Prázdné ruce

Prázdné ruce https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/170266/prazdne-ruce-170266.jpg 5 23 6

Kniha je slavný román o životě opata Berna z Reichenau (1008–1048). Lotriňan Berno, vzdělaný mnich z říšského opatství na Prümu v Eifelu, je jmenován opatem polorozpadlého kláštera na ostrově Reichenau na Bodamském jezeře. Nezdá se, že by měl pro těžký úřad valné předpoklady, ale skrze mnohé zkoušky dozrává v dobrotivého a moudrého otce svých mnichů i prostých lidí na ostrově. V roli opata se setkává s mocnými tehdejší doby, jeho cesty ho zavedou do mnohých evropských měst, vždy se ale rád vrací na svou milovanou Augii.//Ostrov Reichenau dodnes uchovává význačnou památku na opata Berna – západní část chrámu na Mittelzellu, kterou kdysi vystavěl a kde je též pochován. Maria Calasanz Ziescheová (1923–2001), řeholnice mariánské kongregace Schwestern Unserer Lieben Frau, působila jako vedoucí řádového internátu sv. Josefa v Rheinbachu u Bonnu. V roce 1965 poznala okolí Bodamského jezera a seznámila se s velkými historickými postavami této krajiny. Reichenau se jí pak stalo druhým domovem. Napsala velmi úspěšný román o Heřmanovi z Altshausenu Dokonalá svoboda (Portál 1991, KNA 2011) a román Poutník (Portál 1995) o putujícím biskupovi Pirminovi, který Reichenau založil.... celý text

Chesterton
08.02.2018 5 z 5

Laskavé povzbuzení a odhodlanost dob dávno minulých, které dle mne stále mají co říct a jak inspirovat pro dobrý životní příběh a srovnání životních hodnot:))

Betyna79
26.09.2017 5 z 5

Všechny knihy této spisovatelky jsou pohlazením po duši. Vyzdvihují morální hodnoty, dokonale popisují vnitřní život postav. Doporučuji další tituly: Poutník a Dokonalá svoboda. Všechny jsem přečetla jedním dechem. Přinášejí útěchu a povzbuzení.

veneta
11.02.2016 5 z 5

Pro věřící notné pohlazení, pro nevěřící možná trochu naivně zpracované životní osudy neobyčejného člověka. Nerada bych, aby kvůli stručnosti vyznělo, že věřící jsou naivní snílci. To ne, jen asi lépe rozumí síle shůry, která zároveň text více ozřejmuje.

Shardlake
31.12.2014 5 z 5

Kniha popisuje životní cesty mnicha, pozdějšího opata Berna z Reichenau (1008-1048) od chvíle, kdy působil jako mnich v opatství v Prümu v Eifelu do jeho působení jako opata na polorozpadlém ostrově Reichenau na Bodamském jezeře. Po přestání různých zkoušek od mnichů z komunity i lidí z okolí je nakonec přijat v Augii jako opat, který se zasloužil o výstavbu západní části chrámu, která byla v minulosti zničena požárem a na kterého s láskou po jeho smrti vzpomínají.

petricka2
17.09.2013 5 z 5

Moc pěkné. Více lidí jako byl otec Berno a na zemi je ráj :)

divik
03.08.2012

Prázdné ruce spisovatelky Ziescheové a i její další tituly jsou pěkné příběhy a styl psaní suprovej aspon pro me ráda bych tuto knihu sehnala dejte vědět zda by se dala někde sehnat.