Prázdniny na planéte Coleida

Prázdniny na planéte Coleida https://www.databazeknih.cz/img/books/11_/113221/prazdniny-na-planete-coleida-113221.jpg 5 269 269

Alenka z planety Země série

Súborné vydanie príbehov Alice Seleznevovej: Dievčatko, ktorému sa nič nestane / Alicino putovanie / Alicine narodeniny. Krásne ilustrovaná sci-fi knižka od známeho predstaviteľa vedecko-fantastickej literatúry. Hlavnou hrdinkou príbehu je Alica, ktorá sa vydáva na svoju dobrodružnú cestu ako 4-ročné dievča. Na konci príbehu sa s ňou rozlúčite ako s 10-ročnou, dobrodružstvami ostrieľanou slečnou. Prostredie a svet, ktoré pred nami autor otvára je skvelo konzistentné a vykreslené.... celý text

Literatura světová Sci-fi Pro děti a mládež
Vydáno: , Pravda

Девочка с Земли: Фантастические повести (Děvočka s Zemli: Fantastastičeskije povesti) , 1971

darion
19.05.2014 5 z 5

Přidávám pozitivní hodnocení knížky. Dostala jsem jako dárek pod stromeček a knížka se stala miláčkem mojí dětské knihovničky. Četla jsem snad stokrát, postupně i na přeskáčku - a rozplývala se i nad fantastickými ilustracemi. Jak se syn naučil číst, hned jsem mu ji podstrčila a potěšilo, že měla téměř stejný úspěch. A teprve díky společné vášni jsem už v dospělosti dočetla také pokračování Alenčiných dobrodružství v dalších knihách.
Doplněno později: Přečetli jsme po pár letech i s dcerou - a znovu s velkým úspěchem. Za nás tři tedy plný počet hvězdiček :-)
Doporučení: Číst jedině první vydání s ilustracemi J. Maláka!!!

Tanaka T.
11.04.2014 4 z 5

Četla jsem poprvé v první třídě kamarádce přes rameno. S většími či menšími přestávkami čítávám Alenku prakticky dodnes.

rusalka1
24.01.2014 5 z 5

Jedna z kníh, vďaka ktorým som sa dostala ku sci-fi už ako dieťa. Krásny príbeh.. zaujímavý, napínavý aj vtipný , obsahuje veľa zaujímavých postáv a mimozemských druhov, vďaka ktorým vám naplno naštartuje predstavivosť. :)

Ivan F
08.09.2013 5 z 5

Najlepšie sci-fi pre všetky deti, lepšie sa len tak ľahko nenájde. Neskutočná paráda, ktorá sa aj dnes číta na jeden dúšok. Úplne dobre si pamätám, ako som s Alicou prežíval všetky jej úžasné dobrodružstvá a čestne a bez mučenia sa priznávam, ako veľmi som jej závidel všetko čo zažila. Ach, tie časy detstva, ktoré sa už nikdy nevrátia. Ale Alicin príbeh je tu stále a aj po rokoch rokúcich mi má stále čo ponúknuť. Ponúka mi číre a ničím neskalené vesmírne dobrodružstvo a to bez sprznenia akýmkoľvek fantasy nezmyslom.

Neby
24.07.2013 5 z 5

Kniha, která se čte pořád dokola a pokaždé rozvine pocity již kdysi prožite z četby. Nadhera I pokračování. Já ji měl radši než Neznalka :)

kneznaliba
30.12.2012 5 z 5

Kniha mého dětství. Knihy o Alence jsem hodně milovala. Četla jsem po letech a stále jsem v nich cítila to kouzlo, které mě jako malou u těchto knih drželo. Nemůžu než dát plný počet *.

petruska.z
02.11.2012 5 z 5

Moje první setkání se sci-fi, které ovlivnilo můj vztah k tomuto druhu literatury. Nádherné ilustrace, které tolik napomohly mé fantazii představit si některé pro mě to té doby neslýchané věci. Celou trilogii jsem přečetla jedním dechem, dokonce si vzpomínám i na to, že jsem z ní měla referát ve škole :). Patří do mých milovaných knih. Jsem moc ráda, že jsem tu původní trilogii nakonec sehnala i po antikvariátech, protože ilustrace v novém vydání se mi už tolik nelíbí.

Psax
31.08.2012 5 z 5

Jednoduše geniální, fantasie mi v dětství při četbě pracovala na plné obrátky.
A stejně jak zde píše Perfectday, poprvé jsem se setkal se slovem indikátor a hned jsem si ho oblíbil. :)

denuska
23.07.2012 5 z 5

Jedna z prvních knih, které jsem jako dítě přečetla a zůstala pro mě nezapomenutelným zážitkem. Knihu mám doma a
určitě ji doporučím k přečtení mé dceři a budu zvědavá na její reakci. Pamatuji si, že jsem tehdy letěla do knihovny
pro "Alenčiny narozeniny".

perfect day
01.01.2012 5 z 5

knížka mého dětství, baví mě dodnes, již v 8 letech jsem věděla, co je indikátor - mimochodem Indikátor je má nejoblíbenější postava. Hravé, napínavé, dokonale rozvíjející fantazii!!

ichinose
26.01.2011 4 z 5

Jedno z mých prvních setkání s literaturou science fiction. A můžu říct, že velice povedené. Vlastním původní vydání a kdykoli sáhnu po této knize, vybaví se mi vůně dětství. :)

messi@h
30.11.-0001 5 z 5

Kouzelná knížka, která mě jako malého přivedla ke čtení SF. Původní vydání bylo opravdu vypiplané, plné krásných ilustrací.