Dobrodružství Sherlocka Holmese

Tato kniha přináší první nadílku Doylových povídek o slavném detektivovi. Původně vycházely v letech 1891–1892 a my je vydali o 105 let (nebo 26) později do doby zcela jiné, odlišné tempem, morálkou i typem zločinů. Byly však ty staré zlaté časy skutečně tak zlaté? Holmes a Watson o tom vědí své. Pro nás však kouzlo té doby zůstává nezměněno. Nuže, vzhůru do zamlžených ulic, na kvetoucí vřesoviště. Pojďme, pojďme již.

https://www.databazeknih.cz/images_books/12_/12731/dobrodruzstvi-sherlocka-holmese-12731.jpg 4.7356

Příběhy Sherlocka Holmese

Literatura světová, Detektivky, Povídky
Vydáno · Jota

The Adventures of Sherlock Holmes · 1892

Počet stran:260
Jazyk vydání:český
Překlad:Zora Wolfová
Edice:Příběhy Sherlocka Holmese (2.), Příběhy (Books, Jota) (17.)
Autoři obálky:Boris Mysliveček, Edvard Muncha
Vazba knihy:pevná / vázaná
ISBN:80-7217-028-7

Kniha Dobrodružství Sherlocka Holmese

chlo0opek

Sherlock Holmes je prostě dokonalý:). Až člověk pomalu nabyde dojmu, že je to možná až moc - proto taky nedávám plný počet hvězd;). Nicméně příběhy se dobře čtou, je vidět, že autor dokáže čtenáře do příběhu dostat, zaujmout.
Lepší 4*.

Kuža007

Po dvou románech přichází první Doylova sbírka povídek s geniálním stvořitelem dedukční metody Sherlockem Holmesem a jeho přítelem a zapisovatelem doktorem Johnem Watsonem. Tato sbírka mě bavila. Byly v ní jedny z mých nejoblíbenějších povídek: Skandál v Čechách či Spolek ryšavců. Naprosto kladné hodnocení.

Výborné případy nepřekonatelného Sherlocka Holmese a jeho přítele doktora Watsona. Všechny jsou skvělé, některé méně známé, jiné více. Ani nedokážu říct, která povídka je nejlepší, protože žádná z nich nepostrádá tu správnou atmosféru a napětí. Nezbývá tedy než hodnotit plným počtem ;-).

Pavelpi
16.12.2018

Sherlock Holmes jeden z nejlepších světových detektivů,který reprezentuje detektivní žánr ve dvojici s doktorem Watsonem.Myslím,že příběhy jsou sice staré,ale dosud nepřekonané a že se budou číst i dále.

SilvieSisinka
12.11.2018

Geniální Sherlock Holmes. Nikdy mě neomrzí. Jak všechno dokáže vypátrat. On je můj první detektiv kterého jsem četla.

dancadragneel
01.09.2018

Většina povídek mě velmi překvapilo a musím říct, že rozhodně nelituji toho, že jsem si na dílo nechala nějaký čas. Jediná povídka, která mě moc nenadchnula byla ta poslední o chůvě, ale jinak jsem byla velmi spokojená.

heliiinka
26.06.2018

Neuvěřitelně odpočinkové čtení. Bylo to, jako bych byla přímo uprostřed černých historek. Povídky jsou skvěle vyprávěné a se všemi detaily, takže čtenář může průběžně vymýšlet a upravovat své zločinecké teorie.

Nunynka
23.01.2018

Příjemná oddychovka. Mám moc ráda klasické britské autory detektivek a vždy se u nich odreaguji.