Příběhy českých knížat a králů

Příběhy českých knížat a králů https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/462695/bmid_pribehy-ceskych-knizat-a-kralu-Jlo-462695.jpg 4 28 8

Čeští knížata a králové ožívají před našima očima. Devět historických příběhů přibližuje život a vládu českých panovníků, jako byl kníže Oldřich nebo Břetislav, král Přemysl Otakar II., Jan Lucemburský či Karel IV., ale také sv. Vojtěch nebo sv. Anežka Česká. Vyprávění představuje velikány naší historie jako živoucí a nezaměnitelné osobnosti, které stejně palčivě jako my prožívaly svá vítězství a prohry, lásku, nenávist i pochyby. Bohatě ilustrovaná kniha přináší nejen výjimečný čtenářský zážitek, ale je i skvělým doplňkem školního učiva.... celý text

Sidonka3
23.08.2021 3 z 5

Devět stručných historických minipříběhů vypráví o životě českých panovníků. Je to hodně zjednodušené (jak taky jinak, primárně určeno starším dětem a mládeži), s nádhernými ilustracemi, jak jinak, když jsou nakreslené rukou Renáty Fučíkové, která je držitelkou mnoha národních i mezinárodních ocenění. Velikáni naší historie, které by neměli uniknout pozornosti žádného Čecha, jsou představeni v útlé knížce, která by mohla potěšit toho, kdo nezná osudy nebo některá fakta kolem osobností:
knížete Boleslava II. a biskupa Vojtěcha (vyvraždění Slavníkovců)
knížete Oldřicha a Boženu
knížete Břetislava I. a Jitky
krále Vladislava I. a jeho rytíře
Anežky České
Přemysla Otakara II.
krále Václava II. a rytíře Záviše z Fakenštejna
krále Jana Lucemburského a Elišky Přemyslovny
českého krále a římského císaře Karla IV. ?

eliska2106
26.12.2020 5 z 5

Fakta z českých dějin doplněná o méně známé skutečnosti. Tím se pro mě staly příběhy čtivé a obohacující. Nádherné ilustrace dokreslují atmosféru ❤️

witiko
23.01.2020 5 z 5

Krásně napsané i ilustrované, jen mě jako jihočeského patriota namíchlo, že autorka ve vyprávění o Přemyslu Otakarovi II. svévolně mění bojový pokřik jeho vojsk na Moravském poli. To neznělo "Praha! Praha!", ale "Budějovice! Praha!" (podrobněji v Zajímavostech). Takže to si, prosím vás, opravte :-)

Orange8knihomol
14.02.2018 4 z 5

Knížku jsem četla myslím, že ve 3. třídě a přečetla ji za 1 den, když jsem byla doma nemocná. Hezké!

kudrdlinka
18.04.2016 5 z 5

Čtivé připomenutí a oživení významých událostí a postav českých dějin.

Marisa
17.03.2014 5 z 5

Kniha pomůže s referáty do školy a slouží jako zopakování historie :)

rencovav
09.08.2013 3 z 5

Příjemné zopakování pozapomenutých znalostí o českých dějinách! :-)

Janamarie
03.02.2012 5 z 5

Autorka publikace Alena Ježková se ujala nelehkého úkolu: převyprávět dávné příběhy do současného jazyka, který je srozumitelnější a hlavně zajímavější pro dnešní děti, neobsahuje archaické výrazy a malý čtenář může vnímat děj celistvě a přehledně. Příběhy jsou napsány romanticky, ale autorka se držela faktů a vyzdvihla dějinné události. Celek příběhů pak vyniká obsahem, je obohacen vykreslením psychologie postav a dotvořen krásnými ilustracemi ilustrátorky Renáty Fučíkové. Tato nádherná kniha je ideální pro čtenáře od 9 let, pro oživení v hodinách dějepisu, pro společnou četbu ve škole, ale jistě zaujme
i dospělého čtenáře…