Bojovnice slunce

Bojovnice slunce https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/376998/bmid_bojovnice-slunce-IEy-376998.jpg 4 127 25

Mari z klanu Poutníků a Nik z Lesního kmene stáli ještě nedávno jako členové soupeřících klanů proti sobě. Teď však bojují bok po boku, i se svými psími kumpány, aby zachránili nejen jeden druhého, ale i svou nově vytvořenou smečku. Lovec Thaddeus zradil vlastní lid a přispěl k jeho zhoubě způsobené lesním požárem. To mu však nestačí. Touží po vládě nad kmenem a viní Mari ze všeho zlého, co jeho kmen i jej samotného postihlo. Udělá všechno, aby získal moc, i kdyby tím měl zničit vše, co mu stojí v cestě. V otráveném a zpustošeném městě se mezitím Mrtvý zrak stává ochotnou nádobou pro probuzeného Boha Smrti. Ten má své vlastní plány a využije kohokoli, včetně šíleného Thaddea, aby je naplnil. P. C. Cast se v Bojovnici slunce vrací do postapokalyptického magického světa, kde se země drasticky změnila, do světa plného krásy a lásky, nebezpečí i krutosti.... celý text

Literatura světová Pro děti a mládež Dívčí romány
Vydáno: , Yoli (ČR)

Sun Warrior , 2017

Damonka12
13.02.2019 3 z 5

Musím říct že první díl byl o malinko lepší. Ale i tak je tato kniha velmi čtivá i když mi to malinko přišlo jako výplň před třetím dílem. Líbil se mi vztah Mari a Nika a hrozně jsem si oblíbila O'Bryana a Soru. Těším se na další díl.

polaris
25.01.2019 3 z 5

Na pokračování Z vůle luny, jsem se hrozně těšila a ještě více, když jsem viděla tu obálku. Nicméně příběh jako takový se mi více zamlouval v jedničce. Řekla bych, že dění v této knize mělo čtenáře připravit na finálový díl série. Celou dobu knihy se pouze plánuje, představuje a chystá se spousty věcí, o kterých bych si ráda přečetla, ale budu si muset počkat na další díl. Autorka rozvedla spousty zajímavých věcí, ale jak říkám tato kniha byla pouze předehrou.
K hlavní postavám - Nik a Mari. U nich autorka hrozně rychle prohloubila jejich vztah, na konci jedničky nebyl ten vztah tak intenzivní, jako hned na začátku dvojky, jako by přeskočila část jejich života. Obecně autorka změnila dost styl psaní s porovnáním s prvním dílem. Často si postavy dělali co chtěli a přišlo mi něco hrozně jednoduché na to, jak to bylo psáno složitě.
Nicméně příběh jsem si užila, bylo obeznámeno více věcí z tohoto magického světa, našlo se tu i pár akčních a dramatických scén a já se nemůžu dočkat třetí knihy, když v tomto dílu byly pouze náznaky. Proto tuto knihu hodnotím na trochu horší, než byla jednička, ale stejně se mi líbila.

Suzuki
09.01.2019 4 z 5

Trochu mi nesedl styl psaní, ale příběh se mi moc íbí :) už se těším na další díl ❤

koala
09.01.2019 4 z 5

Napínavé pokračování, které uvízne pod nehty ... až mě mrzí, že nemám po ruce hned další díl. Vše se vyostřuje, zlo se rozpíná, naštěstí ale nepohltilo všechny. Bůh smrti se probudil a upřel své kruté oko i na Mari. Podaří se jim doputavat až do bájné země větrných jezdců?

hasič
01.01.2019 4 z 5

Více, děje, více akce. Kniha nezklamala a těším se na pokračování.