Panství Edenbrooke

Panství Edenbrooke https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288382/bmid_panstvi-edenbrooke-1GF-288382.jpg 4 320 98

Pravá romance série

Výjimečný historický román jako stvořený pro nevyléčitelné romantiky. Marianne Daventryová odjíždí na venkov za sestrou Cecily, aby unikla nudné sezóně v Bathu a nadbíhání ctitele, který se jí hnusí. Zatímco Marianne touží po klidu a krásné přírodě, Cecily má v plánu okouzlit pohledného dědice panství Edenbrooke. Jenže když je při příjezdu její kočár nečekaně přepaden neznámým mužem, Marianne zjišťuje, že namísto rozjímání ji čeká tajemství k rozlousknutí. Kdo byl ten podivně přitažlivý cizinec? A dokáže udržet své srdce na uzdě, když se jí sestřin vytoužený muž zalíbí víc, než je vhodné?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Edenbrooke , 2012

milena8281
05.08.2018 4 z 5

Velmi milý romantický příběh, který pohladil moji duši. Opravdový odpočinek. Děj možná předvídatelný a nenáročný, ale přesně to pravé na horké letní odpoledne. Mně se to moc líbilo a užila jsem si každou stránku.

pip11
03.08.2018 5 z 5

Krásný příběh. Hlavní hrdinka se mi od začátku moc líbila, její ,,potrhlost” je zábavná :D Dialogy mezi Marianne a okouzlujícím Philipem jsou skvělé- je na tom založena celá kniha. Zábavné, napinávé a romantické. Rozhodně řadím tuto knihu mezi mé nejoblíbenější :)

blazkoma
19.07.2018 4 z 5

Je to takový ten typ knihy, který po první kapitole jen těžko dáváte z ruky, dokud se nedostanete na její i když trochu předvídatelný konec. Příjemná jednohubka na letní odpoledne.

sabca
17.06.2018 5 z 5

Kdo má rád romantické zamilované příběhy tomu knihu doporučuji. Čte se hezky od samého začátku a když děj je předvídatelný tak byl pěkný. Sympatická hlavní hrdinka Marianne a její sestra - dvojče Cecily jsou velmi rozdílné.

heliiinka
21.05.2018 5 z 5

Úžasné. Miluju toto období elegance, plesů a malicherných starostí. Kniha byla trošku předvídatelná, ale přesto mě strhla svým dějem. Výborná oddechovka, u které můžete vypnout a zároveň se zasmějete u milé romance.

tereza1198
15.04.2018 3 z 5

Takový starší typ romance. Žádné vášnivé trhání živůtků v zahradách. Jinak hezky a čtivě napsané klišé na klišé. Postupné sbližování dvou hrdinů, psychicky zraněná a sympatická hrdinka, muž gentleman (krásný, bohatý, jezdec, šermíř, pisatel dopisů, tanečník a frajer) několik nedorozumění, zlovolný padouch, tajně vyslechnutý hovor, frivolní sestra, přísná leč spravedlivá babička a pohádková rodinka anglických aristokratů. Někdy jsem se tomu musela až smát a to pro mě knihu strhlo do průměru.

EvkaB7
08.01.2018 5 z 5

Krásná romantická knížka s nádhernou obálkou. Moc se mně příběh líbil a jednou se ráda k němu vrátím.

sebemi
03.01.2018 5 z 5

Krásná kniha zvenku i zevnitř. Byla jsem čtením nadšená, popisy Edenbrooku jsem úplně viděla a chtěla jsem se zatočit s hl. hrdinkou :) no a sir Philip, nedostává se mi slov, jedině snad neodolatelný, vtipný a hlavně gentleman ;)

Knihu zařazuji vedle Pýchy a předsudku ke svému každoročnímu čtení, až tak jsem nadšená!

Knižní střípky
29.12.2017 5 z 5

Málokdy sáhnu po knize, o které všichni říkají, že je romantická a když už, tak to musí být nějaká historická romanťárna. Ale jsem toho názoru, že i holky, co čtou seveřeny, Cartery apod. jako já, si občas zaslouží poctivou a nefalšovanou romantiku. A Panství Edenbrooke je ta správná volba. To bylo moc fajn počtení. Hned mě navnadilo a musela jsem si pustit Pýchu a předsudek a hned po ní Rozum a cit. Toto se mnou provedla tato jediná kniha. Na jeden víkend jsem se stala poctivou romantickou holkou :-)

cérka
25.12.2017 5 z 5

Kouzelná, pohádková, sladká a tak romantická knížka... Ideální vánoční čtení. Prostě edice Pravá romance

Len2očka
10.12.2017 1 z 5

Zaujala mě obálka knihy,ale tím moje naděje na příjemné čtení skončila.Děj knihy o ničem,mlácení prázdné slámy,odkládám.

LucyDvorska
02.12.2017 5 z 5

Neskutečné, nádherné, úžasné. Krásný milostný příběh. Knihu musím mít ve své knihovničce určitě, ráda ji bud číst pořád dokola, asi jako "Pýchu a Předsudek," kterou čtu ráda a hodně. Román podle mého gusta, skvěle napsané, co víc dodat?

JessieEx
01.11.2017 5 z 5

Úžasná knížka pro všechny milovnice Jane Austen. Je to romanťárna každým coulem a čte se jedním dechem...snad ještě líp než knížky Jane Austen. Štvalo mě leda tak to, že někdy byla hlavní hrdinka tak trochu hloupá, a pak najednou zase velmi inteligentní a vtipná. Humor tuto knížku stoprocentně vylepšil a já jen lituji, že už jsem román přečetla a zatím od této autorky nic dalšího na obzoru...

Šánka
10.10.2017 4 z 5

Pohádkově sladký, něžně romantický a velmi odpočinkový je tento příběh.
Občas se u něj i zasmějete, zasníte, dvojice je příjemně vyvedená, a jak vše dopadne je jasné od začátku, ale to je dobře, ne?
Jen jedno doporučení bych měla.....naprosto nevhodné čtení pro neromantičky !!!

rosalindaaa
18.09.2017 5 z 5

Příjemná oddechovka

JanaPET
14.08.2017 5 z 5

Když chci komentovat tu knihu, tak mi stačí pouze tři slova - Pravá Laskavá Romantika :-)

Adelin239
11.08.2017 5 z 5

Naprostá nádhera! Kniha byla podle mého gusta, takže jsem se pochopitelně od ní nemohla odtrhnout.
Marianne mi byla hned od začátku sympatická, hlavně její povaha. Moc se mi líbilo, že v některých situacích řekla svůj názor a byla upřímná, v jiných naopak ostýchavá. Zároveň mi jí bylo však líto. Musela prožívat jak smrt své maminky, tak odchod tatínka, k čemu se však stavila hrdě čelem. Samozřejmě nemůžeme zapomenout na mužského hlavního hrdinu Phillipa, ten byl v každém ohledu báječný a neodolatelný. Jak jinak :D
Co můžu říct s naprostou jistotou je, že se k této knize určitě vrátím. Rozhodně doporučuji přečíst, nebudete litovat!

Ttammarra
11.07.2017 5 z 5

Krásná romantická knížka. Lehké čtení. Velmi dobře a rychle se čte.

Paja1709
24.06.2017 5 z 5

Kniha se mi libila.Takova oddechovka.Nenarocna a pritom se cetla jednim dechem.

LibraryGirl
12.06.2017 5 z 5

Je to nádherný a něžný příběh, který mě pohladil na duši. Marianne a Philipa si jednoduše zamilujete. Doporučuji a hned se přimlouvám za vydání dalších knih od této autorky.