Povídání o pejskovi a kočičce

Povídání o pejskovi a kočičce https://www.databazeknih.cz/img/books/33_/338274/bmid_povidani-o-pejskovi-a-kocicce-URH-338274.jpg 5 2844 2844

O pejskovi a kočičce série

Žili, byli v jednom malém domečku pejsek s kočičkou. Vedli společnou domácnost a snažili se dělat všechno skoro stejným způsobem, jako velcí lidé. Jenže, jak je asi všem jasné, lidé to přeci jen nejsou a tak se jim některé věci povedly trochu jinak, než by měly. Ono je například krásné dát do narozeninového dortu všechno, co máme rádi, ale jak pak bude taková zvláštní směs chutnat? Povídání o pejskovi a kočičce patří do zlatého fondu české literatury pro děti. Kniha Josefa Čapka je plná skvělých dialogů a humorných zápletek, při kterých se budou smát nejen děti, ale velmi dobře se při čtení pohádky na dobrou noc pobaví i jejich rodiče.... celý text

musa009
05.04.2016 5 z 5

To je fakt dobrá kniha. ( - : .

Mruskulka
17.03.2016 4 z 5

Krásné povídky o Pejskovi a Kočičce :-) I dcerka zapomněla zlobit a poslouchala.

lyriq

01.03.2016

Kouzelné; čtu vnoučkům

DK197
25.02.2016 4 z 5

Knížka mého dětství. Která se každým příběhem snaží dětem něco předat. A doufám, že předá i mým dětem... jednou.
Nejlepší je - jak myli podlahu a pekli dort. :-)

HannaFuchs
13.02.2016 5 z 5

Kniha mého dětství. Rodiče mně a bráchovi Povídání o pejskovi a kočičce četli před spaním. Nejlepší je, jak pejsek a kočička pekli dort. :)

Lolaniky
10.02.2016

knížka mého dětstvý

Arella
07.02.2016 5 z 5

Musím se přiznat, že jsem knihu jako dítě asi nikdy nečetla a dostala jsem se k ní až teď, když čteme dceři. A je to teda krááása. Krásný jazyk, krásné povídání, krásná kniha. Jsem ráda, že dcera o ni nepřijde.

Netopyr07
06.02.2016 5 z 5

Nejdříve pověsil Pejsek Kočičku, pak Kočička slezla a pověsila Pejska, a tak tam viseli oba :-D

alnahu
03.02.2016 5 z 5

Pěkná milá kniha ,četla jsem ji jako dítě a teď ji čtu vnoučatům .Klasika .

EllieK.
23.01.2016 5 z 5

Klasika pro děti kterou četl nebo viděl každý. Je to prostě pojem a jedna z knih kterou zná každý (i když se to neučil ve škole!!!)!!!
Ps. Opravdu mě uchvátil "písek"... ;-)

ThrisaManx
18.01.2016 5 z 5

První kniha, kterou jsem v životě přečetla. Dostala jsem ji ve školce a ihned se do ní s vervou pustila. Od té doby čtu pořád. Povídání o pejskovi a kočičce mi otevřelo dveře do světa knih.

Malachit
07.01.2016 4 z 5

A nejlepší je kapitola s názvem Jak pejsek s kočičkou slavili 28. říjen, kterou představitelé komunistického režimu nechali odstranit a v knize se znovu objevila až v roce 1996, tuším. O její existenci jsem ještě nedávno neměla ponětí.

2ndFebruary
28.12.2015 5 z 5

Tahle knížka mne jako dítě těžce mystifikovala a docela zarytě jsem si myslela, že psi a kočky spolu mají mláďata :D Vzpomínám na ni s láskou. Jednou ji přečtu svým dětem.

Michla76
09.12.2015 5 z 5

To není pejsek, to je přeci písek.

majxik
01.12.2015 3 z 5

Stará klasika, pro děti dobré :) pro dospělé už tolik ne... co ale čekat od tohoto typu pohádky jiného?

JAnD
23.11.2015 5 z 5

Nesmrtelná klasika, obzvlášť díky výborným audio nahrávkám od Högera.
Oba Čapkové mají knihy protkány nádhernými slovíčky, i když některé jsou pro děti hůře pochopitelné...

igor6519
21.11.2015 5 z 5

Po dlhej dobe nedávno čítané deťom. Samozrejme najväčší úspech mala časť s tortou.

RealMadrid
04.11.2015 5 z 5