Případ zrazeného krále

Příběh se odehrává roku 870 a zachycuje skutečný příběh zrady velkomoravského vládce Rastislava jeho synovcem Svatoplukem. Na jaře roku 870 pořádá král Rastislav hostinu, kterou si mají Moravané připomenout úspěšné odražení franských útoků z předchozího roku a kde se mají upevnit Svatoplukovou vinou narušené vztahy mezi oběma Mojmírovci. Při hostině ovšem dojde k otravě opilého vladyky, který se omylem napil ze Svatoplukova poháru. Většina přítomných si myslí, že to Rastislav chtěl otrávit svého synovce. Slavomír se ovšem oklamat nedá a na královu žádost začne pátrat. V krátké době následují další dvě zákeřné vraždy....celý text

https://www.databazeknih.cz/images_books/23_/231379/pripad-zrazeneho-krale-231379.jpg 3.828

Zločiny na Velké Moravě (5.)

Detektivky, Literatura česká
Vydáno:, MOBA (Moravská bastei)

Kniha Případ zrazeného krále

jaja1989
21.12.2018

No na Vondrušku to nemá, ale přetrpět se to dalo.

helča5
09.07.2017

bohužel mě tato kniha nic neřekla.

vincek1
12.06.2017

Jak jsem již jinde psal, je málo knih o historii této části naší vlasti a proto každou rád uvítám. P. Češka se této tématice věnuje budiž mu za to dík. Je to má zatím druhá kniha od autora a těším se na další.

ivoiro
22.01.2017

Zajímavá kniha přibližující dobu dávno minulou. Úvod byl hodně pozvolný, popisující politickou situaci té doby, pak se ovšem příběh rozjel. Jsem zvědavý na další knihy této série.

cérka
27.03.2016

Moje první kniha od tohoto autora, velmi oceňuji snahu přiblížit nám tuto dobu. Osobně bych snad přivítala rozšíření děje o více informací ze života prostých lidí. Něco mi prostě chybělo, aby byl prožitek dokonalý.

Dandulka
07.03.2016

Opět další hezká knížka a moc čtivá, Jsem ráda, že jsem tohoto autora objevila.

cori
25.10.2015

Celá zápletka je inspirovaná několika větami v kronice, hlavní viník není potrestán. Autor se vyznává ze svého obdivu k Rastislavovi, kterého má za největšího vládce Velké Moravy. Svatopluk se mu nemohl vyrovnat pro svůj malý politický rozhled a podrazáckou povahu. Popisy už jsou konečně redukovány na únosnou míru. Vadilo mi spojení "osvícený svět", které několikrát zazní z úst Slavomíra, jsme přece v 9.století.

JiříM
08.09.2015

Moje první kniha od tohoto autora. Knížka se velmi povedla, zajimavý příběh na základech skutečnosti a na konci je vysvětlení co byl fakt a co doprovodný pojící výmysl. Knižka se četla lechce a měla spád i sem se zasmal.

Macek58
27.07.2015

Výborné čtení, na každou novou knihu autora netrpělivě čekán.

PierRe Vesper
25.02.2015

atilahun: Asi jako ve smyslu obyvatelé Velké Moravy/Velkomoravské říše, tedy Moravané.

vitavita
08.02.2015

S chutí jsem knihu přečetl a doporučuju ostatním se zájmem o našu Moravu ...

atilahun
24.01.2015

preboha ,aký moravané ??? už ste horší ako češi a madari . MORAVANE ????????