Příchuť zla

Příchuť zla https://www.databazeknih.cz/img/books/52_/523868/bmid_prichut-zla-651fb246b96a4.jpg 5 186 56

Madison Harperová série

Minulost volá. Třetí díl návykové detektivní série. Madison Harperová s pomocí Natea Monroea konečně očistila své jméno. Teď musí znovu vybudovat svou kariéru a také vztah se synem, s nímž se během uvěznění nesměla vídat. Hned první den cestou do práce Madison najde havarované auto, v něm spoustu krve a opuštěné batole. Vzápětí se rozjíždí vyšetřování plné komplikací. Nateovi se mezitím ozve otec Jack Connor, což nevěstí nic dobrého. Vezme spravedlnost do svých rukou, nebo ďábelského kněze přenechá s největším sebezapřením policii?... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: ekniha , Kniha Zlín

Little Girl Taken , 2021

ivetdos
25.11.2023 5 z 5

Ačkoliv nejsem typický čtenář detektivek, rozhodla jsem se do této vychvalované série pustit a udělala jsem dobře. Ačkoliv jsem nečetla předchozí díly série, vůbec to nevadilo, poměrně brzy jsem se do příběhu dostala, protože nás autorka pozvolně uvede do děje. Trochu jsem se bála pomalého začátku, který by mě mohl odradit, ale autorka píše tak čtivě, že mě děj rychle vtáhl.

Proplétá se tu několik dějových linek, které se na konci knihy spojí, mě osobně nejvíce bavila ta Nateova. Vyprávění je celkem svižné a pro čtenáře, který nečetl předchozí díly, přehledné. Žádné zbytečné postavy, nebo vycpávkový děj, ale najdeme tu krátké kapitoly, které mám v knihách ráda a díky kterým příběh letí.

Nejvíc se mi líbilo, jak si s náma autorka hrála, ale takovou tou chytrou formou. Když máte pocit, že víte, tak najednou přijde twist a jste úplně mimo.

Bylo to napínavé čtení, velmi originální a chytré, což mám u knih ráda a rozhodně vám ji můžu doporučit!

janina66
22.11.2023 5 z 5

Napínavé, velmi čtivé, ale též i smutně dojemné, zvlášť na konci knihy. Dvě linky vyšetřování byly super, snad už bude klid od Connora zabijáka. Příště se zdá, že budou pátrat po Ruby?

Knihomolka97
13.11.2023 5 z 5

Panečku! Tahle série se mi dostala pod kůži. Příchuť zla se rozjíždí poměrně pozvola, autorka připomíná, co se stalo v předchozích dílech, což je určitě moc fajn, když knihy čtete s časovým rozestupem. Postupně ale nabírá grády, přichází zvraty a napínavé části. Tentokrát dostane prostor Nateova linka, musím říct, že z ''otce'' Connora se mi fakt zvedal tlak a žaludek.
Při vyšetřování havarovaného auta vychází najevo zajímavé skutečnosti a hezky se mění teorie, co se mohlo přihodit. No a závěr? Uff, uff.
Jsem zvědavá na další díl. Předpokládám, že by mohl Vince, majitel místního bistra, dostat odpovědi na své otázky a najít klid na duši.

Jana65
05.11.2023 5 z 5

Přečteny všechny tři díly a doufám, že bude další pokračování, protože tato série je úžasná. Perfektní příběhy a knihy jsou hodně čtivé, nedá se od čtení odtrhnout. Prostě paráda.

kolacky
03.11.2023 5 z 5

Vynikající příběh! Jedna linie záhad a nebezpečí je za námi, druhá doufejme začne - ta o Vinci Raderovi, zasloužil by si to. Už se těším na další příběhy!

Áňa 998
01.11.2023 5 z 5

Objevila jsem poklad. Jak v poslední době nechci rozečítat nové série, tak pomalu začínám zase obracet. Naposledy mě k tomu přiměla Wendy Dranfield a její série s Madison Harperovou.
Série má zatím tři díly a už ty první dva jsem podle mě vychválila až do nebes. Ale to jsem ještě neměla přečtený třetí díl, který se jmenuje Příchuť zla a vyšel v polovině letošního října.
Trochu jsem se bála, aby série neztratila na tempu. Přeci jen, Madison je volná, vrací se k policii. Nate ještě chytá svoje démony... Ale není to na jednu knihu málo? Autorka mě ale převezla a vymyslela skvělou dějovou linku i pro Madison, tajemný případ, který potrápí nejeden mozek. Zmizí mladá žena, po které zůstane roční holčička a divné důkazy...
Celá kniha je jedna velká strhující honička. Madison honí zločince a Nate otce Connora, kvůli kterému neprávem seděl ve vězení. Prolíná se tu několik dějových linek, osobních příběhů... Ale nezamotáte se. Já jsem dost chaotický čtenář a byla jsem v pohodě!
Wendy Dranfield je autorkou, která dokáže vytvořit spletitou zápletku, ale dokáže ji rozmotat! Příchuť zla je toho jasným důkazem, a je tak za mě i nejlepším dílem ze série! Opět, můžete se těšit na krátké kapitoly, které prodávají na čtivosti!
Doufám, že se dočkáme dalšího příběhu o Madison, kde bude třeba větší prostor ponechán Nateovi! Protože ten chlap si to strašně zaslouží a po tomhle díle, kde mu na hlavu padala jedna bomba za druhou, to platí tuplem!

jeny-v
29.10.2023 5 z 5

Tato detektivní série je opravdu literární lahůdkou, a to i díky kvalitnímu překladu paní Vlčkové. "Dopis od Wendy" mě v závěru velice potěšil a ujistil, že se můžu těšit na další případy sympatické dvojice, kterou se smělostí sobě vlastní adoptoval policejní chlupáč Brody. V tomto díle detektiv Harperová společně s kolegy z Lost Creek řeší nález opuštěného miminka v havarovaném autě. Hledání matky, která pracovala v Bistru u Ruby přináší spoustu komplikovaného tajemství, překvapivý motiv a bolestné vyústění. Pozadu nezůstává i postava jejího přítele, kterému opět krutě zasáhne do života otec Connor. Nate Monroe je nejen suprovým parťákem Madison, kamarádem jejího syna Owena, ale nově i Vince Radera, majitele bistra, kterému zmizela před šesti lety manželka s vnukem Oliverem....., že by tam byl potenciál dalšího napínavého čtení?

JustWomen
27.10.2023 5 z 5

Na 3. díl jsem se moc těšila a jsem spokojená. Je to skvělá série, moc se mi líbí prolínání osobních příběhů Madison a Natea s aktuálním vyšetřováním a toto bylo opravdu hodně zamotané a strhující, doporučuji!!!

Veju007
20.10.2023 5 z 5

Horká novinka od Wendy Dranfield a její Příchuť zla, třetí díl detektivní série s Madison Harperovou.

Madison s pomocí Natea Monroea očistila své jméno a nyní se snaží znovu si vybudovat kariéru u místní policie. Nate mezitím zkouší vypátrat otce Connora, který se mu na dálku neustále vysmívá a ničí mu život. A Madison se snaží rozplést záhadu havarovaného auta, ve kterém našla pouze spoustu krve a roční batole. Kde je jeho matka? Je v pořádku? Komplikace na sebe nenechají dlouho čekat.

Třetí díl je rozhodně nejlepším ze série. Nate se potýká nejen s démony ze své minulosti a Madison se snaží rozklíčovat pekelně zamotaný příběh. Do toho všude pobíhá místní majitel bistra, který je vášnivým milovníkem opravdových zločinů, o kterých nahrává i podcast. A jedna z jeho servírek právě zmizela

Knížka má opět vybroušené krátké kapitoly, díky kterým příběh maximálně odsýpá a neskutečně rychle se posouvá dopředu. Když už si myslíte, že všechno víte, BUM! Autorka dokáže až neuvěřitelně zamotat hlavu a propojit vše do jednoho velkolepého celku, že kterého vám spadne brada. Nebo, jako v mém případě, i drobná slza

Jasně, dobrých detektivek vychází hodně, ale tohle je něco tak ryzího a osvěžujícího. Kdo čte Kim Stoneovou bude zbožňovat i tuhle sérii, rovné klidně vsadím.

Tento díl, a v podstatě celou sérii, si prostě rozhodně nenechte ujít!
Za #readingcopy v rámci #spoluprace posílám obří dík do @albatrosmedia a @my_l.m.v.e

Jane2016
20.10.2023 5 z 5

Příchuť zla, třetí díl ze série s Madison Harperovou! Předchozí dva díly jsem nedávno četla a moje nadšení z nich přetrvává až do dnes.

A stejně jako dva předchozí díly, i Příchuť zla je bombový díl. Opět se dostáváme do zapleteného příběhu se spoustou otázek. Závodíme s časem. A snažíme se celému případu přijít na kloub. Knížka se čte sama, jde o takový ten styl psaní, který Vás nutí stále otáčet stránky a než se nadějete, jste u poslední kapitoly.

Prvním a druhým dílem Dranfield nasadila laťku hodně vysoko, ale na základě dalšího přečteného dílu si troufnu tvrdit, že se drží pořád na stejné úrovni! Pokud tedy přemýšlíte nad rozečtením detektivní série, tak Vám tuto opravdu vřele doporučuji!

Sama jsem neskutečně zvědavá s čím přijde autorka příště, ale už teď si myslím, že se máme na co těšit!

Magdalenkačte
17.10.2023 5 z 5

Madison Harperová a Nate Monroe se potřetí vrací do akce!

V minulém díle Volání o pomoc se povedlo vyřešit, kdo na Madison hodil smrt jejího kolegy a za kterou byla ona sama odsouzena do vězení.
Ve třetí knize se Madison vrací k policii a hledá ztracenou mladou matku. Hned první den cestou do práce najde nabourané auto a v něm se nachází malé miminko. Matka nikdevšude krevairbagy ven! To nevěstí nic dobrého.
Mezitím Nate se setkává otcem Connorem a sám bojuje s tím, zda má vzít spravedlnost do vlastních rukou. Nechce přece skončit opět v cele smrti.

Wendy Dranfieldová vystavěla příběh, který se skvěle čte a ta zápletka je prostě jedinečná! Ztracená mladá dívka má tajemství a to musí Madison odhalit a pochopit, aby zjistila co se vlastně stalo.
Příběh mě ze všech tři knih bavil asi nejvíc a dávám 5 a už teď se nemůžu dočkat na pokračování.

EvikU.
16.10.2023 5 z 5

V září jsem ochutnala první dva díly ze skvělé série s Madison Harperovou a Natem Monroe. V říjnu, 16.10. vychází třetí díl s názvem Příchuť zla.

Neskutečně čtivý příběh. Kniha dává smysl od začátku do konce. Hlavně je moc napínavá a nejde odložit. V knize se odehrávají dvě linky vyšetřování, které spolu nesouvisí a Madison, která je nově detektivem neví, kde má být dřív.

Jedna linka sleduje Natea a Jacka Connora, který mu znovu vstupuje do života, ďábel v přestrojení za kněze, kvůli kterému seděl nevinně ve vězení už jednou. Druhá linka sleduje vyšetřování roční holčičky, kterou Madison najde opuštěnou v autě u lesa. U auta se nachází i bílá teniska od krve. Postupně odkrývá identitu holčičky, jméno matky a ostatní souvislosti.

Styl psaní vás pohltí, postupným odkrýváním skutečností vás udržuje v napětí. Příběh je parádně propletený, aby na konci byl poslední uzel rozdělaný a celý příběh dával smysl.

Občas je zmíněné něco z minulosti ať už o Medison a jejím synovi nebo o Nateovi. Čtenář je tak v obraze, alespoň částečně co bylo dřív, proto není úplně nutné číst nejdřív předešlé dva díly. Ale já tedy nedám na čtení série postupně. Je to nejlepší.

Nějakou detektivku už mám za sebou, ale o málokteré mohu říct, že se k ní jednou vrátím. O téhle to říct mohu. Přečtu si ji znovu, časem.

hana1039
16.10.2023 5 z 5

Skvělý, napínavý další díl, který jsem měla fakt rychle přečtený, protože jak se začtete do takovéhoto thrilleru,tak se ujistěte, že nic nevaříte ať nic nespálíte :-)) prostě návyková četba a prosím co nejdříve další díly !!!

veruptackova
16.10.2023 5 z 5

Na začátek musím zmínit, že po přečtení tohoto dílu si mě série definitivně získala a stala se mou aktuálně nejoblíbenější!

Na knihách Wendy Dranfield mě nejvíc baví, jak jsou propletené a pachatel není od začátku zřejmý. Skvěle umí spojit několik linek, a i když tentokrát uznávám, že mě zejména zpočátku knihy zajímala hlavně ta týkající se Natea. Samotný případ nalezeného opuštěného auta mě tentokrát nevtáhl okamžitě a já si říkala, že si autorka nasadila předchozími díly moc vysokou laťku. Že tento případ je celkem jednoduchý a já byla chvíli i trochu frustrovaná, že tentokrát autorka nepřišla s ničím víc propracovaným... ale pak přišlo wow. Ne, opravdu se mi často nestává, že bych se ve svých teoriích mýlila. Takže autorce moc děkuju za skvělou zápletku,kterou si troufám tvrdit, že neodhadnete!
4,5*

Jenny46
16.10.2023 5 z 5

Opět skvělé čtení, nedokázala jsem si představit, jak dál autorka bude pokračovat, ale tento díl je ještě lepší!!! Prostě neskutečná bomba!!!
Oblíbila jsem si Maddison, Natea a čtyřnohého kamaráda Brodyho jsou skvělý tým dohromady. Těším se na další díly našla jsem na netu už 6 díl máme se na co těšit....

Madison, se konečně vrátí na pozici detektiva a začíná svůj nový případ, který je spletitý. A Nate se rozhoduje, co dál bude dělat řeší svoje osobní problémy, stále ho trápí nevyřešený problém s otcem Connorem. Příběh je napínavý a svižný od první stránky do poslední nedá se odložit!!!
Moc doporučuji si přečíst všechny tři díly po sobě nebudete litovat 5*

Paja1709
06.10.2023 5 z 5

Páni to byla teda jízda. Předchozí dva díly byly skvělé.Proto jsem nedočkavě vyhlížela 3 dil.A musím říct, že pro mě byl zatim nejlepší.Od samého začátku pěkně napínavé. Uz se těším na další.

detektivní a krimi romány

2022  89%Pád do tmy