Slib mlčení

Slib mlčení https://www.databazeknih.cz/img/books/21_/217989/bmid_slib-mlceni-00P-217989.jpg 5 876 268

Za mrazivé zimní noci je nalezeno tělo mladé dívky. Vyšetřování vraždy se ujme Kate Burkholderová, šéfka policie v městečku Painters Mill v ame­rickém Ohiu. Už v Kateině dětství se udála série vražd, kterým se tato nápadně podobá. Dokonce i Kate sama se tehdy stala obětí útoku vraha. Sice přežila, ale jeho důsledky ji donutily vystoupit z místní skupiny Amišů, mírumilovné farmářské komunity, z níž pochází. A nyní to vypadá, že se vrah vrátil. Kate je odhodlaná případ vyřešit, k tomu však potřebuje pomoc své rodiny. Podaří se jí ochránit občany města a přitom si uchovat temné tajemství, které by ji mohlo zničit?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Thrillery
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Sworn to Silence , 2010

PaníLenka
20.02.2023 5 z 5

Výborná detektivka (kniha i hlavní hrdinka), výborná série, zajímavé prostředí, jdu hned na další díl.

Evule *
08.02.2023 5 z 5

Skvělé, z prvního dílu jsem nadšená a jsem moc ráda, že mě čeká tolik napínavého čtení než zdolám všechny autorčiny knihy. Samozřejmě přidávám k oblíbeným.

hanap
29.12.2022 5 z 5

Napínavé do posledního slova. Nenašla jsem slabé místo.

minirock
28.11.2022 5 z 5

Po Bryndzově Erice Fosterové další silná ženská osobnost v čele policejní stanice, Kate Burkholderová. Tentokrát v malém městečku kdesi v Ohiu, zapadlém sněhem a obydleném Amišskou komunitou a "Angličany", kde se najde zohavené tělo mladé ženy. Kate a její tým se ihned pouští do pátrání po pachateli, to jim ale ztěžují vztahy mezi oběma komunitami a také jedno velké tajemství, které Kate skrývá z dob dávno minulých. Obětí přibývá a vrah stále uniká. Kate dostává na pomoc nechtěného vyšetřovatele z Columbusu a situace se začíná obracet ... Musím knihu pochválit i když zpočátku jsem se do ní nemohl začíst, od půlky to bylo skvělé počteníčko. A vraha, i když jsem se hodně snažil, jsem neuhodl, asi by ze mě nebyl dobrý polda. A hned za tepla jdu na druhý díl.

stanislav.janac
25.11.2022 5 z 5

Výborná kniha, dostatek napětí, sympatický policejní tým a docela úchylně ujetý pachatel, vynikající.

uzivatel6305
05.11.2022 5 z 5

Jak to jen říct a nepřehánět? No asi: super, pecka, bomba!!! Teď jsem dočetla a asi nebudu celý den myslet na nic jiného. Začátek je trochu pomalejší, ale brzy se to rozjede. Napětí snad v každém odstavci, kombinace Amišů a “obyčejných” Američanů a jejich rozdílné postoje, pořád nějaká akce, skvělé rozhovory, sarkasmus, vtípky, city, vztahy a prostě všechno, co nesmí ve skvělé detektivce/thrilleru chybět. Moc se mi líbilo střídání vyprávění v první osobě a pak ve třetí, nějak to člověka vtáhne ještě víc do děje. Jsem moc ráda, že jsem našla další sérii, která má tak skvělá hodnocení. Tak šup šup, kafe, deku, gauč a pusťte se do ní!

Katka.zavodska
31.10.2022 4 z 5

Čtivá a zajímavá detektivka s gradujícím dějem. Líbil se mi autorčin styl psaní, v knize nejsou hluchá místa a snadno se do ní začtete. Jednu hvězdičku strhávám za pár nelogičností v příběhu, jinak určitě doporučuji k přečtení.

monte
31.08.2022 5 z 5

Na tuto knihu jsem tady narazila čistě náhodou. Detektivka mě zaujala. A zjištění, že se jedná o několikadílnou sérii, mě potěšilo

picris
28.08.2022 5 z 5

Výborná krimi, čte se rychle a dobře. Tohle je knížka, která vás pohltí, nebudete chtít přestat a postupně zjistíte, že čtete další a další kapitoly. Mně osobně syrovost i surovost tohoto příběhu nadchla, autorka se toho nebála, a to je dobře. Když mám chuť na moderní thriller, je tohle přesně ono, čím více kousků a ujetosti, tím lepší :) . Ani níže zmíněná "lovestory", která se v příběhu objevuje mi zde nevadí, naopak, myslím, že sem celkem nenásilně zapadla. A i když vraha vypozorujete celkem brzy, nevadí to, výsledný dojem to absolutně nepokazí. Toto je již druhá kniha, kterou jsem od autorky přečetla a hodlám pokračovat.

alekis
26.08.2022 5 z 5

Úplně jsem v kostech cítila tu příšernou zimu... Fičel vítr, sněhové vločky hustě vířily, pomalu nebylo vidět na krok... a Kate, mladá amiška, uprchlá od své komunity, která se dobrovolně stala "Angličankou" a navíc policistkou, lovila v omrzlých ulicích městečka, na opuštěných kukuřičných polích a kolem farem, za jejichž okny svítí petrolejky a místo aut stojí ve stodolách bryčky, brutálního vrahouna mladých žen.
Úchylové nejsou moje parketa! Zajímali mě víc ti zajímaví amiši, ale o nich v prvním dílu série toho až tak moc není. No, snad se dozvím později víc.
Nejhorší je, když čtenářka s drobnou výčitkou svědomí odstrčí všechny rozečtené a plánované knihy, když hospodyňka dbá o svoji domácnost jen ledabyle... a když každé vyrušení vnímá jako útok na svou osobu... Když nade všemi povinnostmi zvítězí dobrý příběh... Na celé čáře.
Toto byl dobrý příběh, i když kolem a kolem... Vraždící úchyl byl opravdový hnus fialový... Nedoporučuji citlivějším povahám.
Hezký komentář od work.

work
19.08.2022 5 z 5

Šest hodin jsem strávil na letišti El Prat jen pro to, abych mohl sledovat, jak se kvůli bouřce nad Barcelonou neustále posunuje můj let. Tentokrát mi to ale vůbec nevadilo - měl jsem v ruce tuhle knihu.
Linda Castillo jako by byla zaoceánským odrazem Angely Marsons. Nebo je to možná naopak? Nedokonalá postava hlavní vyšetřovatelky, spolehlivý a neustále se dobírající tým, břemeno minulosti... Každopádně byl Slib mlčení jednou z nejlepších detektivek, kterou jsem v poslední době četl, a také to byla knížka, kterou jsem přečetl na jeden dlouhý zátah a ani minutu jsem se u ní nenudil. Přestože jsou vraždy brutální, je příběh napsaný civilně, dá se mu věřit. Přestože jsou v něm občasné logické lapsy, vůbec mi to nevadilo, a stejně tak mi nevadilo, že každý alespoň trochu zběhlý milovník žánru pravděpodobně bude mít o pachateli jasno dřív, než se dostane do poloviny. Prostě je to moc dobře napsáno, sníh detektivnímu thrilleru sluší, odlehlé městečko také, a v závěru se dočkáme i romantiky. Opravdu se těším na další pokračování...

Kat9
16.08.2022 4 z 5

(SPOILER) Podle mě slušně napsaná a napínavá detektivka, ačkoli úplně nejoblíbenější detektivní příběh to nebude. Mám ráda trochu propracovanější motiv vraha než jen prostě touhu zabíjet bez hlubšího motivu. Ale zaujalo mě prostředí i postavy. Jsem zvědavá, jak se budou dál jejich osudy vyvíjet, zejména vztah Kate a Tomassetiho (pravopisem si teď nejsem jistá).

Doubravka1975
09.08.2022 5 z 5

1. díl série Případy Kate Burkholderové a úplně SUPER!!!
Čtivé a napínavé od začátku do konce a dost brutální na ženu autorku.
Kate a její pomocník sympaťáci a pro mě úplně neznámá komunita amišů.
Co nejdřív si musím půjčit následující díly.
PS: zde v zajímavostech čtu, že je i film. Tak to se určitě podívám a jsem zvědavá

malýčtenář
23.07.2022 5 z 5

Uf, to je tedy kniha plná napětí, násilí a vražd. Až tolik toho zase nemusím. Ale četla se s napětím až dokonce . Přečteno za jeden den. Nevím jestli mám doporučit.

hana4834
14.07.2022 5 z 5

Naprosto super

MarieH
06.07.2022 1 z 5

Dočteno s přemáháním, asi jsem jediná které se knihy od Lindy Castillo nelíbí. Zbytečně přehnané a surové. Další díly číst nebudu.

zp87
22.06.2022 5 z 5

Nečekala jsem to, rozhodně ne od 'amišské detektivky'. Naopak jsem očekávala něco ve stylu Louise Penny. A to jsem se teda šeredně spletla.

A jsem šťastná, že jsem našla další autorku thillerů podle mého gusta. Dokonce bych řekla, že si ji postavím těsně za Chrise Cartera, ještě uvidím. V porovnání s Angelou Marsons mi přijde dokonce lepší.
Vrah se sice dal vytušit, ale asi to tak mám i radši, když má čtenář šanci se zúčastnit odhalování a už tuší a jen si říká 'no jasně'.
Pravda, vraždy jsou zde explicitně popsány a jsou dost naturalistické... A drsné, to ale může každý přeletět očima a moc se k tomu nevracet.
A naopak se mi líbí, že to není jen o zločinech a vyšetřování, ale je zde i lehce načrtlá romantická linka - i když dohromady ta 'romantika' vydá tak na 3 stránky z téměř 400. Což u tohoto žánru opravdu stačí.

Jsem ráda, že se v komentářích tak doplňujeme a sdílíme i naprosto odlišné názory. Je to pro mě stvrzení, jak odlišný vkus mohou lidé mít a že je v pořádku, když vám kniha (která se obecně většině líbí, třeba i hodně) totálně nesedne. Jako mně nedávno Pennyová se Zátiším.

Troufám si tvrdit, že buď budete fanoušek Castillo nebo Penny, obojí zkrátka velmi těžko.

Zde mě jen mrzel ten rychlý konec... Ráda bych víc k tomu rozuzlení a vrahovi... Ale naštěstí jsou další díly.

momo01
06.06.2022 3 z 5

Tady jsou tři hlavní důvody, proč se mi kniha nelíbila tak, jak jsem očekávala:

1. Raději se pohybuji ve vodách poklidných detektivek, ne thrillerů plných znásilnění a mučení popsaného do nechutných detailů. Silné emoce je možné vyvolat i jen náznaky a nevyřčeným. Aspoň mně to teda stačí.
2. Škoda, že si autorka nedala stejnou práci s rozvíjením děje jako s popisem zločinů. Bohužel asi v půlce mi došlo, kdo je onen sadistický vrah a pak už to pro mě prostě nemělo to správné napětí.
3. Nemám obecně nic proti sexuálním scénám a romantické lince, ale tady to bylo tak klišovité a předvídatelné, že se mi u toho kroutil palec u nohy.

Každopádně se snažím říct, že mám ráda knihy bez nucené love story; že jsou mi mnohem bližší takoví ti normální přemýšliví detektivové bez traumat a závislostí, a že brutální detaily mi nedělají dobře. Na druhou stranu se mi líbilo venkovské prostředí a nahlédnutí do amišské kultury a vlastně chápu, že se jiným líbí.

romika
28.05.2022 4 z 5

Hodně mi to připomíná sérii od A.Marsons,tu už mám přečtenou,takže vzhůru do dalších dílů a Kate.

Čmeláček
11.05.2022 5 z 5