Pradějiny

Pradějiny https://www.databazeknih.cz/img/books/65_/65066/pradejiny-65066.jpg 5 5 2

Rozhovory rozhlasového redaktora P. Vaďury s teologem, biblistou a předním znalcem teologie a exegeze Starého zákona J. Benešem o prvních jedenácti kapitolách Bible, které obsahují příběhy o stvoření, konflikt Kaina a Ábela, potopu atd.

pavel6016
19.03.2018 5 z 5

Velmi oslovující kniha s osobitým přístupem k biblickému textu, který náhle nezůstává opodál, jako by snad pouze vyprávěl staré příběhy cizích lidí, ale čtenáře včleňuje do sebe, takže i on se v příbězích nalézá.

ladyfromskye
06.10.2015 5 z 5

Výborný nápad, který byl kvalitně zpracován. Člověk by si málem přál, aby se autoři pustili do pokračování a aby nakonec postupně rozebrali celou Bibli. To by ovšem bylo přání velmi sobecké, protože v případě vyslyšení by autoři do konce svých životů už asi nic jiného ne(u)dělali. Pradějiny jsou - alespoň pro mě - jedním ze základních pramenů při studiu biblistiky, a to i když zpracovávají jen malou část Písma. Možná pro to, že ta část, kterou zrovna potřebuji, tu je rozebrána hned ve čtyřech kapitolách :-).