Príbehy tisíc a jednej noci

Príbehy tisíc a jednej noci obálka knihy
Mé hodnocení:

24 známych aj menej známych orientálnych rozprávkových príbehov, ktoré rozpráva krásna a múdra Šeherezáda kráľovi Šahrijárovi, prináša zábavu i poučenie. Patria k najkrajším príbehom od Eduarda Petišku, ktoré svojimi ilustráciami obohatil Jindra Čapek.

https://www.databazeknih.cz/img/books/45_/452336/pribehy-tisic-a-jednej-noci-RWn-452336.jpg 4.185
Literatura česká, Pro děti a mládež, Pohádky
Vydáno, J. Otto - Ottovo nakladatelství

Příběhy tisíce a jedné noci, 1986

Kniha Príbehy tisíc a jednej noci

beníček
06.10.2020

Skvěle napsaná a moudrá kniha.

Emereth
06.03.2019

Vím, že jsou to pohádky, ale... Proč jsou ty příběhy všechny stejné? Bohatý kupec, krásná princezna, a pak něco ve stylu "muž vyprávěl o muži, který vyprávěl, o muži, který vyprávěl" Je to sice klasika, ale mě to moc nezaujalo. Moje očekávání byla asi fakt příliš vysoká, na knihu pohádek.

boxas
21.12.2016

Vlastně ani nevím, proč jsem se k této knize teď vrátila, vždyť prach mi na ni usedá v mojí knihovně už takových let! Možná proto, že budou Vánoce, člověk je tak trochu melancholický, touží vypadnout z toho shonu, vrátit se v čase zpět... a ejhle! Pohádky či spíš příběhy krásné Šahrazád! To je přesně kniha na takovou náladu!
Pohladí na duši, potěší a na chvíli odvede do dalekých krajů, kdy slova "zbožný muslim", "pouť do Mekky", "navštívil krásné město Mosul" či "závoj jí zakrýval tvář" nevyvolávají podvědomé šimrání v zátylku...

Seraphin
10.07.2016

Krásné, poučné příběhy, které jsou doplněny ještě krásnějšími ilustracemi Jindry Čapka. Myslím si, že by to nebyla dobrá četba pro děti.

Luccy78
14.01.2016

,,Ve jménu slitovného pána světa
počíná se nejpodivuhodnější čtení
a sláva těm, kdo dali nám v něm poučení,
čtěte a slyšte, že na zemi zdejší
byli už před vámi šťastní i nešťastnější,
že láska, která lidská srdce mění,
v těch srdcích často sama dojde proměnění,
čtěte a slyšte moudrost dávných dob a lidí.
Kdo mnoho ví, nejsladší datle sklidí."

(úvodní báseň z knihy)

tomalakis
22.12.2015

vydání z roku 2015 - překrásné ilustrace Jindry Čapka. Jak na té knize spočinulo moje oko, hned jsem si jí musel prolistovat...a zatím listuji...

Modrina
21.05.2014