Polámané kosti

Polámané kosti
https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/428266/bmid_polamane-kosti-QDM-428266.jpg 5 1372 1372

Zavraždená prostitútka a opustené dieťa. Dva nálezy počas jednej zimnej noci, ktoré odštartujú ďalšie náročné vyšetrovanie detektívky Kim Stonovej. Ďalšie, ktoré ju prinúti čeliť traumám z detstva. V krátkom čase sa nájdu aj mŕtvoly iných troch dievčat, ktoré poskytovali sexuálne služby na ulici. Úroveň násilia pri každej vražde stúpa. Kim a jej kolegovia pochopia, že prvé úmrtie nebolo iba náhodným útokom, ale dielom zvráteného sériového vraha vykorisťujúceho bezbranné duše. Popritom stále pátrajú po žene, ktorá nechala na policajnej stanici bábätko. Skutok sprvu považujú za prejav zúfalstva, no v skutočnosti má oveľa brutálnejšie pozadie. Prípady zavedú detektívku do sveta zneužívania ľudí a novodobého otrokárstva. Kim sa pritom musí vyrovnávat’ s vlastnou minulost’ou a odkrývanie šokujúcich tajomstiev ju takmer stojí život.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , Ikar (SK)

Broken Bones , 2017

Anna27
18.01.2020 5 z 5

Opět napínavé, drsné. Kai Lord už mě pěkně štval a jsem ráda, jak to dopadlo. Tahle série mě ještě nezklamala, všechny díly jsou super. Čtu jednu stránku za druhou a pak zjistím, že jsem na konci. Tohle si prostě přečtěte. :)

wooloong
17.01.2020 4 z 5

Angela Marsons se dala na tématické detektivky. Minule byl hlavním tématem rasismus, nyní je to o novodobých otrokářích, kteří drží své oběti v otroctví buď na základě nesplatitelného dluhu nebo díky závislosti na alkoholu nebo drogách. Čtivé a hlavní padouch, který má na svědomí mladé prostitutky, je opravdu nečekaný.

Danilla
09.01.2020 5 z 5

Další perfektní díl s Kim. Až do finálního rozuzlení jsem netušila, kdo zabijí prostitutky (ač jsem podezřívala více postav, ani jednou to nebyl opravdový pachatel) a velice se mi líbila vsuvka s ilegálními přistěhovalci. Pevně věřím, že Angela napíše ještě spoustu knih s Kim a jejím týmem, protože se mi tato partička dostala pod kůži.
Dávám pět hvězd a jdu na Skryté karty.

Pavcitko
06.01.2020 4 z 5

Tentokrát nás kniha zavede do prostředí života na ulici, prostituce a ilegálních přistěhovalců, kdy dvě oddělená vyšetřovaní udržují správné napětí po celou knihu. Nicméně jsem se malinko ztrácela v ději i postavách. Vše se nakonec smysluplně rozmotalo a já jsem jako vždy spokojená. Těším se na další díl.

jonathan
06.01.2020 5 z 5

Skvelá celá séria, tento diel nebol výnimkou... Odporúčam

Edlik
02.01.2020 5 z 5

Téma (i)legálního přistěhovalectví. Může být aktuálnější téma? Případů je zde více než v předchozích knihách a chvílemi to může působit zmateně. Postupem času, ale vše začne dávat smysl.

BlankaTr
23.12.2019

Další perfektní dílo, této autorky. Tato krimisérie mě fakt nenechá chvilku v klidu. Těším se na další, můžu jen doporučit ..

nicoolka25
21.12.2019 5 z 5

Kniha se mi líbila, četla se velmi dobre.

KnihovniceVěra
17.12.2019 3 z 5

Komerčně velmi dobře napsaná moderní detektivka, ovšem na konci stěží uvěřitelná rvačka Kim s pachatelkou, místy mi vadilo trochu moc moralizování o osudu přistěhovalců, zatímco jejich pocity a osud uneseného dítěte se odbyly dost rychle.

Niu
14.12.2019 4 z 5

Tento díl mi přišel něčím jiný než předchozí knihy. Z Bryanta se stala na chvíli Kim a z Dawsona Stacey (a naopak). Příběh byl vypilován k dokonalosti, trochu vidím i podobnosti s knihami Adlera-Olsena. Určitě zde bylo zpracované zajímavé téma imigrantů z jejich pohledu. Ale ... Asi to není kniha, která mi ulpí v paměti delší dobu.

Dajine
10.12.2019 5 z 5

Dobrá detektivka s tak trochu překvapivým koncem.

Januli
08.12.2019 4 z 5

Super. Více rozjetych případu mi jen přidaly na ctivosti. A vrah? Překvapení, většinou se trefim, ale teď jsem střelila vedle fest. O proti minulém dílu příčka pokročila nahoru.

Katulinka69
07.12.2019 5 z 5

Opět jako vždy na jeden zátah. Vše jak mě baví, krátké kapitoly, skvělé postavy,příběh jen jediné mínus-rychle docteno.

Prateri
07.12.2019 5 z 5

Jsem šikovná, napíšu komentář a pak ho zapomenu přidat :-() a on nenávratně zmizí. Tak znova - tento díl se mi zdál o malilinkatou kapičku slabší. Ale Kim fandím, těším se na každou novou knihu paní Marsons. Jen ta naše milá inspektorka v těch knihách moc riskuje, když chodí do akcí beze zbraně, snad po každé jí jde o život. Ještě že to spisovatelka včas vyřeší a my můžeme do knihkupectví pro další díly.

Lenama18
24.11.2019 5 z 5

Zase další super díl s Kim, nemůžu ani jinak než dát 5 hvězd. Knížka nemá žádná hluchá místa a čte se skoro sama. Parádní dvojí vyšetřování a nakonec super rozuzlení. Veliké překvapení kdo stojí za vraždy prostitutek, tak přesně si představuji že má detektivka vypadat. Doufám že Angela pro nás bude mít ještě dost dílů protože mezi detektivkama nemá konkurenci.

vincek1
24.11.2019 4 z 5

Svižně bez "hluchých" míst napsaná kniha. Čte se opravdu sama.

monte
23.11.2019 5 z 5

Všechny díly jsou skvělé Ani tento není výjimkou.
Jen tak dál

Trustty
22.11.2019 5 z 5

Další skvělý díl ze serie s Kim Stoneovou.

maxx
21.11.2019 4 z 5

Opět dobrý příběh jen konec byl takový rychlí ze člověk se nad tím jen pousmal ale jinak skvělá autorka

alnahu
20.11.2019 5 z 5

Další výborně napsaný, napínavý díl s inspektorkou Kim Stoneovou. Tentokrát v Black County někdo brutálně zabíjí prostitutky ,ale zajímavé na příběhu je proč se právě tyto ženy dostaly na šikmou plochu, když to byly ženy z různých společenských vrstev.Opět skvělá kniha ,krátké kapitoly,psané různými vypravěči.Také nám v tomto díle opět Kim poodhalí další část svého neradostného dětství ,kdy žila v pěstounské péči.