Pražské pověsti

Pražské pověsti https://www.databazeknih.cz/img/books/73_/73726/prazske-povesti-73726.jpg 5 155 28

Soubor pověstí, jež mezi českými pověstmi představují významnou výpověď o životě, myšlení a cítění lidu. Autor, který vycházel z historického materiálu, zbavil pověsti četných nánosů pozdějších, dal jim moderní formu, v nížpřevládá veselé vyprávění, přičemž zdařilé ilustrace tuto formu ještě podtrhují. Soubor obsahuje všechny vrstvy pověstí podle doby, všechny typy pověstí (panovnické, kmenové, místní, erbovní, etiologické a etymologické) a jerozčleněn podle hledisek místních do pěti oddílů: Vyšehrad, Staré Město, Hradčany, Malá Strana a Nové Město.... celý text

sulcv
19.03.2016 5 z 5

Tuhle knížku jsem měl rád už jako dítě a dodnes si ji rád přečtu.

Peleus
03.11.2015 5 z 5

Kdysi oblíbené čtení před cestou do Prahy, kdy jeden ví, že nepůjde o samé povinnosti, ale zbude čas také na procházku a nasátí historické atmosféry.

Některé příběhy se ale časem zapomínají, detaily blednou.
Aspoň tak vzniká důvod si je trochu oživit!

Lidudu
05.08.2014 5 z 5

Mám doma několik verzí Pražských pověstí, ale tyhle jsou zdaleka nejlepší. Pan Cibula píše tak dobře, že to zaujalo i mého pětiletého syna a to je co říct!
Jediné, co mě zaráží je to, jak špatně se v dnešní době tahle knížka shání. Je to škoda

heavy66
21.06.2014 5 z 5

Strašidelné i veselé příběhy, krásné ilustrace, vynikající kniha. Čtu ji synovi a líbí se mu stejně, jako se v dětství líbila mě.

Finskej
19.02.2014 5 z 5

Cibula je skvělý vypravěč, a tak se tyto pověsti čtou nadobyčej dobře, což u pověstí jako takových není nutně vždy pravidlem. A Boudovy ilustrace na těch správných místech nepostrádají špetku decentního humoru. Šťastné spojení autora a ilustrátora je v tomto případě zárukou zábavného i poučného čtení.

Adelajda_4
02.12.2013 5 z 5

Jedna z nejhezčích knih mého dětství. Moc ráda se k ní vracím, protože tak skvělé příběhy s tolika vlnami nostalgie.... Mimoto Boudovy ilustrace jsou prostě skvělé!

maryzka
21.10.2012 3 z 5

Po dlouhé době jsem se vrátila k této knize a již chápu proč je Praha krásná a tajemná.

Bránolog
07.02.2012 5 z 5

U málokteré knihy jsem měl tak příjemné mrazení, kdykoli jsem byl za tmy sám doma. A ty dokonalé Boudovy ilustrace!