Překroč svůj stín

Překroč svůj stín https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/180712/prekroc-svuj-stin-pr.jpg 4 927 169

Překroč svůj stín série

Nikdo neví, co se stalo té noci, kdy se z Echo Emersonové, populární holky, stal outsider s podivnými jizvami na rukou, o kterých si špitá celá škola. Dokonce ani Echo nezná celou pravdu, co se té strašlivé noci odehrálo. Ale byla by moc ráda, kdyby se vše vrátilo k normálu. Ovšem když se v jejím životě zjeví Noah Hutchins, hezoun v černé kožené bundě, co holky vlastně jen využívá, její svět se obrátí vzhůru nohama takovým způsobem, že si to ani v nejdivočejších snech nedovedla představit. Noah jí totiž rozumí. A pomůže jí najít odpovědi. Přitom by neměli mít vůbec nic společného. A se všemi těmi tajemstvími, která v sobě oba nesou, je v zásadě nemožné, aby byli spolu. Přesto nedovedou potlačit vzájemnou přitažlivost. A Echo se ptá sama sebe, jak daleko může zajít, aby překročila vlastní stín, a co všechno je ochotná riskovat pro kluka, který ji může znovu naučit, jaké to je, když člověk miluje.... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: , CooBoo

Pushing the Limits , 2012

LeNye
27.06.2014 4 z 5

Překroč svůj stín překračuje úroveň knih svého žánru a stojí na poměrně vyšší příčce. Je to kniha, u které si člověk odpočine, ale zároveň se hluboce zamyslí nad osudem hlavních hrdinů, kterým jsou pod nohy házeny klacky mnohem těžšího kalibru než obyčejným teenagerům. Sledujeme tak s úsměvem na tváři i se slzami v očích celý příběh, který je natolik poutavý, že se od něj čtenář jen těžko odtrhne.
Střídání vypravěčů bych u této knihy hodnotila jako velké plus, stejně jako jejich vývoj v průběhu příběhu. Moc chválím za to, že kniha nespadla do klasického románku točícího se pouze kolem sexu, což by kvalitu díla naprosto potopilo. Hlavním hrdinům jsem fandila a jsem ráda, že nakonec našli nějaké východisko, jak ze zapeklité situace ven.

Peace
22.06.2014 4 z 5

Knížka není "jen" běžnou romancí, což je na ní sympatické, zabývá se i vážnými tématy. Doporučuji - i když se podobných knih v poslední době vyrojilo nějak podezřele moc.

paja0903
16.06.2014 5 z 5

Tahle kniha byla tak reálná, že jsem měla pocit, že čtu příběh nějakých lidí, co znám. Prostě dokonalá, že jsem musela mít po ruce pár svých papírových kamarádů.
Doufám, že nakladatelství Cooboo vydá knihu, která je o Noahovy kamarádce Beth - Dare you to

Beni
15.06.2014 5 z 5

Perfektní kniha, kterou opakovaně vytáhnu z knihovnu vždy, když si budu chtít poplakat :-D Úžasná kniha, doufám, že autorka vydá něco dalšího :-)

SindyEM
09.06.2014 5 z 5

Musím dať 5 hviezdičiek...proste úžasná kniha. Vždy som bola skôr fanúšikom kníh, pri ktorých si oddýchnem jak fyzicky tak psychicky, pri ktorých sa max. zasmejem...pri tejto knihe som sa nesmiala. Plakala som. A nie raz (nemám také veci rada, a zámerne sa im vyhýbam!)..ale kniha bola proste krásna. Úžasná a jedna z mála tohto žánru,ktorú som dočítala dokonca. Druhý krát by som po nej už nechmatla. Ako som spomínala, vyhýbam sa knihám, ktoré zo mňa robia urevané klbko,ale to je ozaj jediný dôvod. Skvele napísané!

Lenka.Vílka
06.06.2014 5 z 5

Kniha se mi moc libila. V porovnani s podobnymi, je ale trochu vys, prave kvuli lehkosti, se kterou je pribeh napsany (ktery byl take hezky), takze hodnotim velmi pozitivne...

Veronika.C
26.05.2014 4 z 5

Hezká knížka, čtivá, pohled obou hrdinů se mi líbí ale na 5* to není, takže 4*

IvcaK98
14.05.2014 4 z 5

Hezké, ale znám hezčí. Drama, ale znám větší. Sympatičtí hrdinové, ale ne výjimeční. Knížka je po všech stránkách dobrá, možná přímo skvělá; všechno šlape jak má, vztah Echo x Noah je přesně takový, jaký dostane každou holku do kolen,... Jenomže mezi záplavou YA knížek, kterou nás nakladatelství poslední dobou zahrnují, má příliš velkou konkurenci. Stejně doporučuji.

009Ivana
09.05.2014 5 z 5

Tato knížka mi vzala dech. Hrozně se mi líbilo povídání jak ze strany Echo tak i Noaha. Postavy jsou příjemné a knížka dobře napsaná, lehce se to čte a s postavami budete soucítit a zároveň se bavit. Přečtěte si to stojí to za to. :) :) :)

luciefeix
30.04.2014 4 z 5

Knihu všude vychvalují a musím se přidat , kniha vás pohltí a svím příběhem strhne že vše prožíváte s hrdiny , vůbec mi nevadil pohled obou postav , dodava to na kvalite ! :)

marketsim
27.04.2014 5 z 5

Zajímavá a čtivá knížka. Určitě stojí za to si ji přečíst.Já si ji určitě ještě nejednou přečtu.DOPORUČUJI

terka...
18.04.2014

Krásná knížka...hrozně se mi líbila,zamilovala jsem si ji.
Mnohem víc,než jsem od ní očekávala.

spencer
14.04.2014 5 z 5

Úžasná knížka, mnohem lepší než jsem čekala. Určitě si ji přečtu znova!

Knizne maniacky
05.04.2014

Cieľom Echo je spoznať celú pravdu o svojich jazvách a tak sa konečne oslobodiť od nevedomosti.
Cieľom Noaha je získať po maturite svojich bratov do pestúnstva, nato však potrebuje mnoho informácií.
Odpovede na otázky sa nachádzajú na jednom mieste. Osobné zložky v kancelárií školskej terapeutky. Preto vymyslia plán, ktorý ich na dlhú dobu spojí.

Prečitajte si celú recenziu na: http://kniznemaniacky.blogspot.sk/

Adele02
03.04.2014 5 z 5

Tohle bylo úžasné.

Šmoulinka12
17.03.2014 5 z 5

Nádherná knižka... zaslouží si to nejlepší hodnocení. Přečetla jsem ji za jeden den. Perfektní.

shey
17.03.2014 4 z 5

Za mě 4 * - kniha je dobrá, ale mě osobně tam chybělo to - wau! Když dočtu knihu tak nad knihou po dočtení přemýšlím i 3 dny. To mi tady bohužel chybělo, ale za přečtení rozhodně stojí.

Péťa11
11.03.2014 5 z 5

Bože nádherná knížka. Doufám, že budou vydávat další knihy od této autorky.

Desire_Lydon
25.02.2014 5 z 5

Další příjemné překvapení :) Neubráním se tedy srovnání s Mořem klidu, ale přesto byla kniha v něčem jiná. Nejvíc se mi asi líbilo to, že šlo o něco víc než o "mileneckou lásku", ale taky o rodinu, přátele, důvěru a tak dále. Musím říct, že jsem se občas i zasmála :) Hodně emotivní kniha, která vás chytí za srdce. Rozhodně doporučuji ;)

Nikolka001
24.02.2014 5 z 5

Naprosto skvělý, čtivý a úchvatný příběh, který vás vtáhne do děje a nepustí. :) Jsem opravdu překvapena. Tato kniha mi toho dala do života spoustu. Doporučuji! :)