Pozvánka

Pozvánka https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/510549/bmid_pozvanka-NAa-510549.jpg 4 363 77

Když Stella ve své poště objeví pozvánku na svatbu konající se na jednom z nejkrásnějších míst ve městě, dojde jí, že tady něco nehraje. Adresátem totiž není ona, ale její bývalá spolubydlící, po níž se slehla zem. Stellin kamarád si myslí, že by se toho mělo využít. Udělají si pěkný večer a nikdo na jejich malou lež nemusí vůbec přijít. To by si však Stella nesměla padnout do oka s až neskutečně sexy svědkem nevěsty, Hudsonem Rothschildem. Při přípitku se provalí, že se Stella vydává za někoho jiného. Po zdařilém úprku, skrytá na zadním sedadle taxi, si najednou uvědomí, že v sále nechala mobil. A nenajde ho nikdo jiný než právě Hudson.... celý text

Literatura světová Pro ženy Erotika
Vydáno: , Ikar (ČR)

The Invitation , 2021

ardeas
12.06.2022 4 z 5

Knihu som začínala čítať na 3x.
Určitú rolu hral fakt, že to mám v slovenskom preklade. Proste niektoré veci v slovenčine znejú hrozne trápne, zatiaľ čo v češtine to vyznie vtipne.
Obsahovo, na začiatku ma to veľmi nevabilo, všetko bolo az veľmi okaté, nahodicky nahody... ale keď to beriem z obliga, nakoniec to bola veľmi osviežujúca kniha, aj keď ten zaver bol uz na mňa prisladky a epilog bola hotova cukrovka :D

V.Marie
09.05.2022 4 z 5

Počtení hezké, ale dost se to podobalo knize Šéf.

Vknihách
30.04.2022 5 z 5

Netradičné zoznámenie hlavných hrdinov mi vyvolal úsmev na tvári,no verím, že Stella, hlavná hrdinka,by dala aj obličku aby sa dokázala v momente, keď mala predniesť prejav pred plnou sálou svadobčanov,vypariť. Podotýkam,bola na svadbe,kde nikoho nepoznala a POZVÁNKA ani nebola adresovaná jej. Ale zasiahne vyššia moc a zoznámi sa s Hudsonom. Autorka vie opísať chémiu medzi postavami uveriteľne, takže Hudsona to k Stelle od začiatku ťahalo ako magnetku z dovolenky na chladničku. Čo ma však zaujalo,bol Stellin "dar",to,ako sa ho snažila využiť a založiť originálnu firmu na výrobu parfumov. Zápletka s bývalým bola veľmi dobrá, až šokujúca a spomínam to najmä preto, že Stella poctivo makala na svoj sen,odkladala časť každej výplaty,no na rozbeh biznisu nemala peniaze. A aj vďaka debilnému EX sa cesty H a S skrížili. Musím spomenúť Stellinu zaľúbu s denníkmi. Za celú túto linku a zápletky autorku chválim. Vymyslela to famózne,rovnako ako celý záver,pri ktorom som ledva absorbovala nejaký kyslík. Ale aby to nebolo celé len o Stelle,Hudson bol skvelý mužský hrdina. Javil sa ako mrzút,frfloš,negativista,ale správanie k dcérke Charlie len dokazovalo, že má láskavé srdce. Pre mňa (zatiaľ) najlepšia Keelandovka.

moma08
27.04.2022 3 z 5

Tuhle autorku mám moc ráda, ale musím říct, že tentokrát mi to nepřišlo takové to WAU, jaké od ní znám.
Tentokrát dám pouze 3,5 ⭐, jelikož znám určitě lepší příběhy...

MarKy95
16.04.2022 5 z 5

Moc hezká kniha.

petusska01
13.04.2022 4 z 5

Vi Keeland patrí medzi moje obľúbené autorky. Aj keď si uvedomujem, že jej príbehy sú jednoduchšieho charakteru a viac menej sa nedočkáme rozoberania nejakého hlbšieho problému, tak poväčšinou sú ale zárukou vtipného, príjemného, sexi príbehu s fajn postavami a niekedy prekvapivou zápletkou. Tento príbeh mi bol tiež sympatický, zo začiatku veľmi vtipný, Stella bola v pohode, Hudson taký fajn biznismann, Olívia tiež bola super spestrenie. Keď sa dali dokopy, vnímala som ich ako trošku prisladkých, čo sa ukázalo aj na konci knihy. Niektoré veci mi prišli nedoriešené (sestra, ex manželka, Charlie) ale to už je len moja zvedavosť, že čo bolo potom... Môže byť, kto ma Vi rád, nebude sklamaný.

Majka1979
31.03.2022 5 z 5

Keď čítam knihy od Vi Keeland vždy si hovorím, že ma už asi nič neprekvapí.

Ale tento príbeh bol naozaj pre mňa veľmi príjemným prekvapením. Štýl mi úplne sadol, príbeh bol až do konca jednoducho skvelo napísaný.

Stela a Hudson, stretnú sa a hoci by človek povedal, že také stretnutie je okamžite o spoločnej ceste bez akýchkoľvek nástrah, tak to je veľký omyl.

A keď už aj spolu pracujú a ich cesty sa spoja, tak sa stane niečo, s čím ani jeden nepočítal. A môže za to len jeden hlúpy denník Hudsonovej ex...

kristy.books
29.03.2022 4 z 5

Pozvánka je typická „keelandovka“, ktorá ma nesklamala, ani ničím neprekvapila. Príbeh som si užila, opäť sa čítal ľahko a rýchlo, ako som už u Vi zvyknutá, zhltla som ho v priebehu pár hodín.

Stella je veľká sympaťáčka, ktorá okolo seba šíri pozitívnu energiu a každý si ju obľúbi. Je trochu svojská, ale takým správnym spôsobom. Páčilo sa mi, ako si išla za tým, čo chcela a nevzdávala sa, aj keď sa jej veľmi nedarilo. Zaujalo ma jej povolanie, miešanie vôní a vyrábanie voňaviek, to je také netradičné zamestnanie a bolo pre mňa príjemným spestrením celého príbehu. Aj jej koníček, čítanie cudzích denníkov, ktoré si kupovala na rôznych bazároch, bol neobyčajný.

Hudson mi bol na prvý pohľad tiež sympatický, vtipný, milý a šarmantný, len potom som ho mala chuť trochu prefackať. Vôbec som nechápala, prečo sa k Stelle začal správať tak hnusne, veď si všetko vysvetlili a ona sa mu ospravedlnila. Jeho zmena správania prišla z ničoho nič. Až neskôr sa dozvedáme, že za to mohla jedna malá chybička a už som tomu dokázala lepšie porozumieť. Mal krásny vzťah so svojou malou dcérkou, ktorá si ma svojou detskou bezprostrednosťou hneď získala. Obľúbila som si aj jeho sestru Oliviu, neriadenú strelu, s ktorou sa neustále podpichovali, ale bolo cítiť, že sa majú veľmi radi.

Na romantickej linke oceňujem, že sa vyvíjala postupne a autorka ju neunáhlila. Nebolo tu ani zbytočne veľa sexuálnych scén, aj tak bolo iskrenie medzi Stellou a Hudsonom dosť citeľné. Čo sa týka osudového prepojenia dvojice, ešte pred ich osobným stretnutím...áno, má to svoje čaro, no niekedy mi to pripadá zbytočne prekombinované (to hovorím vo všeobecnosti, aj v súvislosti s autorkinými ďalšími knihami alebo jej spoločnými knihami s Penelope).

Anna195
28.03.2022 5 z 5

4,5/5

Nie je žiadnym prekvapením, že si od autorky vždy rada čosi prečítam. Na samom začiatku ma zaujala krásna obálka (čo viac dodať chlap v obleku) a v neposlednom rade jednotlivé postavy či zaujímavá zápletka príbehu.

Ale ani taký úvod tejto knihy nebol na škodu, keďže práve v úvode sa naše postavy Stella a Hudson spoznávajú za veľmi vtipných okolností. Ich zoznámenie, teda bolo niečo, ja takéto vtipné zoznámenia milujem a tu mi to autorka dopriala. Aj keď v jednej situácii mi bolo trápne aj za Stellu, keď sa celá pozornosť upriamila na ňu. Asi by som sa od hanby prepadla. No Stella to zvládla skvelo.

Poďme k hlavnej hrdinke Stelle, ktorá si ma získala svojim nezvyčajným povolaním, keďže s povolaním parfumérky som sa ešte v knihách nestretla. Ale Stella to rozhodne nemala ľahké, pretože za svoj sen musela veľa bojovať, no vôbec sa nevzdávala. Tu sa ukázala jej veľká bojovnosť, ktorou ovplývala. Ďalšou vecou, ktorou si ma získala bola jej nezvyčajná záľuba, ktorá ju robila ešte viac neobyčajnou. A ja som rozhodne netušila, že sa niekto môže niečomu takému venovať.

Hudson môže na začiatku pôsobiť arogantne voči Stelle, ale to som po ich zoznámení úplne očakávala. Neskôr spoznáte jeho pravú stránku a aj to, že je omnoho láskavejší.

Romantická linka bola pomalšia, ktorá mne práve vyhovovala. Samotnú zápletku som odhalila skôr, ale to mi rozhodne dojem z knihy nepokazilo, keďže ma zaujímalo, ako sa celá situácia vyrieši. A tu je aj pre mňa jediné nagatívum príbehu, autorka v závere celú zápletku až prirýchlo vyriešila, prijala by som o čosi viac rozvinutejšie riešenie zápletky.

Napriek tomu príbeh odporúčam, pretože ma fakt milo prekvapil.

Kubikuli
26.03.2022 4 z 5

Milá, pohodová romantika. Růžové obláčky, jednorožci prdící duhu a podobně :) Obě hlavní postavy jsou tak sympatické, milé, úžasné ...žádné hádky, intriky, neštěstí ..prostě taková dokonalost sama, co se čte sama :)

Hatshepsut
06.03.2022 4 z 5

Čtení od této autorky je sázka na jistotu. Jste na konci knihy ani nevíte jak. Stela měla velmi zajímavý koníček i podnikatelský záměr. Obdivovala jsem, jak zvládla odhalení na svatbě, kam nebyla pozvána. Zápletku knihy odhalíte velmi brzy, nicméně se u tohoto romantického příběhu určitě i pobavíte.

LilluLong
05.03.2022 4 z 5

Od autorky kniha ktorá je vo vyššom leveli,prijemne pohodové čítanie, za mna 4*

Ralemo
04.03.2022 5 z 5

(SPOILER) Miluju knihy od této autorky! Nádherně napsané, nešlo se odtrhnout. Knížka přečtená na jeden zátah.

Moc hezky napsaná příběh, se zajímavou zápletkou. Líbila se mi přitažlivost mezi hlavními hrdiny. Hudson byl sympaťák hned od začátku a Stella byla úžasná mladá dáma, se skvělým podnikatelským nápadem.

Vůbec mi nevadí číst knihy ve slovenštině. Takže určitě doporučuji. :)

evineckY
04.03.2022 5 z 5

Varování - jestli si píšete deník, moc dobře ho ukryjte - nikdy nevíte, ke komu se dostane !
Rozhodně Vi opět nezklamala, protože je to moc pěkný příběh :-)

„Páčil sa ti denník?“
„Zbožňovala som ho. Bol to najkrajší príbeh lásky, aký som kedy čítala. Ale najlepší bol koniec.“
Hudson pokrútil hlavou. „Miláčik, to nebol koniec, ale začiatok. Pretože skutočný príbeh lásky ako ten náš sa nikdy neskončí.“

Katrin0211
03.03.2022 5 z 5

Ďaľší krásny príbeh napísaný z pera tejto autorky, taká príjemná oddychovka :)

lusitta05
03.03.2022 3 z 5

Ja som tak namlsaná češtinou, že v rodnom jazyku som si to vôbec neužila. Akože fajn, ale žiadne nadšenie sa nekoná. Toto len tak príjemne plynulo do pekného konca.

valika0302
28.02.2022 4 z 5

Za mňa dobré, ale Vi už napísala aj lepšie :)