Panství Edenbrooke

Panství Edenbrooke https://www.databazeknih.cz/img/books/28_/288382/bmid_panstvi-edenbrooke-1GF-288382.jpg 4 320 98

Pravá romance série

Výjimečný historický román jako stvořený pro nevyléčitelné romantiky. Marianne Daventryová odjíždí na venkov za sestrou Cecily, aby unikla nudné sezóně v Bathu a nadbíhání ctitele, který se jí hnusí. Zatímco Marianne touží po klidu a krásné přírodě, Cecily má v plánu okouzlit pohledného dědice panství Edenbrooke. Jenže když je při příjezdu její kočár nečekaně přepaden neznámým mužem, Marianne zjišťuje, že namísto rozjímání ji čeká tajemství k rozlousknutí. Kdo byl ten podivně přitažlivý cizinec? A dokáže udržet své srdce na uzdě, když se jí sestřin vytoužený muž zalíbí víc, než je vhodné?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Edenbrooke , 2012

kanitsuj
31.08.2016 4 z 5

Knížka je příjemným čtením pro všechny, kteří mají rádi romantické příběhy z období regentství. Čtenáři musejí zamhouřit oko nad některými nepřesnostmi, které se rozcházejí s parametry doby, o které se vypráví, stejně jako nad překladem, který vychází ze současné mluvy a s některými výrazy si vůbec neláme hlavu. Některé "náhody" byly možná příliš velké náhody a občas shody různých okolností působily velmi účelově:-) Nejde o žádný literární klenot, ale za přečtení jistě stojí a knížka se mi rozhodně lépe četla než např. román Mariana, který se odehrával na rozhraní dneška a minulosti a kde hlavní hrdinka nepochopitelně "cestovala" časem.

katy87
24.08.2016 3 z 5

Myslím, že vysoké hodnocení u této knihy není úplně adekvátní (knihu jsem si koupila na jeho základě..), o žádný literární skvost se nejedná. Nicméně četba je to příjemná, nenáročná. Prakticky tam chybí nějaká sofistikovaná zápletka a je to celé romantická slaďárna, ale kniha se ani netváří, že by slíbila něco jiného. Jako oddychové čtení je to dobré, víc bych za tím nehledala.

Odehnalka
17.08.2016 4 z 5

Kniha se mi líbila. Jasně, autorka se dle mého moc nedržela reality, u mnoha věcí jsem si říkala, že tehdy by to nešlo, ale co už. Hezky se to četlo, člověk se u toho i zasmál.
Na knihu jsem narazila tak, že jedno knihkupectví ji přirovnávalo k Pýše a předsudku. To bylo trochu špatné přirovnání, ale třeba se tak k Jane Austenové dostanou noví čtenáři.

mac.martina
02.08.2016 5 z 5

Knížka se mi moc líbila. Hned jsem se do ní začetla a byla o opravdu samá romatnika :-)

Bylo zvláštní číst knížku, kterou vlastně vypráví hlavní hrdinka a jsou to její postřehy a myšlenky.

Takhle napsanou knížku jsem četla poprvé a moc se mi líbila a zamilovala jsem si hlavní hrdinku Marianne a pak s ní i soucítila když na panství přijela její sestra Cecily... Ale láska nakonec zvítězila a co vypadalo jako zlé dvojče se ukázalo jako milující sestra, když zjistila jaké chová Marianne city :-)

anelaz
29.07.2016 3 z 5

Po této knížce jsem sáhla tak na zkoušku, ale hned jsem se začetla, pouze mi trochu vadilo, že už na začátku se dalo předvídat, jak to asi skončí....ale u tohoto žánru se asi nečekají moc složité zápletky :-)

bookcase
21.07.2016 5 z 5

I když je autorka Američanka, podařilo se jí vystihnout atmosféru anglického venkova georgiánské Anglie. Moc se mi to líbilo.

willovw
15.07.2016 5 z 5

Boziii, nemam slov, nadherny pribeh :) :)

machrus
13.07.2016 4 z 5

Přesně jak už tady někdo zmiňoval,Jane Austen to nebyla, ale rozhodně nějaká podobnost tam byla. Řekla bych, že to byl příběh z její knihy Emma o Jane Fairfexové.Řekla bych, že to nebyl ale styl Jane Austenové, ale byl to víc styl Georgette Heyer.Kniha byla rozhodně čtivá a na dovolenou pěkné čtení.

Ewinky
12.07.2016 4 z 5

S Jane Austen to sice nic společného nemělo, ale i tak jsem si početla a dobře se bavila. Prostě taková romance, jaké můžu.

Luciska13
03.07.2016 5 z 5

Kniha mě nepopsatelně ohromila a překvapila. Nemám slov. Strašně dlouho jsem nečetla knížku, do které bych se začetla a nemohla přestat, jako se mi to stalo u Panství Edenbrooke. Čas jako by plynul úplně mimo mne a já jsem prožívala akorát pocity s hlavní hrdinkou. Jane Austenové se ale jen tak někdo nevyrovná, a proto mně ocenění její "nástupkyně" přijde trochu smělé, každopádně je to skvělé autorčino uvedení do světa knihy.

helenkan
30.06.2016 5 z 5

Moc hezká knížka. Přelousknuto za den. Jen mi tam trochu chyběl pohled ze strany Philipa.
Ale i tak je to bezva čtení.

MinaHawke
22.06.2016 5 z 5

Nechápu proč má kniha tak nízké hodnocení, protože je nádherná! Úplně mě vzala za srdce. Jen bych jí nesrovnávala s díly Jane Austenové. Jinak si ráda přečtu další knihy od autorky.

tanja
20.06.2016 5 z 5

Po dlouhe dobe knizka, kterou jsem docetla a zacala zase od zacatku. Mila, vlidna, vtipna, dojemna, usmevna. Pravda, trochu mi lezl na nervy mindrak hlavni hrdinky ze sve sestry, ale jinak jsem si knizku uzila.

Channach
15.06.2016 2 z 5

Dlouho jsem nebyla z knížky tak zklamaná...prý novodobá Jane Austenová. Ani omylem. Proč? Víc v mojí recenzi v záložkách.

Veeria
10.06.2016 5 z 5

Jednohubka. Během 2 dní dočteno a já pociťuji smutek, že kniha není nekonečná (tak jako u všech nádherných titulů, které se dotknou mého srdce). Ještě nyní pluji na obláčku blaženosti a usmívám se. Nad tím, jaká láska může být. Nad tím, jak nám knihy dávají naději, že se city přenesou do reality. A za to jsem autorce velmi vděčná. Philip a Marianne jsou skvělé postavy. Tajila jsem dech, smála jsem se, snila. Ano, tato kniha je snová. Pohladí vás. To mi věřte.:)

modranka
03.06.2016 3 z 5

V texte hodne cítiť, že ide o prvotinu autorky. Text je nezrelý, fádny takmer bez emócii. Za tieto nedokonalosti môže zvolený štýl literárneho jazyka. Text je písaný v prvej osobe, rozprávanie o sebe samej, a to hodne uškodilo celému príbehu. Pri takomto štýle sa hlavná hrdinka môže zaoberať iba sama sebou, svojim pohľadom na vec, takže sa čitateľ nedozvie nič z myšlienok hlavného hrdinu. Za štýl písania som stiahla 1*.
TAK TROCHU SPOILER: V texte zostalo hodne nedoriešených záležitostí a logických nadväzností (otec vo Francúzku a jeho návrat za pár dni... v 19. storočí???-čo mal rogalo???) Ďalšia vec, čo nebola doriešená je skutočnosť, že sestra si prišla pre budúceho manžela a ihneď sa vzdala..čo nenadväzuje na jej charakteristiku zo začiatku príbehu. Za toto som stiahla 2* A keďže ide o prvotinu autorky stlmím ďalšiu prísnosť.
Musím však opäť pochváli obálku knihy - je veľmi elegantná.

kklepkaa
31.05.2016 4 z 5

Jsem okouzlená! Prostě miluji tvorbu autorek jako Austen či sestry Bronteovy. Autorka nepřichází s ničím novým. Dokonce téměř od začátku tušíte zápletku. Nicméně to bylo napsáno tak čtivě a lehce. Každá další stránka mě nutila číst dál. Postavy mi byly sympatické... a naivita hlavní hrdinky mi nepřišla tak moc protivná, jako to bývá v jiných dílech z této doby. Snový sir Philip byl už jen takovou třešničkou na dortu... Opravdu musím zhodnotit, že čtení jsem si užívala navzdory té předvídatelnosti, ale což... já to autorce odpustím :-)

biki
27.05.2016 4 z 5

Příjemné překvapení. Milý, zcela nenáročný román, u kterého si lze báječně odpočinout. Hrdinkou je sice naivní romantická dívenka, ale pozor, není to žádné ořezávátko a v kritických situacích si umí dobře poradit. Samozřejmě nechybí onen pověstný "princ na bílém koni" - z mé strany zde jen taková malá námitka: přece jen bych si ho představovala jako trochu většího rošťáka.