The Adventure of the Red-Headed League / Spolek ryšavců

The Adventure of the Red-Headed League / Spolek ryšavců https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/24879/spolek-rysavcu-a-jine-pripady-sherlocka-holmese-24879.jpg 4 75 75

Další tři případy Sherlocka Holmese v dvojjazyčné, nezkrácené verzi s poznámkami pod čarou. Soubor tentokrát obsahuje jednu z nejslavnějších povídek Spolek ryšavců a další dvě povídky: Urozený ženich a Berylová korunka.

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Garamond

The Red-Headed League and other Cases of Sherlock Holmes

VeruMalfoy
17.05.2021 4 z 5

Opět velice povedený příběh, ve kterém do sebe všechno postupně zapadá. Sherlock vidí spojitosti tam, kde my ostatní je nevidíme. Mrzí mě, že některé části příběhu jsou jakoby vynechaný a přeskočeny, protože myslím, že s nimi by to celé bylo ještě o chloupek lepší.

martina6894
06.01.2016 4 z 5

Fajn dvojjazyčná detektívka, písaná peknou a zrozumiteľnou angličtinou, pri občasnom mrknutí na preloženú stránku.

BooksLucyKing
16.11.2013 5 z 5

Jedna lepší jak druhá. Úžasný výběr povídek. Všechny se mi moc líbily. Sherlock Holmes je prostě jednička.

Clevo
09.01.2013 3 z 5

Doyle píše poutavým způsobem a jeho angličtině se dá dobře rozumět. Některé jeho povídky se podobají spíše logickým hádankám, mají své osobité kouzlo a vtip. Holmesovy metody svojí matematickou dokonalostí a krásou oslovovaly čtenáře před sto lety stejně jako dnes. Stojí zato číst.

Jíťa
30.11.-0001 5 z 5

Dobrá série, nezkrácená verze je přínosná. Pokud si nevíte rady, stačí se podívat na druhou stranu na český překlad...sice to trochu svádí, ale dá se to překonat.