Pravidla moštárny

Pravidla moštárny https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78461/bmid_pravidla-mostarny-JnP-78461.jpg 5 2756 368

Uprostřed jabloňových sadů v úrodné krajině státu Maine leží podivný svět, v němž začíná odysea Homera Wellse. Po několika traumatizujících zkušenostech u adoptivních rodičů se stane natrvalo součástí sirotčince v St. Clouds a jako nejstarší chovanec se učí mladým i starším ženám pomáhat od jejich starostí. Jeho učitelem je zakladatel sirotčince Wilbur Larch, lékař, který vede své soukromé křížové tažení proti zlu, často v rozporu se zákonem. Sledujeme Homerův příběh, jeho snahu stát se užitečným, učednické období v sirotčinci, dospělá léta v moštárně, prazvláštní vztah k manželce jeho nejlepšího přítele, neustálé odchody i návraty…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

The Cider House Rules , 1985

popsie
21.02.2012 5 z 5

Právě jsem ji přečetla..a krásná! Typický Irving :) Hned se Pravidla moštárny zařadily mezi mé oblíbené knížky.

Vernika
20.01.2012 3 z 5

Po hodnocení mého okolí jsem čekala supr knížku, zvláště poté, co jsem přečetla Svět podle Garpa. Bohužel mě ale tolik neuchvátila. Svět podle Garpa je pro mě lepší.

Eneo
02.01.2012 5 z 5

Můj první Irving. Dokonalost sama.

marvitekar
01.11.2011 5 z 5

Asi před hodinou jsem ten úžasný Homerův příběh dočetla. Jak skvostné dílo, jak vše Irving dokáže pospojovat s takovou lehkostí, vše do sebe zapadá, není tam hluché místo, prostě nádherné čtení.

Film jsem neviděla, nemohu porovnávat, ale v posledním komentáři ke knize bylo uvedeno, že je film zpracován bez postavy Melony a Angela scenaristé nenechali ani vyrůst ani vzniknout. Pro Boha proč vyškrtli tak důležité osoby?!

Barbanka
23.10.2011 5 z 5

Nádherná kniha-jedna z mých nejoblíbenějších.Film mě ale dost zklamal. Není v něm ani polovina co v knize. Rozhodně doporučuji přečíst!

Elisa.Day
22.10.2011 5 z 5

Prvních 150 stránek jsem myslela, že se u toho pozvracím, popis potratů fakt nemusím. Už jsem si myslela, že to snad ani nedočtu... Ale zatla jsem zuby a jsem za to moc ráda, protože nakonec se z toho vyklubala jedna z nejkrásnějších knížek, co jsem kdy četla a mám takový pocit, že se k ní ještě vrátím. A to i přes její rozsah.

Chogori
13.09.2011 5 z 5

Výborný roman, který umí vzbudit emoce a zároveň umí být i vtipný. Skvělý příběh s trošku pomalejším rozjezdem (který mě ale vůbec nevadil) s perfektně prokreslenými postavami (moji největší oblíbenci jsou princové Mainu a králové Nové Anglie, hodně zajímavá je i Melony) a podle mého názoru příliš rychlým závěrem (to je snad jediné, co bych vytkla). Ráda si v budoucnu přečtu nějakou další Irwingovu knížku - pokud bude z poloviny tak dobrá jako Pravidla Moštárny, bude to moc fajn čtení.

Tripedalia
30.08.2011 5 z 5

DR. Larch a Dr. Stone - jediní princové Mainu a králové Nové Anglie!!

Livien
25.08.2011 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Myslím, že jsem našla dalšího autora, kterým stojí za to obohatit knihovničku.

Hellou
29.06.2011 5 z 5

Prvně jsem viděla film, ale když jsem se začetla do knížky ... :) Jedna z mých nejoblíbenějších vůbec :)

beruslava
27.06.2011 5 z 5

Dle mého názoru nejlepší kniha od Irvinga, co jsem četla. Krásně vykreslený příběh. Rozhodně doporučuji!!

tessy999
07.06.2011 5 z 5

Skvěle napsaná knížka. Přečetla jsem ji asi za tři dny.

Balrog
21.05.2011 3 z 5

Ze začátku se výborně čte, moc se mi líbilo, jak byly postavy představeny a uvedeny do děje. Ale od doby, kdy se děj začal odehrávat v moštárně mi připadalo, jako by autor ztratil cit pro realitu. Obvykle mám totiž problém uvěřit tomu, že bylo všechno ideální a dokonalé, všichni lidé se mezi sebou snesou a všechno je ťip ťop. Kdyby kniha končila stejně, jako končil film, byla by dokonalá.

japp
01.05.2011 5 z 5

"Dobrou noc princové z Maine, králové Nové Anglie."

Ronie Gray
08.04.2011 5 z 5

Miluju slovo "jasně" :)

Clash
22.03.2011 5 z 5

Krása, dokonalost, smutek a jedna z nejlepších knih, které kdy byly sepsány.

Lidka
15.02.2011 5 z 5

Kniha versus film. Kniha film převyšuje mnohonásobně i když i film je hezký, tak knížka je kouzelná.

MartyMcFly
31.01.2011 5 z 5

Není pravda, že vše co napíše Irving, je 1)pro dívky 2)dobré. 1)líbí se mi to 2)četl jsem třetí knihu (první Garp, druhá tato a třetí Pokus, který jsem však nedočetl).

Pravidla jsou zvláštní. Odehrávají se v divné době, kdy je skoro vše temné a kruté. Nebo to tak autor chtěl ? Jeho styl se tím vskutku vyznačuje, kontrast mezi požitkem a smutkem ve zvláštní formě minimalismu. Žádný New York, Žádné LA, ale totální, nej-venkovštější venkov je to, co dostaneme. A ono to funguje, příběhu to dokonce pomáhá, což je zvláštní, ale tak asi je to takhle dobře.

mySaints
30.11.-0001 4 z 5

Po přečtení knihy jsem se asi po půl roce rozhodla podívat se na film.Ovšem asi po čtvrt hodině jsem ho musela vypnout, protože začal narušovat můj fantastický svět, ve kterém sem se nacházela při čtení knížky. Doteď si pamatuju tu atmosféru, pokaždé když si na knihu vzpomenu, cítím vůni sadu a moštu, chlad při nočních posezeních na střeše... Krásná kniha, ovšem možná až moc dlouhá. Proto ty 4 hvězdičky .

I.Zi...
30.11.-0001 5 z 5

Ze sedmi knih, které jsem dosud od Irvinga četla, je tato jednoznačně moje nejoblíbenější.