Pravidla moštárny

Pravidla moštárny https://www.databazeknih.cz/img/books/78_/78461/bmid_pravidla-mostarny-JnP-78461.jpg 5 2761 2761

Uprostřed jabloňových sadů v úrodné krajině státu Maine leží podivný svět, v němž začíná odysea Homera Wellse. Po několika traumatizujících zkušenostech u adoptivních rodičů se stane natrvalo součástí sirotčince v St. Clouds a jako nejstarší chovanec se učí mladým i starším ženám pomáhat od jejich starostí. Jeho učitelem je zakladatel sirotčince Wilbur Larch, lékař, který vede své soukromé křížové tažení proti zlu, často v rozporu se zákonem. Sledujeme Homerův příběh, jeho snahu stát se užitečným, učednické období v sirotčinci, dospělá léta v moštárně, prazvláštní vztah k manželce jeho nejlepšího přítele, neustálé odchody i návraty…... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Odeon

The Cider House Rules , 1985

zuzulique
22.02.2012 5 z 5

Podarila sa aj filmová verzia tejto knihy, ale čo si budeme hovoriť, predsa len v nej niečo chýbalo :-)

houston
22.02.2012 5 z 5

Americká literární klasika.

popsie
21.02.2012 5 z 5

Právě jsem ji přečetla..a krásná! Typický Irving :) Hned se Pravidla moštárny zařadily mezi mé oblíbené knížky.

Vernika
20.01.2012 3 z 5

Po hodnocení mého okolí jsem čekala supr knížku, zvláště poté, co jsem přečetla Svět podle Garpa. Bohužel mě ale tolik neuchvátila. Svět podle Garpa je pro mě lepší.

Eneo
02.01.2012 5 z 5

Můj první Irving. Dokonalost sama.

marvitekar
01.11.2011 5 z 5

Asi před hodinou jsem ten úžasný Homerův příběh dočetla. Jak skvostné dílo, jak vše Irving dokáže pospojovat s takovou lehkostí, vše do sebe zapadá, není tam hluché místo, prostě nádherné čtení.

Film jsem neviděla, nemohu porovnávat, ale v posledním komentáři ke knize bylo uvedeno, že je film zpracován bez postavy Melony a Angela scenaristé nenechali ani vyrůst ani vzniknout. Pro Boha proč vyškrtli tak důležité osoby?!

Barbanka
23.10.2011 5 z 5

Nádherná kniha-jedna z mých nejoblíbenějších.Film mě ale dost zklamal. Není v něm ani polovina co v knize. Rozhodně doporučuji přečíst!

Elisa.Day
22.10.2011 5 z 5

Prvních 150 stránek jsem myslela, že se u toho pozvracím, popis potratů fakt nemusím. Už jsem si myslela, že to snad ani nedočtu... Ale zatla jsem zuby a jsem za to moc ráda, protože nakonec se z toho vyklubala jedna z nejkrásnějších knížek, co jsem kdy četla a mám takový pocit, že se k ní ještě vrátím. A to i přes její rozsah.

Chogori
13.09.2011 5 z 5

Výborný roman, který umí vzbudit emoce a zároveň umí být i vtipný. Skvělý příběh s trošku pomalejším rozjezdem (který mě ale vůbec nevadil) s perfektně prokreslenými postavami (moji největší oblíbenci jsou princové Mainu a králové Nové Anglie, hodně zajímavá je i Melony) a podle mého názoru příliš rychlým závěrem (to je snad jediné, co bych vytkla). Ráda si v budoucnu přečtu nějakou další Irwingovu knížku - pokud bude z poloviny tak dobrá jako Pravidla Moštárny, bude to moc fajn čtení.

Tripedalia
30.08.2011 5 z 5

DR. Larch a Dr. Stone - jediní princové Mainu a králové Nové Anglie!!

Livien
25.08.2011 5 z 5

Naprosto úžasná kniha. Myslím, že jsem našla dalšího autora, kterým stojí za to obohatit knihovničku.

Hellou
29.06.2011 5 z 5

Prvně jsem viděla film, ale když jsem se začetla do knížky ... :) Jedna z mých nejoblíbenějších vůbec :)

beruslava
27.06.2011 5 z 5

Dle mého názoru nejlepší kniha od Irvinga, co jsem četla. Krásně vykreslený příběh. Rozhodně doporučuji!!

tessy999
07.06.2011 5 z 5

Skvěle napsaná knížka. Přečetla jsem ji asi za tři dny.

Balrog
21.05.2011 3 z 5

Ze začátku se výborně čte, moc se mi líbilo, jak byly postavy představeny a uvedeny do děje. Ale od doby, kdy se děj začal odehrávat v moštárně mi připadalo, jako by autor ztratil cit pro realitu. Obvykle mám totiž problém uvěřit tomu, že bylo všechno ideální a dokonalé, všichni lidé se mezi sebou snesou a všechno je ťip ťop. Kdyby kniha končila stejně, jako končil film, byla by dokonalá.

japp
01.05.2011 5 z 5

"Dobrou noc princové z Maine, králové Nové Anglie."

Ronie Gray
08.04.2011 5 z 5

Miluju slovo "jasně" :)

Clash
22.03.2011 5 z 5

Krása, dokonalost, smutek a jedna z nejlepších knih, které kdy byly sepsány.

Lidka
15.02.2011 5 z 5

Kniha versus film. Kniha film převyšuje mnohonásobně i když i film je hezký, tak knížka je kouzelná.

MartyMcFly
31.01.2011 5 z 5

Není pravda, že vše co napíše Irving, je 1)pro dívky 2)dobré. 1)líbí se mi to 2)četl jsem třetí knihu (první Garp, druhá tato a třetí Pokus, který jsem však nedočetl).

Pravidla jsou zvláštní. Odehrávají se v divné době, kdy je skoro vše temné a kruté. Nebo to tak autor chtěl ? Jeho styl se tím vskutku vyznačuje, kontrast mezi požitkem a smutkem ve zvláštní formě minimalismu. Žádný New York, Žádné LA, ale totální, nej-venkovštější venkov je to, co dostaneme. A ono to funguje, příběhu to dokonce pomáhá, což je zvláštní, ale tak asi je to takhle dobře.