Prázdniny v Česku

Prázdniny v Česku https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/479178/bmid_prazdniny-v-cesku-hHw-479178.jpg 4 1065 1065

Výlet za vším, co jste o Česku nevěděli. Vydejte se s Ladislavem Ziburou na dvouměsíční výlet po českých luzích a hájích a připomeňte si, v jak rozmanité a krásné zemi žijeme. Můžete se těšit na vyprávění plné zajímavostí, pozoruhodných příběhů z naší historie a setkání se svéráznými lidmi. Navštívíte všech čtrnáct českých krajů, načerpáte tipy na vlastní výpravy a jako obvykle se také od srdce zasmějete. Tak přisedněte do roztomilého bílého autíčka a nezapomeňte se připoutat! Váš řidič je začátečník. O čem to je? Mladý spisovatel cestuje po Česku na lodi, autem, pěšky a na oslu. Hledá u toho zajímavá místa a lidi. Co se mi na tom může líbit? Dobrodružství, vtip, příběhy neobyčejných lidí a krásné ilustrace. Komu to můžu koupit? Všem příznivcům cestování a milovníkům zajímavostí se smyslem pro humor. Jak to skončí? Autor objede Česko kolem dokola a konstatuje, že je u nás opravdu hezky.... celý text

Amneris
05.08.2022 5 z 5

Tak tato knížka mě velmi bavila. Cestování po Česku mám moc ráda a potěšily mě nové tipy, kam po naší vlasti vyrazit na výlet. Navíc příhody mladého cestovatele byly opravdu vtipné, hlavně ty s autem.
Bylo fajn i informační okénko u každé kapitoly. Rozhodně je to fajn kniha jen tak na odreagování :-)

Acnaj
03.08.2022 5 z 5

Velmi čtivé prázdninové čtení... Minimum nudných popisných pasáží, maximum vtipných popisů zajímavých míst a příhod...

maryska09
27.07.2022 5 z 5

Moc mile napsaná kniha o krásné České republice. Autor vtipnou a svěží formou dokázal popsat skorem celou naši zemi, vystihnout podstatu české povahy a navíc objevit několik neznámých míst i postav (přiznám se, že o slavném českém mořeplavci jsem nikdy neslyšela, díky za rozšíření vědomostí). Velmi doporučuji

Ozzy86
27.07.2022 4 z 5

Ideální letní dovolenková četba. Myslím, že se povedl hlavní záměr autora. A to vzbudit zvědavost a chuť cestovat a poznávat. Někde se zbytečně moc tlačí na pilu s vtipností. Situační humorné situace jsou vtipné v ten daný moment, ale převyprávěné už tolik nevyzní.

sofu
18.07.2022 5 z 5

Zasmála jsem se a i spoustu nových zajímavých informací zjistila. Pár míst, kam bych se chtěla zase podívat. Přesně to, co jsem si přála, aby mi to přineslo:)

Jana512
18.07.2022 5 z 5

K cestování po vlasti nám autor nabízí kromě známých míst také méně známé cíle. A to je obohacující. Vše popisuje s vlastními zážitky a dává nám možnost nahlédnout, co přináší cestování - zážitky při četných setkánich s lidmi, i svízele s porouchaným vozidlem. Kniha tak zábavným způsobem seznamuje s naší zemí a tentokrát můžeme mnohá místa sami navštívit. Prázdniny jsou jen dva měsíce a těžko by se dalo více stihnout, a tak opět děkujeme za další, zábavně napsaný, cestopis.

Marie2004
16.07.2022 5 z 5

Jedním slovem perfektní. Autor má stejný typ humoru jako já a proto mě knížka od začátku až do konce neuvěřitelně bavila. Byla to má první knížka od tohoto autora a už teď se těším na další. Vřele doporučuji.

takana
14.07.2022 5 z 5

Kniha se mi líbila, jako všechny od tohoto autora.

Clea3112
14.07.2022 4 z 5

Knihy Ladislava Zibury vždy hýří vtipem, nadhledem, lehkým sarkasmem a sebeironií, která neurazí, spíše pobaví a ukazuje, že všichni máme svá slabší a silnější místa. I tohole všechno najdeme v jeho poslední knize. Přesto mi knížka - v porovnání s Prázdninami v Evropě - připadá více krkolomná, chybí mi tam obvyklá Ladislavova spontánnost a nenucenost. V knize najdete spoustu zajímavostí i o místech, o kterých jste nikdy neslyšeli, nebo slyšeli, ale v jiném kontextu.Za přečtení určitě stojí, jen po předchozích Ziburových hitovkách byla laťka postavena holt opravdu vysoko a určitému srovnávání (a mírnému zklamání) se tedy možná nevyhnete.

Venda32
11.07.2022 5 z 5

Čekal jsem, že kniha bude prošpikovaná povětšinou známými turistickými českými cíli. Opak je pravdou. Navštívíte místa o kterých jste zřejmě neslyšeli, stejně jako místo o kterých jste zřejmě slyšeli. V takovém případě vás však autor obohatí zajímavostmi, které neznáte.

VendulaB
07.07.2022 5 z 5

Jako všechny předchozí je i tato kniha neuvěřitelně vtipná, příjemná a pozitivní. I když trochu trpí slabší atraktivitou prostředí (v porovnání s předchozími cestopisy), neumím si představit, že bych si přečetla cestopis po Česku d jakéhokoliv jiného autora.

fénix56
05.07.2022 5 z 5

Opět typický Ládík. Tentokrát jezdí po zajímavých místech naší republiky. A nevybírá si jen ty nejznámější destinace, spíš naopak. Není to jen strohý popis památek, staveb či přírody, vždy je to ozvláštněno vtipnými postřehy z jeho osobních zážitků.

zuzmi39
30.06.2022 3 z 5

Z knihy Prázdniny v Česku mám rozporuplné pocity. Po zkušenostech s knihou Prázdniny v Evropě jsem se těšila na další knihu protkanou humornými zážitky, kuriozitami a kulturními zajímavostmi. To vše kniha měla, ale místy se mi zážitky z cestování zdály upozaděny historickými výklady, které ve mně chvílemi vzbuzovaly pocit, že si čtu nějakou učebnici. Věřím tomu, že psát knihu o naší rodné zemi tak, aby každému čtenáři předala něco nového a poučného, je nadmíru těžké, ale přesto, že se těmito historickými i kulturními zajímavostmi snažil autor knihu ozvláštnit, to na mě osobně působilo trochu únavným dojmem. Zkrátka mi přišlo, že cestovatelské zážitky byly edukačními informacemi lehce zastíněny. Přesto mě kniha bavila, obzvláště s nadšením jsem četla pasáže, kde autor mluvil s lidmi, neboť právě z nich často přímo sálalo ono typické češství, které mě osobně velmi baví. Knihu hodnotím rozhodně kladně, člověk s ní pozná velký kus naší země (zejména místa, na která by se sám nejspíš v životě nepodíval), ale je třeba se připravit na značné množství vzdělávacích informací.

cori
29.06.2022 3 z 5

Princ Ládík tentokrát brázdí české a moravské luhy a háje a využívá k tomu různé dopravní prostředky. Seznamuje čtenáře se zajímavými místy a zajímavými lidmi (např. český mořeplavec Richard Konkolski). Nejvíc jsem se asi pobavila při líčení trapasů s čudlíky od WC v regionálních vlacích, kde jsou klozety umístěny uprostřed vagónu a mají pomalé zasouvací dveře. Klidně bych si přečetla i další díl a doufám, že Ládík navštíví i náš okres.

kloin
27.06.2022 4 z 5

Mám moc rád knihy tohoto autora. Určitě kniha nezklame neotřelým pohledem na cesty omezené naší hranicí. Některá místa jsou doplněná o historii, aby byl popis lidí a krajiny ucelený.

work
27.06.2022 2 z 5

Přemýšlel jsem, zda vůbec nějaké hodnocení psát, ale koneckonců od toho ta hodnocení jsou - aby sdělila čtenářský zážitek a sloužila (možná) i jako zpětná vazba autorovi pro další tvorbu.
Od LZ mám načtené všechno a velmi mě to baví. Nejzajímavější je na tom "jinakost" prožitého. Zcestoval jsem sám kus světa a je pravda, že ty nejlepší věci přicházejí s lidmi. Všude potkáte zajímavé figurky, mnohdy kulturně zcela odlišné, které se postarají o překvapení, zprostředkují vhled do své kultury, a někdy vás i postaví do situace, ve kterých byste raději nebyli. Návštěvy památek, muzeí a turistických lokalit jsou v takovém poznávání podružné, to dokáže každý. A právě takové byly předchozí Ládíkovy knížky, a právě takové Prázdniny v Česku nejsou.
Hlavní roli zde hraje historie, památky (někdy neobvyklejší, jindy obvyklé), a věci spíše očekávané, než neočekávané. Autor to sice úplně v závěru knihy sám poctivě přiznává, ale to nestačí. Mám pocit nevytěženého potenciálu - vždyť kde jinde, než právě u nás doma narazíte při každém výletu na zcela svérázné lidi a lidičky, na naprosto nesmyslná opatření různého druhu, na ryze typicky český kolorit? Už jen návštěva pošty je na zážitky bohatá a vydá na samostatný cestopis:). Prázdniny v Česku tak na mě působily unaveně a didakticky, skoro jakoby napsané z povinnosti, chybí mi v nich předchozí energie, a úsměvné trable s Ládíkovým autem to nespraví...

janavom
19.06.2022 5 z 5

Jeho knihy mám ráda, jsou milé a vtipné. A tato o cestování po naší zemi mi líbila velmi. JV

E.lisabeth
17.06.2022 5 z 5

Milé Ládíkovské vyprávění o některých krásách naší země, doplněné o historické zajímavosti či kuriozity, nemluvě o Ládíkovo útrapách s řízením. Potěšilo, účel splnilo:). Samozřejmě mě udivuje, s kým vším se autor zná a má na něj kontakt....ale to tak zkrátka je...líná huba, holé neštěstí a tu Zibura nemá:).

ŽabákDokvákal
13.06.2022 5 z 5

Skvělý humor, spousta zajímavostí a tipů na výlet po naší krásné zemi. Druhá přečtená kniha od Zibury a rozhodně si přečtu i další! Toto mě hodně baví!
Doporučuji jako čtení na dovolenou.

Luciska13
09.06.2022 5 z 5

Další skvělý cestopis Ladislava Zibury. Pro někoho může být cestování po Česku méně zajímavé, ale mně se to moc líbilo. Vtipné pasáže se skvěle doplňují s historickými vsuvkami a člověk si o Česku udělá zase trochu jiný obrázek. Moc jsem si také užívala pasáže z míst, které sama dobře znám, ale kolikrát z úplně jiného úhlu, a dokonce jsem se o nich třeba přiučila něco nového. Po přečtení knížky mám chuť se taky jen toulat po naší zemi a prohlédnout si ji z té méně známé stránky. Rozhodně doporučuju si knížku přečíst.