Pomsta nosí Pradu

Pomsta nosí Pradu https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/173387/prada-pomsta-nosi-pr-173387.jpg 3 126 29

Prada série

Osm let uplynulo od doby, kdy Andrea „Andy“ Sachsová skončila s prací, „pro kterou by milion holek zemřelo“ – pracovala pro Mirandu Priestlyovou v časopise Runway Magazine. Z tohoto snu se nakonec stála noční můra. Teď je Andy na vrcholu světa: píše a dělá zpravodajství, co hrdlo ráčí; spolu s další bývalou Mirandinou asistentkou Emily provozuje The Plunge, vlastní obrovsky úspěšný a vysoce módní svatební časopis, a, co je nejdůležitější, chystá se provdat za potomka jedné slavné mediální rodiny a za svou životní lásku. Ale noc před svatbou nemůže Andy usnout. I když je tak moc šťastná – nejšťastnější, jak jen být může – pořád ji pronásleduje přízrak její bývalé šéfky. Možná je to syndrom přeživšího? Nebo to možná je ospravedlnitelná a autosugestivní paranoia. Už od začátku se Andy a Emily cítily oprávněny při dobývání světa časopisů používat adresář kontaktů – Mirandiných kontaktů – z Runway. Jak se The Plunge začíná dařit, Andy a Emily si uvědomují, že už brzy stanou své bývalé mučitelce tváří v tvář – na akcích, pořádaných pro kolegy z branže, při slavnostních předáváních cen a dokonce i na svatbách. I tak ale Andy nemůže předpokládat, jak děsivá realita se blíží – dojde ke zvratu tak prudkému, že se znovu ocitne Mirandě přímo na mušce. Karma je svině. A veškerá Andyina snaha o vybudování úplně nového života ji přivedla přímo k tomu, před kým utekla – do cesty samotného Ďábla.... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Baronet

Revenge Wears Prada , 2011

Tess.96
03.07.2014 4 z 5

Skvěle se to četlo. Emocionální změna Andy se mi líbila. Vlastně mi v jedničce přišla dost protivná, ale tady jsem si jí i oblíbila. Myslela jsem si, že mi Miranda bude v knize chybět, jelikož je tam tak málo. Mě její malá přítomnost stačila i na pár stránkách. Emily to všechno nahradila. Takže já vůbec nejsem zklamaná a musím uznat, že mi Andy na konci bylo trochu líto až jsem se málem rozbrečela. Kniha splnila má očekávání na výbornou.

Ruxandra
06.05.2014 4 z 5

Ačkoli se tady Miranda vznáší pouze jako duch nad celým příběhem a v konečném důsledku se zjeví jen na pár stránkách (ale o nic méně nesnesitelná než v prvním díle), ani trochu mi to nevadilo. Její roli člověka, kterého máte chuť v průběhu čtení přetáhnout knihou po hlavě, převzala (alespoň v mém případě) zdatně Emily. Rozumím té sounáležitosti, kterou v sobě s Andy našli, ale já bych si jí za nejlepší kamarádku nevybrala, viděla jsem v ní pouze sobeckého člověka, který jde jen za svým a neohlíží se na nikoho okolo.
Musím nesouhlasit s názory, že je pryč Andy z prvního dílu. Co jste čekali? Lidé se mění, učí a emocionálně i intelektuálně rostou a tak je jasné, že i Andrea od svých čtyřiadvaceti, kdy pracovala u Mirandy, do třiceti let , kdy se stává manželkou a matkou, musela projít nějakým vývojem. A mě se tahle Andrea líbila stejně jako Andy z jedničky.
Kniha není žádným intelektuálním dílem, ale je to oddechový příběh s pěkným koncem a myslím, že ten kdo od ní čekal nebo čeká něco víc a pak komentuje záporně by si měl vybírat "těžší" literaturu, protože ani obal, ani anotace si nehrají na něco co nejsou a od začátku vám musí být jasné, do čeho jdete.

kikies
28.03.2014 2 z 5

Člověk očekává víc... Něco úplně jiného než první díl, Andrea je k nepoznání a není to jen tím, že se stala matkou, postava Mirandy by si zasloužila víc prostoru, jediný, kdo tak nějak naplnil moje očekávání, byla Emily. Není to vyloženě špatné, je to prostě jen slabé...

Jannetta
16.02.2014 3 z 5

Po Vašich vyjadreni o knize jsem se trochu zhrozila,ale jelikoz jsem ji mela uz koupenou tak jsem se sama chtela presvedcit jestli je to tak jak pisete. Me se knizka libi pribeh je klidny a nenarocny.Libi se mi prubeh cteni jak se poznali a jestli se vezmou. Jediny co me ze zacatku matlo ze kazda kapitola je z jine doby,ale na to si zvyknete.:-) Doporucuji po nejake narocne knizce.

greetchen
26.01.2014 3 z 5

Nečetla jsem první díl, ale viděla film, který patří k mým oblíbeným "chytrým slaďákům". Po knize jsem tedy chňapla ve zvědavosti, jak to s Andy bylo dál. Myslím, že příběh se nese v očekávaném duchu. Kniha není nijak extra trhák, story je trochu tuctová a příběh místy příliš popisný na to, aby vás nenapadlo knihu nedočtenou nadobro odložit. Já dočetla a musím říct, že je to prostě klasický průměr. Číst se to dá, i když místy je tam vaty habaděj, vžít se do hlavní hrdinky jde v mnoha jejích problémech taky, je tam dost lásky a cukru, na kterém si občas vylomíte zoubek... Co víc od podobné oddechovky chtít? Ne, není to chytrá romantika, jako (filmová) jednička, ale filmovou verzi bych si stejně ujít nenechala, protože v podání Meryl Streep, Anne Hathaway a Emily Blunt (mých oblíbených hereček) si troufám říct, že to může být docela milá podívaná.

Kateřina2014
12.01.2014 5 z 5

Mně osobně se knížka moc líbila a tím, že jsem viděla i film, tak jsem si dokázala přiřadit text k obličejům. Nepřišlo mi, že by byla Andy jiná nebo že by byl děj nezajímavý. Byl to prostě jednoduchý, odpočinkový příběh, který mě fakt bavil. :-)

Pakuna
05.01.2014 1 z 5

Souhlasím s AllieM - prakticky jsi napsala všechno, co se mi nelíbilo.

Na knihu jsem se docela těšila, první díl jsem přečetla kdysi dávno, ale líbil se mi. Tahle kniha mě nebavila od začátku, četla jsem ji, protože jsem si říkala, že určitě přijde moment, kdy to dostane spád a bude mě to bavit. Ten moment bohužel nepřišel.

S Mirandou to má opravdu společného jen minimum. Autorka si asi chtěla přilepšit pokračováním, tak psala, co jí napadlo a proto vymyslela jednoduchý příběh, v jehož centru je jedno mimino, jeho ufňukaná máma a pár nudných detailů.

AllieM
28.12.2013 1 z 5

Může obsahovat spoilery.
Snad nejhorší pokračování, co jsem kdy četla. Andy z první dílu je úplně odlišná, od té, o které čteme teď. Název je nevhodný, Mirandě je tam věnováno tak deset stránek, více ani méně. S ďáblem nosí pradu to nemá společného vůbec nic, nic o módních přehlídkách, drahém oblečení, zkrátka nic. Zápletka jednoduchá,nudná,občas jsem měla chuť dát Andree facku. A na závěr knihy se nedá říct nic jiného, než ..WTF?

Jannetta
02.12.2013 3 z 5

Urcite si ji koupim zaujala me :-)

pro ženy

Lauren Weisberger