Prázdniny na planéte Coleida

Prázdniny na planéte Coleida https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113221/prazdniny-na-planete-coleida-113221.jpg 5 269 269

Alenka z planety Země série

Súborné vydanie príbehov Alice Seleznevovej: Dievčatko, ktorému sa nič nestane / Alicino putovanie / Alicine narodeniny. Krásne ilustrovaná sci-fi knižka od známeho predstaviteľa vedecko-fantastickej literatúry. Hlavnou hrdinkou príbehu je Alica, ktorá sa vydáva na svoju dobrodružnú cestu ako 4-ročné dievča. Na konci príbehu sa s ňou rozlúčite ako s 10-ročnou, dobrodružstvami ostrieľanou slečnou. Prostredie a svet, ktoré pred nami autor otvára je skvelo konzistentné a vykreslené.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Pravda

Девочка с Земли: Фантастические повести (Děvočka s Zemli: Fantastastičeskije povesti) , 1971

magdalena0650
22.06.2019 5 z 5

Knížku jsem četla poprvé v osmi letech. Měla jsem příšernou angínu, horečky, mohla jsem jíst jen housky s mlékem, jak mě bolelo v krku. Vesmírné dobrodružství Alenky mně pomohlo přestát chorobu psychicky v pohodě, užívala jsem si jak pestrý a napínavý děj, tak krásné nápady autora (...zvířata...atd.) a samozřejmě ilustrace pana Maláka. Vracela jsem se ke knize pak ještě několikrát a myslím, že ve mně probudila kladný vztah ke sci-fi.

protokol
19.05.2019 odpad!

nic moc

MaxQ
13.05.2019 5 z 5

V dětství mě tato kniha asi minula, ačkoliv si matně pamatuji nějaké pokračování v Ohníčku. Nicméně teď jsem dočetl s dětmi a dcera (8 let) je úplně nadšená. Jdeme shánět další díly.

Pokud chcete dostat své děti ke sci-fi, je tohle ta správná cesta. Příběhům nechybí fantazie, ani humor. Například keříky chodící po raketě a loudící kompot nemají chybu.

gretl74
13.11.2018 5 z 5

Vyhrála jsem ji v orientačním závodu na základní škole. Knížka naprosto úžasná, úplně jiná, než vše ostatní pro děti v 80. letech - sympatická hlavní hrdinka, roztodivné planety, mimozemšťané, zvířátka... Moc se těším, až dcerka trošku poporoste a budeme si číst (i prohlížet nádherné obrázky).

Lessana
24.09.2018 5 z 5

Keby som sa ku knihe dostala ako dieťa, iste by som prepadla sci-fi literatúre a zhltla by som všetko vedecko-fantastické, čo by som našla v knižnici. Meno Kirilla Bulyčova som však spoznala až ako "veľká", a teda až teraz čítam jeho kúzelné, kultivované, nápadité, vtipné a múdre príbehy - dobrodružstvá sympatickej Alice. No to, že ma vedia potešiť, zaujať a nadchnúť, hoci nie som cieľovou skupinou, svedčí o tom, že po nich naozaj, ako sa veľmi milo píše na obálke knihy, "s pôžitkom siahnu aj ostatní mladí ľudia od desiatich do osemdesiatich rokov" :)))).

Aliii
22.02.2018 4 z 5

Mrzí mě, že mě tahle knížka v dětství minula a četla jsem jí až jako dospělá. Zajímalo by mě, jestli by mě neinspirovala k tomu, abych se začala ztrácet v nejnevhodnější okamžik :-)
U autora obdivuji jeho nezměrnou fantazii a vynalézavost a u Alenky zase její dětský a předsudky nezatížený pohled na vše kolem ní.

qydko
17.01.2018 5 z 5

Alenka je super, ať ji čtu v jakémkoliv věku :)

Mates84
30.11.2017 5 z 5

Pamatuji si, kdyz sem na tuhle knizku narazila poprve v knihovne a prinesla si ji domu.Ta se mi tak libila,ze i po 24ti letech si si vybavuji,jak sem z ni byla nadsena.Jak sem ji hltala vecer pod perinou a pres den v pokoji a nechtela jsem si jit ani ven hrat dokud ji nedoctu. A kdyz jsem cekala syna a narazila na ni v antikvariatu ve starem vydani (ty nove ilustrace proste nejsou ono) hned sem ji pro nej koupila.Doufam,ze ho jednou bude bavit tak jako me.

Ventimiglia
09.07.2017 5 z 5

Láska na první přečtení. Báječné, vtipné, chytré, s kouzelnými ilustracemi. A rozradostnilo mě, kolik čtenářů zde vzpomíná na Alenku s podobným sentimentem jako já. :)

Beebee
10.05.2017

Naprosto úžasná knížka, kterou jsem četla před 34 lety, a dodnes si pamatuji ten zážitek. Díky ní mám podobně jako uživatelé přede mnou v komentářích, ráda sci-fi. Je v ní vtip, neotřelé myšlenky, vzala mne za srdce. Jméno autora jsem si vryla do paměti. Nabídnu knihy v češtině od tohoto autora svým dětem - konkrétně mám nyní koupenou Alenku z planety země a uvidíme, jestli se jim zalíbí, jako mně Prázdniny na planéte Coleida před lety...

pami
06.12.2016 5 z 5

Moje nejoblíbenější kniha v dětství. Byla jsem zvědavá, co na ní budou říkat moje děti.
Také se jim velice líbila a mnohokrát se u ní hlasitě smáli. Bohužel jsem jí půjčila a už jí neviděla. Chtěla jsem ji koupit, ale když jsem viděla ty ilustrace u nového vydání, rozmyslela jsem si to. U dalšího vydání se přimlouvám za nádherné ilustrace Jaroslava Maláka.

tsal
02.12.2016 5 z 5

Přečteno v rámci Knižní výzvy 2016, protože v dětství jsem měla ráda spoustu knih, ale jen jedna se mi nesmazatelně zapsala do paměti. Nebo spíš ilustrace pana Maláka? V každém případě šlo o mé první sci-fi a i teď, po všech těch letech, přestože již kniha dávno není určená mé věkové skupině, jsem si čtení užívala stejně jako dřív. Bavilo mě objevovat světy, starat se o prapodivné vesmírné tvory a objasňovat záhadu Tří kapitánů. Je to vtipné, zábavné, plné fantazie a neumím si představit dítě, kterému by se taková kniha nelíbila. Hrát si na indiány je nuda, pojďme si hrát na vesmírnou loď!

xxxZlatonka
20.11.2016 5 z 5

Stejně jako moje mamka, i já jsem si tuto knihu velmi oblíbila. Autorův styl psaní mi úplně vyhovuje, když se člověk pořádně začte, připadá si, jako by prožíval všechna dobrodružství na vlastní kůži, létá vesmírem a nakupuje na tržišti s Alenkou :) vždy jsem si přála vlastnit indikátora! Stále doufám, že se mi tento sen jednou splní :D

Magrata15
04.07.2016 5 z 5

Myslela jsem si, že kouzlo této knihy uplynulými lety vyprchá a že už se mi teď, v dospělosti, nebude líbit tak, jako když jsem jí četla v dětství.
Ne! Se zatajeným dechem jsem jí opět hltala, jako kdysi a znovu jsem žasla nad neuvěřitelnou fantazií spisovatele.
A zároven jsem si uvědomila, co bylo spouštěčem mé obliby k literatuře sci-fi a fantasy.

witko
07.02.2016 5 z 5

Díky čtenářské výzvě pěkné zavzpomínaní na dětství. Tyto příběhy jsem četl několikrát.

Makaja
18.11.2015 5 z 5

Alenku miluju, tento díl mi přijde nejlepší. V novém vydání zklamaly ilustrace, vlastním i původní vydání z roku 1985, teď jsem zakoupila neteři a není to ono, ty původní Malákovy ilustrace byly doplňkem příběhu, zde jsou to prostě jen barevné obrázky. Škoda...

Bilky
18.10.2015 5 z 5

Kniha môjho detstva, kvôli ktorej som si navždy obľúbil SCI-FI.
I keď je to detsky naivné a rozprávkovo poňaté, má to ten zvláštny ruský poetický šarm. Okrem neho veľmi pôsobivý akčný štýl s humorom a nadhľadom. Krátko a jednoducho: Vedecko-technická rozprávka pre staršie deti pred pubertou ;)

ODPORÚČANIE: všetkým, ktorí boli deťmi alebo nimi ešte chcú byť ;)
a samozrejme všetkým deťúrencom, ktoré majú fantáziu a radi biológiu. 90%

Aknel26
12.10.2015 5 z 5

Ač nejsem čtenářka sci-fi, Alenku úplně zbožňuju. Nápaditá dobrodružství, propracovaný vesmírný systém, originální názvy všech zvířat a planet (klobouk dolů před autorem i překladatelem) a fantastické obrázky Jaroslava Maláka. Líbí se mi i nápad s „kontrolními“ otázkami na každé stránce. Nejradši mám asi třetí díl Milion Alenčiných dobrodružství, ale všechny jsou super :-)

saez
15.05.2015

Milovaná knížka s nádhernými ilustracemi, ke které jsem se ráda vracela. Kdo by nechtěl mít doma Šušu? :-)

Jitkajitka
29.10.2014 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších knížek v dětství, jestli ne přímo ta nejoblíbenější. Jenom je velká škoda, že nové vydání už není s ilustracemi pana Maláka. Nedávno jsem ji četla dětem a byly nadšené. Super je i druhý a třetí díl.