Oživlá mumie

Oživlá mumie https://www.databazeknih.cz/img/books/12_/123296/pripad-pro-tebe-a-ty-123296.jpg 4 92 8

Při vykopávkách uprostřed egyptské pouště odkryjí badatelé dosud neznámou pyramidu. Tím, že proniknou do hrobky faraona, na sebe přivolají jeho hněv a prokletí. Faraonova mumie ožívá a mstí se každému vetřelci. Po stopě záhadné kletby se vydávají i kamarádi z Klubu Tygrů, Biggi, Luk a Patrik. Podaří se jim rozluštit tajemství staré více než 5000 let? Zachrání poklady nesmírné hodnoty, aniž by ohrozili životy mnoha lidí kolem i své vlastní? Zapoj se do pátrání i ty a zažij celé dobrodružství z první ruky!... celý text

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Fragment (ČR)

Ein Fall für dich und das Tiger-Team: Der Fluch des Pharaos , 1995

Abukšákul
16.01.2024 5 z 5

Syn si knihu vypůjčil v knihovně a přečetl si ji během jednoho dne, aby získal perlu do soutěže Lovci perel, která se koná v knihovně. Kniha se mu líbila =)

filipt213
20.04.2023 5 z 5

Kniha se mi dobře četla. Byla zajímavá tím, že její součástí je zázračná plastová lupa, která skrývala tajemný text. Kniha byla proloženými hezkými ilustracemi. Ale více by líbilo, kdyby byly obrázky barevné. Děj byl zajímavý a napínavý. Mumie, která byla oživlá, byla falešná. Poté klub tygrů (parta dětí) přišel na zloděje zlata. A to byl Faraon. Kniha se mi moc líbila. Byla dobrodružná a trochu strašidelná.
Knihu doporučuji a rad si přečtu i další.

patrik9506
21.06.2022 5 z 5

Krásné ilustrace a krásně vymyšlený děj. Děj je o:
Kamarádi z Klubu tygrů pátrají v pyramidě, kde je pronásledují postavy ze Starověkého Egypta. Pak oživne mumie faraona jménem Amamon. Na konci se ukáže, že pronásledovatelé a zloději vykopávkových pokladů jsou Amanda Šustrová a další členové archeologické skupiny profesora, lukovo strýce.

mamzila
15.03.2021 4 z 5

Dovolím si v tomto komentáři ohodnotit všechny mnou přečtené knihy z této série. Myslím, že komentovat každou zvlášť není potřeba, komentáře by byli velmi podobné.
Série "Tygrů" je v rámci literatury pro začínající čtenáře naprostý fenomén.
Má nápad, sympatické hrdiny, smysluplnou zápletku, dobrodružství, šťastný konec.
Styl psaní je jednoduchý, přesto velmi čtivý a zábavný. Také formát a rozsah knih je pro děti ideální.

vojta888
03.01.2021 3 z 5

Super a zajímavá kniha.

buldozer5
21.09.2016 5 z 5

Zcela jistě jedna z nejlepších knih ze série Klubu Tygrů, kterou jsem přečetl během jednoho večera. Ano, je to spíš oddechová knížka, strašidelné to nebylo, ale za to, jak je to pěkně napsáno musím tuto knihu ohodnotit 5 hvězdičkama.

Kate.S
02.02.2013 3 z 5

Příběh nic moc. Znám lepší knížky o mumiích.

Dep8
15.12.2012 5 z 5

Série “Případ pro tebe a Klub tygrů” je určena pro čtenáře od devíti let, ale určitě bude bavit i děti mladší, stejně jako ty starší.