Zázrak svaté Winifredy

KDYŽ JE CENA ZA HŘÍCH PŘÍLIŠ VYSOKÁ… Píše se rok 1137 a převor benediktinského kláštera v Shrewsbury se pro opatství rozhodne získat ostatky svaté Winifredy, které spočívají v Gwytherinu, odlehlé vesničce ve velšských horách. K výpravě se přidává i bratr Cadfael, jenž má jakožto rodilý Velšan při vyjednáváních s místními tlumočit, ale po příjezdu do Gwytherinu zjišťuje, že nabídka benediktinů rozdělila jeho obyvatele na dva nesmiřitelné tábory. Prohnaného, moudrého a světaznalého Cadfaela tudíž ani v nejmenším nepřekvapí, když touha po relikviích zapříčiní smrt nejhlasitějšího odpůrce přesunu ostatků, velmože Rhisiarta. Někteří tvrdí, že ho tajuplným šípem proklála sama Winifreda, avšak Cadfael dobře ví, že luk svírala ruka smrtelníka, proto se odhodlaně pouští do vyšetřování. Při pátrání po vrahovi postupně odkrývá příběh lásky a spravedlnosti, ve kterém by cena za hřích mohla být vyšší, než by byl kdo ochoten zaplatit…...celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/40_/407339/zazrak-svate-winifredy-Duo-407339.jpg 4.4133

Případy bratra Cadfaela (1.)

Detektivky, Romány, Historie
Vydáno:, Mystery Press

A Morbid Taste for Bones (1977)

Kniha Zázrak svaté Winifredy

Alizon
včera

Serii s bratrem Cadfaelem mohu s klidnym svedomim doporucit vsem milovnikum historickych detektivek. Kdysi na stredni skole jsem zacala nekde z poloviny (kazda kniha obsahuje samostatny pripad a i kdyz nejake drobne navaznosti v knihach jsou- neni nutne zacinat prvnim dilem), postupne si jednotlive dily docetla a po letech se k nim vracim. Dobre vytvorena atmosfera, sympaticky bratr Cadfael ...

mikika

sentimentální návrat k historickým detektivkám ze základní školy - staří známí nezestárli ani o den...

sarka45

Historická detektivka odehrávající se v zajímavém prostředí s velice milým a laskavým bratrem Cadfaelem. Ačkoliv se vždy odehraje nějaká vražda, jsou knihy této série pro mě takové uklidňující, milé. Ráda se k nim vracím. Momentálně jsem si vychutnala jako audioknihu s úžasnou interpretací Pavla Soukupa. Doufám, že budou namluveny i další díly této série.

eva.haf

Viděla jsem několik dílů seriálu s bratrem Cadfaelem. Tento druh detektivek mám ráda a tak jsem si řekla, že zkusím knihu. A nebyla jsem zklamaná. Několik předchozích komentářů už vyjádřilo to, co si myslím i já. Čtivé, zábavné, skvělé popisy lidí i přírody. Řekla bych detektivka s něčím navíc.

chamyl

Jméno růže bez Eccovy literární bravury aneb otřepané "když dva dělají totéž, není to totéž".
I když mě příběhy s historickými reáliemi obvykle spíše baví, tak tento mě nudil. Postav jak na orloji, vcelku čitelná a trochu umělá zápletka a její lineární odhalování. Do děje jsem se nedokázal dostat a moje emoce se přibližovaly čtení černé kroniky v denním tisku.
Další příběh bratra Cadfaela si tedy asi odepřu.

bookcase

Historická detektivka se sympatickým „vyšetřovatelem“ v hlavní roli. Trochu lišácká, vtipná i důvtipná, s krásnými popisy krajiny.

akinomV

Příjemná historická detektivka, žádné velké překvapení na závěr, ale moc dobře se to četlo a ráda si přečtu i další díly.

(audiokniha)
Taková příjemná klasická detektivka a jako audio navíc ještě i ve skvělém podání Pavla Soukupa. Mnich Cadfael je moc sympatický, historická kulisa naprosto dokonalá a případ jako takový zajímavý. Autorka píše poutavě, proto doufám, že bude v dohledné době načtena i další kniha ;-),