Modlitba za mlčení

Modlitba za mlčení https://www.databazeknih.cz/img/books/25_/250628/bmid_modlitba-za-mlceni-Rsm-250628.jpg 4 693 184

V městečku Painters Mill v Ohiu tvoří třetinu obyvatel amišové, pro něž je typický prostý a mírumilovný životní styl bez vymožeností civilizace. Oto větší šok vyvolá, když se na farmě amišské rodiny Plankových najde sedm mrtvých těl. Někdo zavraždil celou rodinu, dcery Annie a Mary byly navíc surově mučeny a pohlavně zneužity. Případ je svěřen náčelnici místní policie Kate Burkholderové...... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi Romány
Vydáno: , MOBA (Moravská bastei)

Pray for Silence , 2010

85098211
18.03.2021 5 z 5

Za mne opět velká spokojenost! :-) Autorčina řada s Kate Burkholderovou si mne získala hned od prvního případu a i tato druhá kniha byla výborná. Hned od první stránky je čtenář vtažen do dramatického děje brutálního vyvraždění jedné amišské rodiny. Popisy tohoto řádění jsou opravdu hodně detailní a surové, proto bych knihu určitě nedoporučila slabším povahám. Vyšetřování se začíná rozbíhat na plné obrátky a Kate se sice záhy do rukou dostane deník zavražděné Mary, jejíž osud se zdá být v celém případu klíčový ;-), ale nepomůže jí do té míry, jak by bylo potřeba. I přesto toho hodně odhalí - ale na závěr, kdy už je víceméně jasné, co se zde odehrálo, dojde k poměrně zásadnímu zvratu a Kate se dostane až do ohrožení života.
Víc už prozrazovat nebudu, knihu si přečtěte sami, určitě za to stojí ;-). Autorka píše skvěle a já si další Katin případ ujít nenechám ani náhodou! :-)

Allys
18.02.2021 4 z 5

Tento diel som čítala asi príliš skoro po Sľube mlčania a tým pádom mi tam viac vecí prišlo veľmi sa opakujúcich a vrah bol predvídateľný kúsok za prvou polovicou. V každom prípade je to dobrá detektívka, ktorá sa čítala sama.
Pohľadu do života Amišov bolo pomenej, ale ajtak to bolo zaujímavé a vzťah s Johnom z prvého dielu sa pohol ďalej. Záver ma prekvapil (možno som mala počas čítania len divné obdobie), ale nemala som náladu na nelogické rozhodnutia a porušenia zásad pri vyšetrovaní, len pre efekt totálneho napätia. Prišlo mi to strojené, akoby postavy konali úplne nelogicky len preto, aby sa o ne čitateľ bál. Poslednú dobu radšej súcitím s postavami, ktoré napriek správnym rozhodnutiam a pudu sebazáchovy skončia v háji. Za to 1* dole, inak všetko ok a ako oddychovku odporúčam.
Čo ma prekvapilo, je celkový počet zatiaľ vydaných dielov série 10 a to je mestečko Painters Mill podľa popisu fakt malé, CZ a SK mestečká v tej veľkosti toľko zločinu nemajú snáď všetky dokopy :-)

yetti09
16.02.2021 4 z 5

(SPOILER) Opět skvělá kniha od autorky. Amišská komunita mě hrozně baví.
Jediné co mi malinko vadilo byl Happy end (stejně jako v předchozím díle), kdy "přítel" Kate, přijede vždy na poslední chvíli, jako princ na bílém koni a Kate zachrání - už zase...? Bylo to trošku jiné než v prvním díle, ale vlastně stejné......
I tak se už nemůžu dočkat, až si přečtu další díl, za mě jsou tyto knihy prostě TOP!!!

veronika9761
10.02.2021 5 z 5

Jednicku rozhodne predcila. Fajnovy cteni.

bigben
09.01.2021 4 z 5

Dost brutální vražda a pro ni nechutný důvod...ještěže, je náčelnice tak šikovná...baví mě...dám další díly

Dajine
25.12.2020 4 z 5

Dobrá detektivka, místy i přes vážné téma překvapivě vtipná.

WaN635
11.12.2020 5 z 5

Nemůžu jinak a dávám 5 hvězdiček. Čtivé, šokující. Všechny postavy jsem si oblíbila, těším se na další díl.

mi-380
30.11.2020 4 z 5

Vracím se k Amišům. Před rokem jsem přečetl první díl, na tuto komunitu se ale nedá jen tak zapomenout, jsem tedy u nich podruhé. Autorka jde tentokrát rovnou ostře na věc, což představuje hromadu obětí hned na začátku. Naštěstí se zas tak moc nevyžívá v popisu vraždění, a tak spolu s psychicky nevyrovnanou policistkou Kate, bývalou Amiškou, a jejími spolupracovníky (z nichž jeden je extrémně psychicky nevyrovnaný) okamžitě zahajujeme standardní pátrání v nestandardním prostředí. Kromě exkurze do tohoto zvláštního mixu německy mluvících novokřtěnců a „Angličanů (Englischer)“, jak ostatní americké spoluobčany Amišové nazývají, je mi sympatický i styl vyprávění, kdy ich-forma střídá er-formu. Pár detektivek už mám za sebou, takže důvodné podezření mě tentokrát napadá poměrně brzy. Když ale nastane situace, že žena – policistka se v noci během deště a strašlivé bouře vypraví sama s baterkou do místa, kde včera došlo k masakru a podobnou hororovou situaci si klidně zopakuje, tak to teda nevím. Mám se smát, plakat nebo napsat stížnost panu prezidentovi?
Klady ale převažují, kniha má vysoký stupeň čtivosti, takže za mne poctivých 70 % (416 hodnocení, dosavadní průměr 88 %).

Dovolila jsem mu vyfotit mě. Ordnung to zakazuje. Neučiníš sobě rytiny a tak dál. Jenže on tvrdil…

Mandlevest
29.11.2020 5 z 5

Další napínavý příběh amišské série, možná trochu krutější, něž ty předešlé, které jsem četla. Příběhy z této série se čtou skvěle. Mix netradičního prostředí, ve kterém se odehrávají, výborně propracované zápletky, sympatické dvojice vyšetřovatelů a srozumitelného závěru prostě musí fungovat. A také funguje, hodnocení a nadšené komentáře mi dávají za pravdu. Výborná detektivka, od které se těžko odcházelo.

krevetka79
25.11.2020 5 z 5

Parádní pokračování...
Opět napínavé od začátku do konce.
Začátek byl trošku síla, přeci jen vyvraždění sedmičlenné rodiny je hrůza.
Už se těším na další díl.

Kočičáci
21.11.2020 5 z 5

V druhém příběhu Kate Burkholderové Modlitba za mlčení se autorka drží osvědčeného scénáře z prvního dílu. Brutální vražda v amišské komunitě, tentokrát dokonce sedminásobná, kdy o své životy přijde jedna celá rodina, až na jednoho... Vyšetřování je napínavé a akční, čtenář se určitě nudit nebude. Dočkáme se opět i vývoje osobní linky Kate, kdy se do městečka vrátí s pomocnou rukou policista John Tomasetti. Já jsem si čtení užila a můžu doporučit. Jsem zvědavá na další díl, jestli se autorka bude opět držet zažitého konceptu, nebo se posune dál.

wooloong
10.11.2020 3 z 5

Opět hodně brutální příběh, pro mě dost přes čáru. Další totálně zvrácený pachatel. A zase na to doplatili Amiši. Asi si dám od autorky na čas oddych. A co ta flaška od vína?

ERIK 2
24.10.2020 5 z 5

Další kniha od Lindy Castillo je za mnou. Zatím super, čtivé a napínavé. Opět se setkáváme s kapitánkou policie městečka Painters Mill v Ohiu s Kate Burkholderovou. Tentokrát řeší případ sedminásobné vraždy rodiny Plankových.Děj plyne pomalu a srozumitelně není to jako"Skákal pes přes oves"

kyssling
12.10.2020 4 z 5

Začal jsem druhým dílem série a myslím, že jsem našel další zajímavou detektivní sérii.

Avila
27.09.2020 4 z 5

I druhý díl série z prostředí malého městečka Painters Mill a komunity Amišů byl velmi čtivý a zajímavý ale ten předchozí byl za mě o něco lepší. A v tomto díle mě občas štvala Kate...
Ale každopádně 4* si zaslouží.

martousek
09.09.2020 4 z 5

První dvě knihy, které jsem si mohla půjčit v knihovně jsem četla s nadšením, pro mě tato již třetí kniha mě nějak přestala bavit. Na nějakou dobu knihy této autorky opouštím.

GYROTOURBILLON
27.08.2020 5 z 5

Velice čtivá autorka se zajímavou tématikou amišů..Nádherné obálky i originální + dobré počtení , splní určitě očekávání čtenářů.

Ivana11
21.08.2020 4 z 5

Moje první kniha autorky, přestože se mi kniha líbila, měla jsem trochu větší očekávání. Ale četla se hezky, i amišské prostředí bylo zajímavé.

patricia8137
12.08.2020 5 z 5

Opäť skvelé čítanie. Napínavý thriller z amišského prostredia. Druhý diel knihy zo série s hlavnou hrdinkou Kate Buckholderovou je veľmi napínavý a dobre čitateľný. Páči sa mi postupné odokrývanie minulosti postáv a vývoj ich vzťahov. Kladne hodnotím aj to, ako autorka opisuje pocity postáv, ktoré prežívajú počas vyšetrovania vrážd.

rimar
14.07.2020 5 z 5

Oproti prvnímu dílu tenhle byl mnohem čtivější a pro mne zajímavější. Popis vražd není tak hrozný když vezme člověk v potaz co se stalo asi díky tomu že autor je žena takže určitě to půjde číst i jemnějším povaham ikdyz pravda někomu by to mohlo u oběda vadit. Není to můj případ nijak mne to nerozhodilo a na chuti neubralo :-)). Celkově po druhém díle dobrý dojem a určitě budu pokračovat. Jen člověk se musí pousmát že pokud s tempem vražd autorka trochu nepribrzdi tak to město asi brzy vylidní :-)). Ale tak detektivka o špatném parkování by asi moc nefrčela :-) .