Slib mlčení

Slib mlčení https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217989/bmid_slib-mlceni-00P-217989.jpg 5 876 268

Za mrazivé zimní noci je nalezeno tělo mladé dívky. Vyšetřování vraždy se ujme Kate Burkholderová, šéfka policie v městečku Painters Mill v ame­rickém Ohiu. Už v Kateině dětství se udála série vražd, kterým se tato nápadně podobá. Dokonce i Kate sama se tehdy stala obětí útoku vraha. Sice přežila, ale jeho důsledky ji donutily vystoupit z místní skupiny Amišů, mírumilovné farmářské komunity, z níž pochází. A nyní to vypadá, že se vrah vrátil. Kate je odhodlaná případ vyřešit, k tomu však potřebuje pomoc své rodiny. Podaří se jí ochránit občany města a přitom si uchovat temné tajemství, které by ji mohlo zničit?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Sworn to Silence , 2010

AndulinaU
06.05.2022 5 z 5

Hledala jsem nějaké knihy s amišskou tématikou, tak jsem si řekla, proč nezkusit detektivku. Přímo vraha jsem neuhádla, jen z jakého byl prostředí, jak to bylo s Danielem Lappem mě překvapilo a něco jsem se dozvěděla i o amišské kultuře. Zároveň mi vyhovovala i děsivá a nechutná stránka knížky, takže jsem spokojená.

Jessybelle
04.05.2022 5 z 5

Tak tohle mužů. Autorka píše čtivě, příběh je uvěřitelný. Hrdinové mají své mouchy, no a kdo je nemá. Možná o to víc mi jsou sympatičtější. Tohle byl pěkný začátek série, kterou si určitě přečtu. Neváhejte, je to skvělá kniha.

Turante
30.04.2022 3 z 5

Moc pěkný thriller, sympatické postavy, uvěřitelný děj, dobře stupňované napětí. Ovšem když to srovnám s Kim Stone od Marsonsové, tak je to spíše slabší. Každopádně si určitě udělám čas i na další díly ze série.

alexis818
28.04.2022 5 z 5

První díl a od té doby tuhle sérii miluji.Uz se chystám na díl 12 a budu stále očekávat díly další.

kristie
21.04.2022 5 z 5

Zařekla jsem se, že nejdřív dočtu všechny serie, co už rozečtené mám, ale když na m náhodou v knihovně vyskočil první díl s Kate, musela jsem po něm sáhnout. Chápu proč je tahle série tak opěvovaná a má tak vysoké hodnocení. Autorka píše skvěle, poutavě. Postavy jsou tu vykreslené jako lidé se svými problémy a minulostí (ano, máme tu detektivní klišé- vyhořelý detektiv alkoholik s hrůznou minulostí. Ale vzhledem k tomu, že kniha vyšla už před lety, je otázkou jestli to bylo klišé i tehdy). Když k tomu přidám zajímavé a originální amišské prostředí a brutální vraždy, vyjde mi z toho kvalitní a napínavý detektivní thriller. Jen vrahem jsem si byla jistá od poloviny knihy, ale jako první díl a úvod do celé série je tahle kniha pecka.

Niu
18.04.2022 5 z 5

Tohle mi vyrazilo dech. Četbu jsem celkem odkládala, protože jsem si říkala, že mi nebude sedět prostředí. Moje chyba a v sérii budu pokračovat. Kate se mi líbí a celý její tým včetně Mony a Louis. A její nový kamarád taky :o) Bylo to opravdu kruté, místy až moc. Ten závěr jsem se musela trochu nutit číst - ne z důvodu, že by to bylo špatné, spíš jsem se bála, jak vše dopadne. Můj typ seděl. Všem doporučuju, kdo rád Kim Stoneovou, Roberta Hunetra, Lincolma Rhyma a mnoho dalších :o)

Nelička
07.04.2022 5 z 5

Na můj vkus příliš detailně popisované násilí, ale dá se odpustit. Příběh opravdu napínavý, strhující. Bavil mě i osobní příběh hlavní hrdinky. Rozhodně zasloužený plný počet * :-)

milena9798
06.04.2022 5 z 5

obešla bych se bez těch šokujících detailů... ale dávám 5 hvězdiček za to, že i detektiv má lidský příběh a osobní život

Ptaca
04.04.2022

No, já nevím. Mě se to moc nelíbilo. Zkusím ještě nějakou další.

Ivanule
26.03.2022 5 z 5

Moje první kniha od této autorky, na kterou nevím kde jsem už narazila,ale zaujala mě svým amišským prostředím, teda ale musím říct,že až tak úplně to tam vykresleno nebylo,jen většinou v náznacích co a jak,ale na to vůbec nevadilo...Co o ději říct,byl super, knížka se četla sama,děj krásně ubíhal a já nechtěla knihu odložit:Da nakonec jsem byla na konci a chci další:D

pet_pet
21.03.2022 5 z 5

Milé překvapení :-) styl psaní bezva, téma a zápletka super, i hlavní postavy mají mé sympatie...

Pája699
17.03.2022 5 z 5

Tato kniha předčila mé očekávání a jsem neskutečně ráda, že jsem na ni díky svým věrným čtenářům tady na ni narazila. Vypadá to, že mám další oblíbenou autorku a sérii :-) Místy opravdu brutální popisy obětí, brrr. Kate Burkholderovou a celý její tým mi byl hned sympatický a věděla jsem, že to bude jízda a bude to stát za to…a taky že jooo. Příběh vás udržuje v neustálém napětí a vy ani nedýcháte a čtete a čtete, než dorazíte nakonec poslední stránky, kde samým rozuzlením jenom zíráte. Kniha nemá žádná hluchá místa. Za mě TOP a doporučuji všem, co mají rádi napětí.

Micandy
01.03.2022 5 z 5

Trochu jsem se obávala brutality, podle komentářů, ale zjistila jsem že mám silnější žaludek , než jsem si myslela :-). Byla to moje první detektivka a celkem mě pohltila, takže určitě přečtu další díly. Skvělá kniha, u které se nenudíte.

mysce
10.02.2022 5 z 5

Hlavní hrdinka, Kate Burkholderová, se kdysi vzepřela víře rodičů – Amišů. Odešla na zkušenou, vystudovala policejní akademii a vrátila se do svého rodného města Painters Mill, kde jí byla nabídnuta pozice náčelnice místní policie.
Před lety v jejím městě řádil brutální sériový vrah. Šestnáct let byl klid a místní věřili, že zlo je navěky pohřbeno. Až do dne, kdy policie objevila zmučené tělo mladé ženy.
A začíná jízda! Castillo se vůbec nebojí popisovat drsné scény do každičkého detailu, ze kterých doslova mrazí.
Nedílnou součástí knihy je svět a způsob života Amišů. Bylo velmi dobrým tahem zvolit za hlavní postavu člověka, který v amišské komunitě vyrostl a nyní žije moderním způsobem. Kate se tak stává skvělým prostředníkem mezi těmito dvěma odlišnými světy.
Autorka brilantně pracuje s dějovými linkami jednotlivých postav. Ať už se jedná o temnou minulost Kate nebo problémy jejího „vnuceného“ parťáka Johna Tomasettiho. Nikdo tu není vysloveně dokonalý, bez chyby, všichni působí velice lidsky. Vedlejším postavám připsala autorka charakteristické rysy, díky kterým získávají na plastičnosti a jsou pro čtenáře dobře uchopitelné. Za to palec nahoru.
Prvotina Lindy Castillo mě doslova ohromila.
Mohu jen doporučit, tohle čtení si prostě nemůžete nechat ujít!

vera4669
23.01.2022 4 z 5

Tuhle sérii mám dlouho na seznamu a konečně na ni došla řada a jsem moc spokojená.. Od začátku mě kniha bavila, napětí se stupňovalo, něco málo mi v knize chybělo, ale napjatý konec mě potěšil, uvidíme jak se budou vyvíjet další knihy série, na které se určitě chystám

katka.oo
17.11.2021 5 z 5

Perfektní, skvělé, od Lindy Castillo jsem zatím četla jen jednu knihu a moc se mi líbila, tak teď začínám celou sérii s Kate pěkně od začátku, už se těším na její další případy.

judith141
11.11.2021 5 z 5

První přečtená kniha od této autorky a musím říct... super. Kate mi hodně sedla, děj napínavý, strhující, někdy až brutální, četla jsem chvílemi se zatajeným dechem.

Metla
02.11.2021 4 z 5

Místní vysoká hodnocení a mírná fascinace amišským stylem života (zde celkem upozaděným) mě přivedla k další sérii, kterou hodlám sledovat, dokud se mi neomrzí. Sice nekřepčím nadšením jako většina ostatních čtenářů, spokojenost však vyjádřit můžu. Linda Castillo má čtivý styl, používá osvědčené postupy televizních kriminálek (hlavní postavy se neobejdou bez temných tajemství, přemíry panáků alkoholu a sexuálního harašení, prostě klasika), zápletka není zbytečně protahována, příběh svižně plyne vpřed, jen párkrát si stručně odskočí do minulosti.
Pro jednou mě hrdinka úplně neštvala… no, přinejmenším v první polovině románu, později jsem s Kate poněkud ztrácela trpělivost. Potenciál agenta Tomasettiho zůstal nenaplněn, tedy zatím, ovšem dokázala jsem pro něj najít tvář odpovídající popisu a skoro se zamilovat. Oscar Isaac, dámy, co říkáte? Policajti ve vedlejších rolích by potřebovali přišmrncnout, dodat jménům více osobnosti. A pachatele jsem odhadla, sotva se objevil na scéně – natolik se autorka drží tradičních mustrů současné žánrové tvorby.
Co se mi však opravdu nelíbilo, byla dychtivost, s jakou se paní spisovatelka zapojila do soutěže o vymýšlení nejsurovějších zločinů, podrobného líčení zohavení, bolesti, hrůzy, až bulvární vystavování utrpení pozůstalých. Vážně, někdy stačí naznačit a ponechat čtenáře jejich fantazii i empatii, není nutné nás utápět v hnusu a trýzni. 75%

Kopretina_aku
17.10.2021 5 z 5

Možná až moc brutalit, ale děj udržující čtenáře v napětí až do konce, často s mrazením v zádech. Nechybí zvraty ve vyšetřování, tempo je rychlé. Amišskému prostředí se tento díl příliš nevěnoval, pouze pár okrajových informací.

EvikU.
02.10.2021 5 z 5

Masakr. Fíha. Neuvěřitelná kniha ve smyslu tahle kniha je uvěřitelná každým napsaným písmenkem. Už dlouho jsem se tak nebála u knihy. Ubíhala stránka za stránkou, líbil se mi osobní život hlavní policejní vyšetřovatelky.

Teď jsem dočetla, je večer,jsem doma sama jen s malou dcerkou a mám jít venčit psa. Tak nějak nevím, jestli se počůrá pes nebo já. Uf. :-)

Kdo touží číst opravdu čtivou detektivku a i se bát, vřele doporučuji.