Mrtvé vzpomínky

Mrtvé vzpomínky https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/454835/bmid_mrtve-vzpominky-QZi-454835.jpg 5 1071 253

Zničila jim život. Teď se oni chystají zničit ten její... Smrt dvou mladých narkomanů v bytě na sídlišti na první pohled vypadá jako nešťastná náhoda, ale detektiv inspektorce Kim Stoneové do nejmenších podrobností připomene hrůznou událost z jejího dětství. Ačkoli si to zprvu nechce připustit, z dalšího nálezu mrtvol je jasné, že tentokrát Kim čelí vyšinutému vrahovi, který zná její traumata z minulosti a snaží se ji ranit tím nejhorším možným způsobem. A zdá se, že poslední na seznamu jeho obětí má být sama Kim.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , Kalibr

Dead Memories , 2019

Agatha84
13.06.2021 2 z 5

Tentokrát se již nenechám autorkou ukecat. Na její styl jsem sice zvyklá a uchlácholí mě předvídatelné tempo i děj, nicméně je toho už přespříliš. Hlavní "hrdinka" by mnohdy zasloužila pěstí, její tým je naprosto bezchybný a obdivně vyhlížející k "šéfce", což je místy až neskutečně otravné. A přesto bych toto vše byla i u Mrtvých vzpomínek ochotna zkousnout, nebýt toho prapodivně splácaného děje. Něco ve stylu zrekapitujme si poslední knihy a vytvořme z nich novou. Fujky...

TeaPeter
12.06.2021 2 z 5

Nedokážu přesně popsat moje pocity z této knihy, ale nejblíž tomu asi bude podezření, že autorka začala pokukovat po "severských detektivkách". Jinak si nedokážu vysvětlit tu rozšiřující se plejádu postav sahajících od "trochu divných" až po "naprosté magory". A nebojím se to říci, ale i hlavní hrdinka se začíná úspěšně řadit mezi ně. Nekonečné pitvání se v minulosti hlavní hrdinky bylo ubíjející. Ani minulý díl nebyl právě skvělý, takže přemítám, jestli má vůbec ve čtení této série smysl pokračovat. Jestli je naděje zase na nějakou dobrou normální detektivku.
Pochvalný komentář je to poslední, co bych k této knize dokázal napsat.

monte
10.06.2021 5 z 5

Další skvělý díl

kyssling
08.06.2021 4 z 5

Napínavá krimi, důstojné pokračování série, ale něco mě tam chybělo. Kromě uspěchaného finále, kde bych čekal více gradace napětí, je i příběh takový plitký a postavený na vachrlatých základech. Zachraňuje to autorka svižným tempem, zajímavými postavami nebo dialogy.

janastok
07.06.2021 4 z 5

Série pádí svižně a čtivě kupředu, tento díl by se však mohl jmenovat "Všichni se sejdeme ve věznici Winson Green". I když jsem četla všechny díly, jména a náznaky případů mi již vypadly z paměti, a to knize ubralo bodíky. A pak jsem nepochopila, proč bylo tolik času věnováno Symesovi a jeho linka přīběhu pak zcela vyšuměla a byla odbyta jednou větou. Doufám, že si ho paní spisovatelka neschovává do dalších dīlů!

raty
06.06.2021 5 z 5

Co napsat pod spoustu pochvalných komentářů? Asi takto: Naštěstí dnes pršelo a mohla jsem to dočíst.

JaneTrestry
02.06.2021 5 z 5

Tak toto byla jízda. Nebo aspoň pro mě ano. Nějaká jména mi vypadla, ale díky této knize a tak trochu s pohledem do minulosti jsem si je vybavila. Kim má můj obdiv, jak to zvládala. Skrýt své emoce. Já bych to třeba nedala. A začínám si oblibovat i Woodyho a Alison mi taky v této knize nevadila. A Penn je mi taky dost sympatický. I když Kevin je Kevin a nikdo na něho nemá. :D Ohledně pohlaví vraha jsem to tak nějak předvídala, i když jistá jsem si tentokrát nebyla. Ale skutečné jméno vraha mě dost překvapilo. Takže tady mě Angela dostala stejně, jako když čtu knihy od Agathy Christie. :D Rozhodně plný počet hvězdiček. Není co vytýkat. :)

Bulldog
26.05.2021 3 z 5

Za mě tenhle díl trochu slabota, přesto, že jsem četla všechny díly, pamatovala jsem si z minulosti tak tři jména a to mi vadilo, páč se během čtení v mé hlavě nabaloval totální chaos. A poslední tři díly mi začíná dost vadit chování Stacey i Kim..Ale i tak se těším na další díl už jsem si na všechny tak nějak zvykla..

nicole1990
26.05.2021 4 z 5

Za mě slabší než předešlé díly nepamatovala jsem si vůbec souvislosti a ztrácela jsem se v postavách. Ale Kim opět skvělá.

petula6844
20.05.2021 4 z 5

Pro mne trochu zklamání, moc jsem se na další díl těšila, případ dobrý, Alison a Penna jsem si oblíbila, ale již jsem si přesně nepamatovala předešlé případy a jména, no tentokrát 4*

rlupinek
17.05.2021 5 z 5

Angela Marsons se dostala mezi mé oblíbené autory detektivek už před několika knihami. Ani tento kousek mě nezklamal. S ohledem na aktuální případ a návaznost na případy minulé jsem se trochu ztrácel v postavách, které byly klíčové v jiných případech a stejně tak jaké role v těchto případech sehrávaly. Ale jako vždy velmi čtivé a napínavé.

ivoiro
14.05.2021 5 z 5

Kniha mě opět potěšila. Naznačila co to z minulosti hlavní hrdinky.

Pája699
14.05.2021 5 z 5

Další případ Kim a jejího skvělého týmu..ufff co dodat, vše už tu bylo řečeno :-) Z tohohle výletu do minulosti až místy mrazilo. Skvěle propracované, strhující a napínavé. Tohle prostě nemělo chybu a mě to neskutečně bavilo. Podezřelých víc než dost, ale teď jsem teda byla s odhadem mimo mísu asi tak o kilometr .-) Za chvilku vychází další díl, tak jsem zvědavá s čím nás autorka překvapí.

hana1039
08.05.2021 5 z 5

Skvělá, skvělá a opět skvělá!!! Už tady je řečeno vše, co bych napsala i já, takže bych se jen opakovala... Dodám jen, že se už nemohu dočkat dalšího dílu :-)))

Terka_v25
06.05.2021 5 z 5

Ne, vzpomínky na minulost nejsou mrtvé, alespoň je tomu tak v případě vyšetřovatelky Kim Stoneové, jenž musí vyřešit sérii úmrtí, která ji konfrontují s její nelehkou minulostí. Kdo ji nenávidí tolik, aby byl toho všeho schopen? Záludná otázka, adeptů je hned několik. Já jsem samozřejmě pachatele neodhalila :). Kim je taková svérázná, ale co se mi líbilo, tak zapojení celého týmu do vyšetřování, každý tam měl své místo. Celkově si myslím, že v rámci žánru jde o povedenou knihu.

PetraBery
01.05.2021 4 z 5

Další vyšetřování Kim Stoneové, tentokrát s podtextem její těžké minulosti. Ačkoliv nechce, musí se ve vzpomínkách vrátit do svých nočních můr. Bez uzavření minulosti nelze hledět do budoucnosti.

Katania
29.04.2021 5 z 5

Opět napínavé, musím smeknout, že autorka má ještě stále čím překvapit, i když už je série celkem dlouhá.

Pavlína2019
29.04.2021 5 z 5

Opět další výborná kniha. Těším se na další díl!

pepa4081
29.04.2021 5 z 5

Nemám v oblibě detektivky, ve kterých jde pachatel po krku přímo někomu z vyšetřovatelů. V případě této série mi to ale tak moc nevadí. Angela Marsons prostě umí. Skvěle vrší jeden napínavý moment za druhým. I když jde o tragické věci, jsou knihy plné (mnohdy černého) humoru, který posouvá jejich čtivost ještě výš. A na „superakce“ na konci knih jsem si již zvykl. Líbí se mi také styl, jakým přidává do týmu další posily. (Minule nový kolega, nyní konzultantka).Celou sérii mohu všem milovníkům detektivek srdečně doporučit.
Nanejvýš uspokojivé.

L.Helena
23.04.2021 3 z 5

Tenhle díl jsem si vůbec neužila, pořád jsem se ztrácela v souvislostech, často jsem přemýšlela, jestli jsem jen nepozorně četla, nebo se právě děj odvolává na některý z předešlých dílů. Je mi jasné, že autorka se velmi dobře orientuje ve všech svých předchozích dílech, protože touto sérií doslova žije a nic jiného nepíše. Jenže čtenář, který bere knihy jako odpočinkovou činnost a přečte spoustu dalších děl od různých autorů, si prostě nemůže pamatovat všech deset dílů. Něco se mi sem tam při čtení vybavilo, ale dost dobře si vzpomínám prakticky jen na tuším třetí pokračování – příběh dvou unesených děvčátek. Docela se obávám dalšího dílu, ke kterému se určitě hned tak nedostanu, že zase budu jen tápat.

Angela Marsons
anglická, 1968