetřování po svém.....

Marsí5
31.08.2022 4 z 5

Na autorku jsem slyšela hodně pozitivních ohlasů, proto jednoho dne musela přijít na řadu :-)
Příběh sám o sobě nebyl špatný. Lákavá zápletka, uspokojivá policejní práce (v některých detektivkách o ni ani nezavadíte), překvapení a nečekaný zvrat....
Nicméně mi chvíli trvalo, než jsem se do knížky začetla a musím říct, že Kim není vůbec sympatická osoba. Na druhou stranu její vlastní příběh mě zaujal, takže hodnocení je rozhodně nadprůměrné :-)
Sérii dám určitě ještě šanci a uvidíme, jak zajímavé případy si autorka umí vymyslet ;-)

Hana62
30.08.2022 5 z 5

100%. Dostala jsem poslední díl k narozeninám a Kim mě úplně dostala. Rozhodně chci přečíst celou sérii. Má to napětí, spád srozumitelné zápletky. Super.

georginaa
28.08.2022 5 z 5

První díl o vyšetřovatelce Kim a musím říct wau, to bylo něco. Plno zvratů, akce nechutností, prostě vše co má správná detektivka mít. Angela nasadila laťku docela vysoko a budu doufat, že se bude držet v tomto tempu i v dalších dílech.

haWranka
24.08.2022 4 z 5

Opravdu hutná kriminálka plná nechutností, podlostí, ošklivých chvilek. Ale nebylo to vůbec špatné a příběh jsem si užila. Hvězdu ubírám za dost natahovaný konec a klasickou vnitřně rozervanou hlavní hrdinku, která je jak přes kopírák s ostatními detektivy.

Han-nah
19.08.2022 5 z 5

Úžasná detektivní práce vyšetřování několika vražd a nalezením hrobů a jejich tajemství. Na hlavní aktérku Kim jsem si zpočátku nemohla zvyknout. Sama má v sobě mnoho tajemství z dětství a svou hrubostí a odměřeností se snaží zakrývat své emoce. Po tomto zjištění je zřejmé, proč se žene za vším jak buldok s velikou pomocí svého týmu.
Čtení umocňuje i kruté prostředí k výchově odložených nebo problematických dětí, které má vliv na jejich další život.

- Rozdíl mezi dobrem a zlem se vtiskne do mysli během života, není v ní odjakživa. Proto se také zneužívané děti samy v dospělosti dopouštějí násilí.

Paulmain
17.08.2022 2 z 5

(SPOILER) Kniha mě příliš nezaujala a asi i proto mi přečtení trvalo docela dlouho. Hlavní vyšetřovatelka (i její tým) byla taková nevýrazná, trochu rejpavá a hrozně spravedlivá. Mám radši hrdiny více lidské a s nějakou tou chybičkou. Zápletka byla trochu překombinovaná a tím, že tam vystupují dvojčata bylo dost jasné, kam to povede. V sérii, zatím, pokračovat nebudu.

Cassidy.L
15.08.2022 5 z 5

Já jsem byla spokojená, do poslední chvíle jsem prostě netušila. Kim mi sedí, její minulost ji buduje a má to v hlavě srovnané. Kniha čtivá, svižná, nemohla jsem ji odložit.

pakoshka
11.08.2022 4 z 5

Jedna z těch lepších detektivek, nenudila mě.

Carcaril
03.08.2022 3 z 5

Do knihy jsem se dlouho nemohl začíst a pořád ji odkládal. Nakonec jsem s ní byl poměrně spokojen.

Prvně zápory: Pro mě je to jednoznačně postava hlavní vyšetřovatelky Kim Stonové. Ta je nepříjemná, sarkastická a jízlivá na své okolí. Bohužel to není vtipné, ale naopak dost prvoplánové a časem se to dost ohraje. Dále má Kim Stonová sklony k feminismu a určité obecné nevraživosti k mužům, což se projevuje hlavně v jejím vztahu ke staršímu kolegovi Bryantovi, kterého neustále peskuje, jak malého kluka. Bohužel dnešní autoři od sebe dost opisují, a tak je postava ženy kriminalistky poznamenané traumatem z minulosti skoro v každé detektivní sérii. Zatímco však Robert Bryndza skvěle zpracoval postavy Eriky Fosterové a Kate Marchshallové, se kterými se i přes jejich určitou tvrdost a asociální chování čtenář může ztotožnit, s chováním Kim Stonové se ztotožnit nemůžu. Taktéž mi vadí chování Kim Stonové k jejímu kolektivu, kde s lidmi dost zametá, nutí je k přesčasům a hrozí jim vyhazovem. Takového parťáka ani nadřízeného bych tedy mít nechtěl. Jediná věc, u které je možné se vcítit do hlavní vyšetřovatelky je tak její traumatická minulost a to je bohužel v takto dlouhé sérii dost málo.

Nyní klady:

Celou knihou se jako zlatá nit proplétají moudré a pravdivé myšlenky ohledně tématu výchovy dětí a toho jak nedostatek lásky a péče, popř. zneužívání, ať už v biologické rodině či institucionální, popř. pěstounské péči na nich zanechává životní vrásky, ze kterých se jen málokteré z nich dokáže vzpamatovat. V tomto ohledu v knize zaznívá spousta životních pravd, které vás v dobrém ohledu zasáhnou. Jako čerstvého rodiče mě tato věc velmi zaujala a v tomto ohledu Angele Marsonové děkuji za přínosné myšlenky vztahující se k tomuto velmi důležitému tématu.

Bohužel v dalších pokračování v sérii jinak celkem dobré detektivky mi brání vykreslení hlavní vyšetřovatelky Kim Stonové, která na mě působí velmi nesympaticky. Je to škoda.

_Brunetka_
20.07.2022 5 z 5

Ach, co k tomu říct? Díky téhle sérii jsem se zamilovala do detektivek. Tahle knížka má totiž vážně všechno! Je čtivá a svižná, krátké kapitoly vám ji nedovolí pustit z rukou. Taky se jí nedá upřít napínavost (vážně jak kšandy). A vyšetřovatelský tým v čele s Kim? LÁSKA! Kim je neobyčejná hlavní hrdinka, zároveň má ale všechno, co by taková normální hrdinka měla mít a ještě spoustu věcí navíc včetně temné minulosti! Stále vás totiž bude zajímat, co jí tak poznamenalo a budete jí doslova žrát. Tím ale úžasné postavy v knize nekončí ani zdaleka! Miluju totiž jak přátelského Bryanta se srdcem na pravém místě tak Dawsona, který nepoloží mobil z ruky a má za sebou složité dospívání a nakonec i Stacey, která sice trochu více žije v počítačových hrách, ale zase vypátrá i to, co mělo zůstat napořád skryté. Líbily se mi i kapitoly z pohledu vraha, ze kterých mě dokonce někdy mrazilo. A co by tu mělo ještě rozhodně zaznít, je humor s jakým se spolu hlavní postavy baví, jednak se jim díky němu člověk hned cítí blíž a nejednou si utírá slzy smíchu. A o božím námětu a zápletce se snad ani nemusím zmiňovat? To vás musí zaujmout už z anotace!

Zdenas5
19.07.2022 5 z 5

Nevím, proč jsem začala číst tuto sérii od druhé poloviny, ale hned jsem si ji zařadila do oblíbených. Kim se mi moc líbí a ani tento díl mě nezklamal.

Karolina90
06.07.2022 3 z 5

Tolik klišé v jedné knize... a také mě trochu iritovalo, že autorka měla potřebu popsat zejména "karamelovou polonigerijku" a "statného černocha", ale u ostatních vlastně doteď nevím, jak měli vypadat. Nebo byl popis jen vemi vágní. Ale musím uznat, že styl psaní je velmi čtivý a je to taková oddechovka, kterou máte za 1-2 dny přečtenou, takže dávám o hvězdu navíc.

Višnička
04.07.2022 5 z 5

Dlouho jsem tuto sérii odkládala a vyplatilo se si počkat, tohle léto s ní rozhodně ráda strávím. Čte se úplně samo, nejde se odtrhnout. Pachatele jsem sice záhy odhadla, ale mám už hodně načteno a někdo to být vždycky musí :-) Nicméně mě baví záblesky do minulosti a vnitřní život hlavní hrdinky, tak se úplně tetelím radostí, že mám před sebou celou dlouhou sérii

Lexie321
06.06.2022 5 z 5

Dobre hodnotenia, ktoré táto kniha ma sú naozaj oprávnene. Číta sa rýchlo a ľahko. Záhada bola zaujmava a postavy Kim a Bryant sa veľmi dobre čítali. Určite budem v sérii pokračovať a vrelo odporúčam.

Micandy
01.06.2022 5 z 5

Našla jsem další skvělou autorku detektivek, kniha se dobře četla a závěr byl překvapivý. Na drsnou Kim jsem si zvykla, její slovník k ní prostě patří.

borupet
30.05.2022 4 z 5

Moje první knížka od autorky a docela mě nadchla. Sice jsem se na začátku trochu ztrácela v postavách, ale jinak bylo vše jak má být. Napínavé až do konce. Líbila se mi osobní linie vyšetřovatelky a hlavně styl psaní v krátkých kapitolách. Opravdu mě to bavilo, těším se na další díl.

Satyrka
21.05.2022 5 z 5

Koupila jsem si pouze první díl série, prestože jsem měla možnost, vzít jich naráz víc, ale bála jsem se, že by mě to nechytlo. V půlce knihy jsem ale poznala, že je to přesně ten styl, co mě baví, takže už mám objednané všechny ostatní díly, pár už jich doma mám a jdu na tedy na ten druhý.
Za mě prostě není nouze o překvapení, postavy se mi líbí, byla i část, kde jsem se dojmula a část, kde se mi naopak zvedal žaludek. Krátké kapitoly jsou ten nejlepší tah, co spisovatel může udělat, protože "ještě jedna kapitola" nabývá nových rozměrů.
Jediné mínus dávám té naší obálce. Někdy si prostě všímám detailů a štvou mě. A tady je to postava dlouhovlasé blondýny, přestože Kim je krátkovlasá tmavovláska. Ale to rozhodně nemá s mým celkových hodnocením co dělat, jen jsem si musela postěžovat :D

Ana72154
11.05.2022 5 z 5

Měla jsem svůj tip na vraha, který se potvrdil jako správný. Ale ten konec? Páni... Už se těším na další díl.