Princ Evžen Savojský - pán bitevních polí

kniha od:


KoupitKoupit eknihu

Kniha o životě a činech Evžena Savojského. Text je prokládán pasážemi, které jsou koncipovány jako monology významných současníků maršála a vztahují se k jeho osobě. Životopis sleduje soukromý život i profesionální dráhu Evžena Savojského. Jeho jádrem jsou boje proti Turkům (obléhání Vídně r. 1683, bitva u Zenty r. 1697, dobytí Bělehradu r. 1717, rastattský mír r. 1714) a koaliční války proti Francii o dědictví španělských Habsburků z let 1700-1714....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/10_/104616/princ-evzen-savojsky-pan-bitevnich--8CH-104616.jpg 4.411
Žánr
Literatura naučná, Biografie a memoáry, Historie
Vydáno, Akcent
více informací...
Nahrávám...

Komentáře (4)

Kniha Princ Evžen Savojský - pán bitevních polí

Přidat komentář
braunerova
24.05.2020

Knihu jsem dlouho sháněl, ale nakonec z toho bylo zklamání. Karel Richter je obratný psavec, ale v literatuře faktu bych ocenil více střízlivosti. Evžen Savojský byl zajisté vyjímečná osobnost, v autorově podání je ale naprosto dokonalý (tedy až na fyzický vzhled) a největší vojevůdce všech dob. Všechno předvídá, vždy má pravdu a za každý neúspěch může někdo jiný. Teprve na posledních stránkách jsou zmíněny i některé jeho nedostatky. V pracech jiných autorů tak opěvován není. Například jako prezident dvorské válečné rady s rozsáhlými pravomocemi a velkým vlivem na císaře byl zodpovědný za katastrofální stav armády.

kasparos
18.02.2017

Dobrá kniha


Mikino00
03.07.2015

Kniha umě kombinuje fakta s románovým vyprávěním (rozhovory, monology) a ve výsledku je velice čtivá. Nejedná se o plně odbornou práci, je nutno říci, že kniha líčí Evžena Savojského příliš růžově, vybírá si především jeho válečná tažení a poněkud vypouští závěrečná desetiletí jeho dlouhého a fascinujícího života. I přesto kniha neurazí ani laika, ani historika a je vítanou popularizační prací o tomto velkém člověku.

Venezia
14.06.2013

Jeden z najlepších životopisov, aké som kedy čítala. Kniha je niečo medzi životopisom a historickým románom, striedajú sa faktografické kapitoly s ´monológmi osôb´, ktoré sa s princom stretli. Nechýba ani rodokmeň a čb fotky. Číta sa samo, odporúčam.

Štítky

17. století vojevůdci 17.-18.století

Autor a jeho další knihy

Karel Richter
česká, 1930

všech 85 knih autora

Kniha Princ Evžen Savojský - pán bitevních polí je v

Právě čtených2x
Přečtených13x
Doporučených1x
Knihotéce15x
Chystám se číst9x
Chci si koupit6x
dalších seznamech2x